Сінчук Людмила Геннадіївна
UA
RU

Ковальчук Жанна Вікторівна

Ковальчук Жанна Вікторівна
Посада
Aкушep Гiнекoлoг, Лікap УЗД дiaгностики
Стаж роботи за фахом
12 років стажу
Запишіться на прийом до лікаря в зручний для вас час
ПРОФЕСIЙНI НАВИЧКИ:
 • Лiкувaння зaпaльниx зaxвopювaнь opгaнiв мaлoгo тaзу; зaxвopювaнь, якi пepeдaютьcя cтaтeвим шляxoм i вipуcниx зaxвopювaнь; 
 • Дiaгнocтикa тa лiкувaння фoнoвиx i пepeдpaкoвиx зaxвopювaнь шийки мaтки (epoзiй, цepвiкaльниx eктoпiї, диcплaзiї, плocкиx кoндилoм) i зoвнiшнix cтaтeвиx opгaнiв, видaлeння peтeнцiйниx кicт шийки мaтки i вoгнищ eндoмeтpioзу; 
 • Пpoвeдeння пpицiльнoї бioпciї шийки мaтки i видaлeння пaтoлoгiчниx вoгнищ нa пoвepxнi шийки мaтки paдioxвильoвим мeтoдoм, мeтoдoм кpioдecтpукцiї, пpeпapaтoм coлкoвaгин, кoнiзaцiї шийки мaтки; Видaлeння дoбpoякicниx утвopeнь пpoмeжини i зoвнiшнix cтaтeвиx opгaнiв (пaпiлoми, гocтpoкiнцeвi кoндилoми); 
 • Рoзтин aбcцecу бapтoлiнoвoї зaлoзи; 
 • Ввeдeння i видaлeння ВMК; 
 • Мeдикaмeнтoзнe пepepивaння вaгiтнocтi; 
 • Лiкувaння пopушeнь oвapiaльнo-мeнcтpуaльнoгo циклу; ультpaзвукoвa дiaгнocтикa opгaнiв мaлoгo тaзу, мoлoчниx зaлoз, пpoвeдeння ультpaзвукoвиx пepинaтaльниx cкpинiнгiв вcix тpимecтpiв вaгiтнocтi з дoплepoмeтpiєю, ультpaзвукoвa дiaгнocтикa щитoпoдiбнoї зaлoзи, opгaнiв чepeвнoї пopoжнини.

ОСВІТА:

 • У 2006 poцi зaкiнчилa Київcький Нaцioнaльний унiвepcитeт iм. О.О. Бoгoмoльця; 
 • У 2009 poцi Київcькa Нaцioнaльнa aкaдeмiя пicлядиплoмнoї ocвiти iмeнi П.Л. Шупикa, iнтepнaтуpa зa фaxoм «Акушepcтвo i гiнeкoлoгiя»; 
 • У 2009 poцi iнcтитут пeдiaтpiї, aкушepcтвa i гiнeкoлoгiї, cтaжувaння пo циклу «Ультpaзвукoвa дiaгнocтикa в aкушepcтвi тa гiнeкoлoгiї з дoплepoмeтpiєю»; 
 • У 2012 poцi Київcькa Нaцioнaльнa aкaдeмiя пicлядиплoмнoї ocвiти iмeнi П.Л. Шупикa, cпeцiaлiзaцiя з ультpaзвукoвoї дiaгнocтики; 
 • У 2014 poцi Київcькa Нaцioнaльнa aкaдeмiя пicлядиплoмнoї ocвiти iмeнi П.Л. Шупикa, cтaжувaння пo циклу «Дoпoмiжнi peпpoдуктивнi тexнoлoгiї в лiкувaннi бeзплiддя». 
 • З 2009 пo 2015 pp. piзнi тeмaтичнi куpcи, в тoму чиcлi зa cучacними тeндeнцiями в peпpoдуктивнiй мeдицинi, пpoфiлaктики тa aнтибaктepiaльнoї тepaпiї зaxвopювaнь в aкушepcтвi тa гiнeкoлoгiї, мeтoдaм дiaгнocтики тa лiкувaння фoнoвиx i пepeдpaкoвиx пaтoлoгiй шийки мaтки, зa cучacними мeтoдикaми пpoвeдeння ультpaзвукoвиx пpeнaтaльниx cкpинiнгiв.
СЕРТИФiКАТИ:
2021 - БПР за тeмoю "Анoмальнi маткoвi кpoвoтeчi"
2021 - "Оcoбливocтi вeдeння плoдiв в 1 тpимecтpi iз гpупи виcoкoгo гeнeтичнoгo pизику"
2021 - oнлайн-кoнфepeнцiя "iнфeкцiї в акушepcтвi i гiнeкoлoгiї: кoнтpoлюємo cитуацiю"
2021 - наукoвo-пpактична кoнфepeнцiя "Якicть життя cучаcниx жiнoк - шляx у майбутнє"
2021 - oнлайн-вeбiнаp "Пepинатальна пcиxoлoгiя oчима лiкаpя УЗД" 
2021 - oнлайн-вeбiнаp "Каpдioттoкoгpафiя (КТГ) плoду"
2021 - oнлайн-вeбiнаp "Дитяча та пiдлiткoва гiнeкoлoгiя для "дopocлиx" гiнeкoлoгiв"
2021 - наукoвo-пpактична кoнфepeнцiя "КЕЙС-МАРАФОН: гiнeкoлoгiя"


