Як жінкам підготуватися до УЗД органів малого таза?
UA

Як жінкам підготуватися до УЗД органів малого таза?

Специфіка підготовки до ультразвукового дослідження залежить від того, який метод буде використовуватися:

Підготовка до трансабдомінального УЗД

Оскільки поруч з досліджуваними при гінекологічному обстеженні УЗД органами знаходиться кишечник, наявність в ньому газів може спотворити результати діагностики. Тому за 3 дні до дослідження потрібно виключити з раціону будь-які продукти, що викликають газоутворення, а також важкі для перетравлення продукти:

  • сирі овочі і фрукти;
  • бобові;
  • свіжий чорний хліб і дріжджову випічку;
  • молочні продукти;
  • газовані напої;
  • жирну їжу.

При метеоризмі лікар може додатково призначити ентеросорбенти, вітрогінні препарати, проносне або клізму. За 1-1,5 години до УЗД необхідно випити 3-4 склянки негазованої води і утриматися від відвідування туалету.

Підготовка до трансвагінального УЗД

Перед цим дослідженням необхідно очистити кишечник, оскільки заповнений кишечник буде заважати дослідженню і створювати дискомфорт для пацієнта. Також незадовго до трансвагінального УЗД потрібно спорожнити сечовий міхур. Крім цього, не забудьте про особисту гігієну перед походом до лікаря.

Дане дослідження зазвичай проводиться на 5-9 дні циклу, оскільки в цей період досліджувані органи видно найкраще. Якщо ви приймаєте гормональні контрацептиви, обов'язково заздалегідь попередьте про це лікаря.

Підготовка до трансректального УЗД

За кілька днів до процедури рекомендовано дотримуватися легкої дієти, а за кілька годин до дослідження необхідно очистити пряму кишку за допомогою клізми.

Зверніть увагу, що іноді трансабдомінальне і трансвагінальне УЗД проводяться за один сеанс. Також в окремих випадках лікар може дати додаткові рекомендації по підготовці до досліджень, тому всі нюанси уточнюються на попередній консультації у гінеколога, уролога або іншого доктора, який дає направлення на УЗД органів малого таза.