Питання/Відповідь
UA

Питання/Відповідь


Тут Ви можете знайти відповідь на найпоширеніші питання наших пацієнтів. Не знайшли, що шукали? Тоді напишіть нам і ми з радістю прийдемо на допомогу!
Чи існує ймовірність заразитися статевими інфекціями при відвідуванні басейну?
Необхідно розуміти, що відвідуючи басейн ви перебуваєте в громадському місці. Вода в басейні постійно обробляється системою знезараження, фільтрується і оновлюється, однак ризик підхопити інфекцію є. Інфекційні бактерії, потрапляючи у водне середовище, поширюються моментально.

При першому відвідуванні басейну, з відвідувача вимагають медичну довідку з поліклініки. Але навіть якщо людина здорова, це не гарантує що вона не заразиться або не принесе інфекцію в басейн після відвідин лікаря.
Чи потрібно ходити до гінеколога дівчатам до початку статевого життя?
Якщо є які-небудь скарги (наприклад, на тривалі затримки менструації, або якщо менструації жодного разу не приходили в віці більше 15 років, якщо турбує свербіж зовнішніх статевих органів, або нетипові виділення, болі внизу живота та ін.). Лікуванням дівчат до 18-ти років займається дитячий гінеколог, іноді дорослий гінеколог з згоди та відома батьків.
Чи небезпечний вірус папіломи людини?
Існує багато типів вірусу папіломи людини, але серед них є найнебезпечніші (16 і 18 тип), які можуть призводити до розвитку дисплазії, раку шийки матки або утворення папілом (кондилом) на шийці матки, а також на зовнішніх статевих органах (6 і 11 тип). Якщо під час обстеження виявлено патологію шийки матки або дрібні нарости на зовнішніх статевих органах, лікар призначає обстеження на цей вірус.
Чому дитина довго кашляє?

До причин тривалого кашлю у дітей можна віднести вірусні інфекції дихальних шляхів, алергічні реакції, сухе повітря в приміщенні, гіпертрофія аденоїдів і безліч інших. Для лікаря дуже важливо встановити причину кашлю, так як від причини буде залежати ефективність лікування.

У дітей у віці від 2 до 7 років частою можливою причиною тривалого кашлю можуть бути збільшені аденоїди, які розташовані в носоглотці. Тому вони не тільки призводять до ускладнення носового дихання, але і збільшують кількість слизових виділень, які стікаючи по задній стінці глотки викликають кашель.

Тільки своєчасний огляд досвідченим лікарем ЛОР допоможе ефективно призначити необхідне лікування і тим самим заощадити на придбанні дорогих, а іноді і не зовсім потрібних препаратів.

Які ускладнення можуть викликати збільшені аденоїди у дітей?

Аденоїди (носоглоткові мигдалини) знаходяться в носоглотці дитини. При їх збільшенні перекривається носоглотка і порушується носове дихання. Оскільки поруч знаходяться отвори слухових труб, які з'єднують середнє вухо і носоглотку - порушується вентиляція середнього вуха. А це в свою чергу знижує слух і накопичення секрету в середньому вусі, що приводить до різних видів отиту.

Також збільшені аденоїди викликають збільшення кількості слизових виділень, і, як наслідок, тривалий нежить. Слід мати на увазі, що запущений отит важко піддається лікуванню, результатом запущеного отиту буде формування різних спайок в середньому вусі, що приводить до приглухуватості.

Тому радимо негайно звернеться до досвідченого лікаря ЛОР.

Чому виникають "пробки" в мигдаликах?
Будь-яке переохолодження призводить до запалення мигдалин задньої стінки глотки: з'являються болі в горлі, закладеність носа, може приєднатися отит, гайморит, тобто інфекція, яка знайшла собі притулок в мигдалинах, при слушній нагоді і зниженні резистентності організму: переохолодження під кондиціонером, при активному відпочинку в холодну пору року і.т.д., починає активне розмноження і обсіменіння слизових своєї патогенною флорою.
Як працює щеплення від грипу?
Принцип дії вакцини заснований на стимулюванні природних захисних сил організму - імунітету, активації імунних клітин проти вірусу грипу. При інфікуванні вакцинованого людини вірусом грипу імунні сили відразу ж вступають з ним в боротьбу і швидко ліквідовують загрозу.
Які ознаки погіршення здоров'я кажуть про те, що потрібно звернутися до лікаря-ендокринолога?
Однозначно важко відповісти - захворювання органів ендокринної системи «носять багато масок», тому при будь-якому почутті «нездоров'я» (фізичного або психічного) варто звернутися до терапевта або лікаря загальної практики, щоб разом скласти план подальшого дообстеження і додаткових консультацій.
Як проявляється ерозія шийки матки?
Багато пацієнток не відчувають симптомів, однак основним симптомом є червоний наліт на вагінальній частині шийки матки.

Інші симптоми, які може відчувати жінка, включають:
  1. біль і кровотеча під час сексу або після нього
  2. біль під час або після скринінгу шийки матки
  3. легке виділення слизу
  4. кров’янисті виділення між місячними
Симптоми можуть коливатися від легкої до важкої форми.

Важливо зазначити, що ерозія шийки матки – не єдина причина цих симптомів. Якщо жінка починає їх відчувати, повинна поговорити з лікарем, щоб виключити більш серйозні причини.
Скільки коштує консультація?

Вартість залежить від спеціалізації лікаря і місця консультування. Більш детально з цінами на наші послуги можна ознайомитись в розділі "Ціни"