Конcультaція гiнeколoга
450

Жіноча статева система значно складніша за чоловічу, оскільки її робота пов'язана з дітородною функцією та складними циклічними ритмами. Оскільки багато гінекологічних захворювань мають схожу симптоматику або часто протікають безсимптомно, жіноче здоров'я вимагає постійного контролю з боку вузького фахівця – гінеколога. Консультації у лікаря-гінеколога мають відбуватися у плановому порядку, що дозволить запобігти виникненню багатьох проблем зі здоров'ям.

Що входить до компетенції гінеколога

Лікар - гінеколог займається діагностикою, лікуванням та профілактикою гінекологічних захворювань органів жіночої статевої системи: великих та малих статевих губ, піхви, яєчників, маткових труб, матки. Також до компетенції гінеколога входять підбір засобів контрацепції, лікування безплідності, виявлення онкологічних утворень на органах жіночої репродуктивної системи.

Однак лікарі цієї категорії можуть підвищувати свою компетенцію у суміжних галузях, важливих для підтримки жіночого здоров'я. Наприклад, у клініці Астрамедика працюють акушери - гінекологи, до компетенції яких також належать: діагностика з метою планування вагітності, ведення пацієнтки протягом усього періоду вагітності, лікування патологій у вагітної жінки.

Коли потрібна консультація гінеколога

Якнайшвидше необхідно записатися на консультацію до гінеколога з появою будь-якого з перерахованих симптомів:

 • тягнучі, колючі або різкі болі внизу живота чи попереку;
 • болючі відчуття під час або після статевого акту;
 • набряклість, свербіж, подразнення чи висипання у сфері статевих органів;
 • нехарактерні виділення з піхви;
 • передменструальний синдром;
 • будь-які порушення менструального циклу: мізерні чи рясні виділення, затримка місячних, збитий цикл, хворобливі відчуття під час менструації;
 • ущільнення на статевих органах.

Оскільки багато гінекологічних захворювань протікають безсимптомно, як і онкологія жіночих органів, відвідування гінеколога має бути регулярним з моменту настання місячних. Профілактичний огляд гінеколога рекомендується проходити не рідше ніж один раз на рік. Однак, залежно від віку, індивідуального або сімейного анамнезу, огляд у гінеколога може бути рекомендований частіше. Також консультація гінеколога необхідна при плануванні вагітності незалежно від того, як пацієнтка почувається в даний момент.

Як відбувається перша консультація гінеколога в клініці Астрамедика

Перший прийом у гінеколога починається з діалогу, під час якого лікар вислуховує скарги пацієнта та за допомогою питань збирає анамнез, щоб оцінити загальне здоров'я пацієнтки, включаючи перенесені захворювання, операції, наявність алергії та ін. Також лікар гінеколог може уточнити наявність певних хвороб у близьких родичів жінки. Збір сімейного анамнезу дуже важливий для виявлення можливих спадкових патологій і захворювань.

Після розмови лікар оглядає молочні залози, проводить пальпацію живота та огляд на гінекологічному кріслі. Під час огляду лікар визначає стан зовнішніх статевих органів, піхви та шийки матки, а також виконує забір цитологічного мазка. Цитологія дозволяє виявити наявність патогенних мікроорганізмів, що спричиняють запальні процеси. За необхідності лікар призначає інші аналізи або апаратні методи діагностики, а також консультацію інших вузьких фахівців (наприклад, ендокринолога).

Чому гінеколог призначає додаткові обстеження

Для встановлення точного діагнозу та вибору оптимальних методів терапії недостатнього стандартного огляду гінеколога, потрібен ряд діагностичних процедур. Це може бути загальний аналіз сечі та крові, специфічні аналізи (наприклад, аналіз на онкомаркери), кольпоскопію, УЗД органів малого тазу. При підозрі на онкологічний процес лікар призначає біопсію із наступною гістологією.

Результати аналізів лікар вивчає на повторному прийомі, після чого буде поставлено діагноз та обрано відповідний метод лікування. За необхідності гінеколог може рекомендувати консультацію в іншого вузького фахівця (наприклад, ендокринолога), який після огляду може направити пацієнтку на додаткові специфічні обстеження.

Не варто лякатися такому ланцюжку консультацій та досліджень. Вони проводяться для того, щоб отримати максимально точну картину стану окремих органів та систем. Чим більше інформації отримують лікарі, тим точнішим буде діагноз, з яким лікарі зможуть підібрати оптимальний спосіб лікування.

Плюсом звернення до гінеколога в клініку Астрамедика, Київ, є те, що всі лабораторні дослідження, апаратну діагностику та консультацію у вузьких фахівців ви можете пройти в одному місці. Але для початку необхідно записатися на прийом до гінеколога, зателефонувавши за вказаними телефонами або замовивши зворотній дзвінок. Співробітники клініки намагатимуться підібрати зручні для вас дату та час, а також розкажуть, як правильно підготуватися до першого прийому у гінеколога.

Забір біологічного матеріалу на дослідження
100
Вакцінація церваріксом (з вартістю вакцини) 0-1-6
5000
Введення внутрішньо маткового контрацептива (спіралі) без вартості внутрішньо маткової спіралі
2000
Кольпоскопія
300

Кольпоскопія – діагностичний апаратний метод обстеження піхви, шийки матки та видимої частини цервікального каналу. Дослідження проводиться за допомогою спеціального мікроскопа із сильним джерелом світла – кольпоскопа. Він дозволяє отримати тривимірне зображення ділянки, що вивчається, збільшене від 8 до 40 разів.

Показання для кольпоскопії

Найчастіше направлення на кольпоскопію дається лікарем у таких випадках:

 • при виявленні зміни слизових оболонок під час гінекологічного огляду;
 • будь-яких гінекологічних захворюваннях (запального чи гормонального характеру);
 • наявності інфекцій, що передаються статевим шляхом;
 • якщо результати цитологічного дослідження (РАР-тест) свідчать про наявність атипових клітин;
 • для біопсії при підозрі на онкологічні новоутворення.

Також дослідження може бути призначене за наявності наступних симптомів:

 • тривалі мажучі виділення з піхви;
 • кровотечі поза менструальним циклом;
 • висипання або свербіж у ділянці піхви;
 • виділення з піхви і біль, що тягне внизу живота у вагітних, що може вказувати на низьке розташування плаценти.

Колькоскопія рекомендована:

 • при плануванні зачаття та підготовці до екстракорпорального запліднення (ЕКЗ);
 • як плановий скринінг (не рідше ніж 1 раз на рік) під час клімаксу, оскільки в цей період підвищується ризик розвитку шийки матки.

Що показує кольпоскопія

Дане дослідження дозволяє виявити:

 • багато гінекологічних захворювань вірусної, запальної або гормональної етіології, локалізовані на слизових піхви та шийці матки:
 • генітальний герпес;
 • папіломавірус;
 • кондиломи;
 • ерозію шийки матки;
 • ендометріоз та ін.
 • будь-які зміни в епітеліальних клітинах шийного каналу, включаючи передракову зміну клітин та рак на ранніх стадіях.

Оскільки багато перерахованих проблем часто протікають безсимптомно, починаючи з 15 років кожній жінці потрібно регулярно проходити гінекологічний огляд та кольпоскопію.

Як відбувається обстеження

Даний метод діагностики за відчуттями нагадує звичайний гінекологічний огляд з гінекологічним дзеркалом. У середньому процедура триває 15-20 хвилин.

Кольпоскоп встановлюється на деякій відстані від входу в піхву (25-30 см). Гінекологічним дзеркалом відкривається доступ до шийки матки.

Є два методи проведення дослідження:

 • При простій кольпоскопії проводиться лише візуальний огляд.
 • Під час розширеної кольпоскопії використовуються додаткові тести:
 • Проба Шиллера. У цьому методі використовується розчин Люголя, яким обробляються слизові оболонки. Змінені ділянки епітелію стають блідими або набувають сірувато-гірчичного кольору, а на їхньому кордоні зі здоровими тканинами з'являється коричнева смуга.
 • Проба з оцтовою кислотою. Застосовується 3% оцтова кислота, яка звужує нормальні судини, тому епітелій у здоровій зоні стає блідим, і на його тлі добре видно деформовані судини.

Чи болісна кольпоскопія

Багато жінок переживають з приводу того, що під час процедури вони відчуватимуть біль. Насправді у 99% випадків процедура абсолютно безболісна. Деякий дискомфорт пацієнтки можуть відчувати під час використання лікарем гінекологічного дзеркала або хімічних реагентів (може з'явитися легке пощипування). Больові відчуття виникають вкрай рідко, за наявності сильних запальних процесів.

Чи можна проводити кольпоскопію під час вагітності

Проста кольпоскопія абсолютно безпечна для вагітної та плода. Тому дослідження може проводитися, якщо під час вагітності спостерігаються кров'янисті виділення, що мажуть, тягнучі болі внизу живота, видимі новоутворення.

Розширена кольпоскопія із застосуванням хімічних засобів застосовується за наявності пухлин для оцінки пухлинного процесу або за життєвими показаннями (наприклад, після сильних травм).

Протипоказання до проведення кольпоскопії

Кольпоскопія не має прямих протипоказань, але дослідження не проводиться у таких випадках:

 • під час місячних;
 • при гострих запальних процесах у матці;
 • у ранній післяпологовий період (2 місяці);
 • протягом кількох тижнів після хірургічного аборту чи гінекологічних операцій;
 • протягом двох днів після взяття мазків або внутрішньовагінального УЗД;
 • розширена кольпоскопія не проводиться при алергії на йод чи оцтову кислоту.

Підготовка до кольпоскопії

За дві доби до дослідження необхідно виключити статеві контакти. Оскільки статевий акт може викликати мікротравми слизових піхви, картина дослідження буває розмитою.

Також слід виключити використання тампонів, вагінальних свічень, лікарських внутрішньовагінальних аплікацій, спринцювання.

Перед відвідуванням лікаря гігієнічні процедури повинні проводитися лише водою без мильних засобів.

Рекомендації після дослідження

Після кольпоскопії не рекомендується:

 • спринцюватися;
 • приймати ванну чи відвідувати сауну;
 • використовувати тампони або вагінальні ліки;
 • уникати інтимної близькості щонайменше 2-3 дня.

Оскільки після кольпоскопії кілька днів з піхви можуть виділятися незначні кров'янисті або рідкі виділення, що мажуть, протягом 3-х днів рекомендується використовувати щоденні прокладки.

Де можна зробити кольпоскопію

Якість кольпоскопії багато в чому залежить від апарату, досвіду і компетенції фахівця. Тому дуже важливо проходити дослідження у медичному закладі, фахівці якого регулярно проводять даний метод діагностики та постійно підвищують свою компетенцію. Всім перерахованим вимогам відповідає приватна клініка Астрамедика.

У нашому відділенні діагностики найсучасніше обладнання та працюють кваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи. Після кольпоскопії кожен пацієнт може отримати консультацію вузьких фахівців, які дадуть відповідь на всі питання і підберуть оптимальний метод терапії. Для лікування гінекологічних захворювань в Астрамедиці використовуються світові протоколи та найефективніші апаратні методи.

 

Обробка шийки матки солковагіном (без вартості препарату)
350
Пункція діагностична заднього склепіння піхви
650
Лікування запальних захворювань (за результатом обстеження)
400
Тампон вагінальний (аплікація) мазями чи розчинами
250
Постанова вагінального кільця
650
Медикаментозне переривання вагітності (без вартості препарату)
3500

Штучне переривання вагітності може проводитися, якщо вона є небажаною, або є серйозні медичні показання для її переривання. Найбільш ощадним методом, що дозволяє зберегти репродуктивне здоров'я жінки, є медикаментозний аборт. Якщо ви розглядаєте можливість медикаментозного переривання вагітності, переконайтеся, що розумієте суть процедури, можливі ризики та ускладнення.

Що таке медикаментозний аборт

Медикаментозний або фармакологічний аборт – це процедура переривання вагітності за допомогою двох лікарських засобів, які приймаються послідовно:

 • Міфепристон – синтетичний гормон, структура якого схожа на природний стероїдний гормон прогестерон, який відповідає за підготовку організму жінки до виношування дитини. Коли синтетичний гормон з'єднується з прогестероновими рецепторами на тілі матки, створюється імітація недостатності прогестерону. Через це матка запускає процес відторгнення плодового яйця: стоншується ендометрій та порушується кровопостачання плодового яйця, внаслідок чого розвиток зародка припиняється.
 • Мізопростол є аналогом природних простагландинів. Цей препарат посилює скорочувальну здатність матки, тобто викликає її активне скорочення та розкриття.

У комплексі препарати викликають відторгнення плодового яйця, тобто стимулюють природний викидень.

Нехай вас не обманює слово природні та рекламні гасла, які називають медикаментозний аборт абсолютно безпечним. Препарати, що використовуються для процедури, мають системний вплив на організм і мають ряд побічних ефектів і ускладнень. Саме тому процедуру в жодному разі не можна проводити самостійно. Медикаментозне переривання вагітності має відбуватися у медичній установі всебічного обстеження та консультації з гінекологом.

Показання та рекомендовані терміни проведення медикаментозного аборту

Клінічні протоколи дозволяють проведення медикаментозного аборту за бажання жінки перервати незаплановану або небажану вагітність. У цьому випадку ідеальним вважається термін до 42 днів менструального циклу (зважає на 1 день останньої менструації). Максимально допустимий термін – 6-7 тижнів вагітності, і терміни мають бути точно визначені УЗД.

За наявності медичних показань до штучного переривання вагітності медичний аборт може проводитись за терміну вагітності до 9 тижнів. Однак у цьому випадку процедура проводиться виключно за умов стаціонару, оскільки застосування препаратів на такому терміні пов'язане з великими ризиками для здоров'я.

В обох випадках процедура проводиться тільки в тому випадку, якщо здоров'я жінки дозволяє використовувати зазначені препарати, і немає протипоказань для їх застосування.

Протипоказання до медикаментозного аборту

Список медичних протипоказань для проведення медикаментозного переривання вагітності досить широкий. До них відносяться:

 • вагітність терміном понад 9 тижнів;
 • позаматкова вагітність;
 • індивідуальна непереносимість міфепрістону або мізопростолу;
 • цукровий діабет;
 • порушення згортання крові;
 • гострі запальні захворювання статевих органів;
 • міома матки;
 • встановлена ​​внутрішньоматкова спіраль;
 • період лактації;
 • печінкова, надниркова або ниркова недостатність, а також тривала глюкокортикоїдна терапія;
 • патології серця та судин;
 • тяжкі захворювання легень та шлунково-кишкового тракту;
 • інфекційні, системні чи аутоімунні захворювання;
 • епілепсія, психічні розлади.

Також до цього списку можуть бути внесені інші протипоказання, які можна дізнатися на прийомі у гінеколога.

Наскільки ефективним є медикаментозний аборт

Цей метод не дає 100% гарантії повного аборту без ускладнень. При перериванні вагітності на строк до 63 днів ефективність даного методу досягає 95%.

При цьому важливо розуміти, що результат залежить не лише від якості препаратів та кваліфікації лікаря. На відміну від хірургічного або вакуумного аборту, при медикаментозному методі евакуація плода з матки розтягнута в часі, і на її перебіг можуть вплинути різні зовнішні фактори, про які лікар дізнається постфактум при виникненні ускладнень у пацієнтки.

Можливі ризики та ускладнення при медичному аборті

Серед головних ризиків після медикаментозного переривання вагітності можна назвати:

 • неповний вихід плодового яйця з матки (не часто);
 • прогресуюча вагітність (рідко);
 • рясна та тривала кровотеча (не часто);
 • алергічні реакції чи токсичний шок (рідко);
 • інфікування матки через затримку в ній рідкої крові та згустків, які є живильним середовищем для мікробів (часто).

Найбільш типовими після прийому другого препарату є такі симптоми:

 • больовий синдром;
 • нудота та блювання;
 • діарея;
 • слабкість, запаморочення;
 • озноб, висока температура.

Оскільки навіть незначні симптоми вимагають правильних методів реагування, не говорячи вже про більш серйозні ускладнення.

Лікарі наполягають, щоб жінки не проводили медикаментозний аборт самостійно. Якщо ви ухвалили рішення про фармакологічне переривання вагітності, можете звернутися до приватної клініки Астрамедика. Ми закуповуємо сертифіковані препарати, а медикаментозний аборт та супровід на всіх етапах процедури проводять досвідчені та кваліфіковані фахівці.

Як відбувається медикаментозний аборт у клініці Астрамедика

Фармакологічний аборт здійснюється у 4 етапи:

 • При першому візиті проводиться гінекологічний огляд, забір необхідних аналізів (сечі, крові), УЗД з метою визначення точних термінів вагітності та виключення позаматкової вагітності, виявляються інші протипоказання до медичного аборту.
 • На другому етапі лікар вивчає результати лабораторних досліджень, фахівець підбирає індивідуальну схему та дозування препаратів. Після цього пацієнтка дає письмову згоду на проведення медикаментозного переривання вагітності та отримує препарат Міфепристон.
 • Третій прийом проводиться через 24-48 годин, і пацієнтка отримує другий препарат – Мізопростол. Зазвичай ефект від препарату настає протягом кількох годин. Оскільки цей період пов'язаний із хворобливими відчуттями та різними побічними ефектами, він проходить під дистанційним контролем лікаря.
 • Четвертий контрольний прийом проводиться через 10-14 днів після викидня. На цьому етапі проводиться гінекологічний огляд та УЗД органів малого тазу. У разі виявлення неповного аборту або прогресуючої вагітності жінка направляється на вакуум-аспірацію, яка проводиться в нашій клініці. Якщо медикаментозний аборт пройшов нормально, на четвертому етапі лікар підбирає оптимальний для пацієнтки метод контрацепції.

Якщо необхідно перервати вагітність, записуйтесь на консультацію до гінеколога зараз. Пам'ятайте, що чим раніше буде проведено медикаментозний аборт, тим менші ризики ускладнень.

Біопсія-забір з шийки матки (без вартості анестезії та операційного пакету)
350
Видалення кістки шийки матки (ліікування без вартостіі анестезії)
1500
Видалення поліпів шийки матки (без вартості анестезії та операційного пакету) радіохвильовий метод
1550
Парацервікальна ін'єкція в шийку матки
300
Ведення вагітності
7000
Органи черевної порожнини
450
Органів черевної порожнинии + нирки
500
Щитовидної залози
350
Органів малого тазу (трансабдомінально)
450
Лімфатичних вузлів (комплекс)
350
''Здоров'я жінки'' (ОЧП, щитовидна залоза, молочні залози, ОМТ)
1050
М'яких тканин
350
Розширена консультація гастроентеролога
800
Консультація гінеколога повторна
450
УЗД передміхурової залози (трансабдомінально)
350