UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Електрофорез

Послуги з електрофорезу та електротерапії

Здоров'я – наше найцінніше багатство, і ми, в клініці Астрамедiка, докладаємо всіх зусиль, щоб дбати про ваше здоров'я найвищого рівня. Електрофорез – одна з передових та затребуваних процедур у сучасній медицині, яку ми пропонуємо нашим пацієнтам.

Електрофорез лікарських речовин – це процедура, що представляє собою поєднання постійного струму (як правило, гальванічного) та невеликої кількості лікарських речовин, що поступають в організм.

Електрофорез є однією з найпоширеніших маніпуляцій в фізіотерапії. Під час її проведення лікувальні препарати під дією електричного поля проникають в організм через шкіру та слизові оболонки. Вплив лікарських речовин відбувається безпосередньо в місці їх введення, що дозволяє отримати максимально швидкий ефект.

Процедура електрофорезу потребує сучасного обладнання та кваліфікованого персоналу. Обидві умови виконуються в сучасному медичному центрі Астрамедіка. Наші фахівці проводять лікування з урахуванням усіх призначень та рекомендацій лікаря, забезпечивши максимальний комфорт для пацієнта.

Що таке електрофорез та переваги процедури

Процедура електрофорезу полягає в тому, що лікарські препарати вводяться в організм у стані позитивно та негативно заряджених частин (іонів). Переважно вони проникають в тканини через потові залози, невелика частина – крізь сальні залози та міжклітинні простори. Електрофорез дозволяє доставити лікарські речовини в неглибокі шари шкіри – епідерміс і дерму. Далі фармпрепарати надходять у кров та лімфу, якими доставляються до всіх органів і тканин.

Щільність сили струму під час електрофорезу становить 0,05-1мА/см2, напруга – 30-80 В. Кількість лікарської речовини, що вводиться, досить невелика. Зазвичай на прокладці міститься 2-10% препарату концентрація якого залежить від декількох чинників: ступінь дисоціації речовини, властивості розчинника, розмір і заряд іона, щільність електричного струму, тривалість сеансу, вік людини, стан шкірних покривів та загальний стан організму. В порівнянні з іншими методами лікування, електрофорез має наступні переваги:

  • лікарська речовина, що вводиться методом електрофорезу, зберігає свою специфічну дію та не має загального токсичного впливу;
  • під час процедури електрофорезу можна вводити відразу декілька препаратів у місце будь-якого розміру та локалізації;
  • під час проведення процедури електрофорезу в товщі шкіри утворюється депо іонів з лікарських речовин, яке має пролонговану дію (до 3 тижнів);
  • навіть незначна доза лікарських речовин, введених за допомогою електрофорезу, має високу ефективність;
  • електрофорез не впливає на стан тканини в області введення лікарської речовини, не має побічних дій, не подразнює слизову оболонку кишково-шлункового тракту;
  • кількість лікарського препарату, що вводиться, можна дозувати за рахунок зміни розміру електрода, концентрації розчину, сили струму, тривалістю процедури.

Ще однією важливою перевагою електрофорезу є можливість введення лікарської речовини безін’єкційним шляхом. Крім того, процедура стимулює вироблення біоактивних речовин, покращує метаболізм, зменшує набряки.

Досить часто електрофорез поєднують з іншими терапевтичними процедурами. Наприклад, ультразвуковою терапією (електрофонофорез), аеро- і баотерапією, кріотерапією, високочастотною магнітотерапією та іншими.

Як проходить процедура електрофорезу

Під час проведення процедури електрофорезу пацієнт може сидіти або лежати. Суть процедури полягає в розташуванні лікарського препарату (розчину або гелю) перпендикулярно руху електричного струму, а саме між електродом та поверхнею шкіри пацієнта. Залежно від способу накладення електродів і методу введення лікарських речовин розрізняють декілька методів лікарського електрофорезу:

  • Гальванічний (черезшкірний) – у разі застосування цього методу прокладки з марлі або фільтровального паперу просочують лікарським засобом та розташовують на тілі пацієнта з протилежних сторін вогнища патологічного процесу. Таким чином утворюють поле всередині якого рухається лікарська речовина. Всередині прокладок поміщуються електроди, зверху вони накриваються захисною плівкою.
  • Ванночковий – проводиться із використанням спеціальної ємності, обладнаної електродами. В ванночку наливається необхідна кількість лікарського розчину, в який занурюється хвора частина тіла (рука або нога).
  • Порожнинний – лікарський препарат вводиться в порожнинні органи (шлунок, сечовий міхур, пряма кишка, піхва, матка), куди поміщується один з електродів. Другий розташовують на поверхні тіла.
  • Внутрішньотканинний – під час застосування даного методу лікарський препарат вводять перорально (через ротовий отвір) або ін’єкційно. Після цього в області патологічного вогнища розміщують електроди. Найчастіше цей метод призначають під час лікування органів дихання.

Тривалість одного сеансу електрофорезу становить 15-30 хвилин. Як правило, процедури виконують через день, іноді - щодня. В залежності від складності випадку та очікуваного результату пацієнту може бути призначено від 10 до 30 сеансів електрофорезу. У цей час відбувається:

  • знеболення;
  • розширення судин;
  • седативний ефект;
  • спазмолітична дія;
  • активується регенерація тканин;
  • знімається запалення;
  • підвищується імунітет.

Процедура електрофорезу абсолютно безболісна. Інколи пацієнт може відчувати легке поколювання, яке обумовлене дією постійного струму.

Коли та для чого призначають електрофорез

Електрофорез лікарських речовин широко застосовується в комплексній терапії. Процедуру призначають під час лікування неврологічних, хірургічних, терапевтичних, гінекологічних та інших захворювань. Це можуть бути:

  • захворювання дихальної системи: бронхіальна астма, пневмонія, гострий і хронічних бронхіт, трахеїт, плеврит;
  • захворювання ЛОР органів: риніт, фарингіт, тонзиліт, отит, гайморит, фронтит;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту: гастрит, виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки, холецистит, панкреатит, коліт;
  • захворювання серцево-судинної системи: гіпертонічна хвороба 1 та 2 ступеню, гіпотонія, атеросклероз, стенокардія, варикозне розширення вен, миготлива аритмія, ендартеріїт;
  • захворювання сечостатевої системи: пієлонефрит, цистит, уретрит, простатит, ендометріоз, аднексит, цервицит, вагініт;
  • захворювання нервової системи: неврити, невралгії, неврози, мігрень, радикуліт, міжхребцева грижа, безсоння, травми головного та спинного мозку, парези і паралічі;
  • захворювання опорно-рухового апарату: остеохондроз, остеартроз, артирити і поліартрити, вивихи та переломи, спондилез, контрактура суглоба;
  • захворювання ендокринної системи: цукровий діабет;
  • захворювання шкіри: опіки, акне, себорея, рубці, псоріаз, трофічні виразки, дерматит, пролежні, фолікуліт, фурункульоз;
  • захворювання очей: іридоцикліт, увеїт, кон’юктивіт, блефарит, кератит, атрофія зорового нерва;
  • стоматологічні захворювання: стоматит, гінгівіт, пародонтит, пародонтоз.

Окрім того, лікарський електрофорез призначають у випадку післяопераційної реабілітації, лікування післяопераційних ран та рубців.

Попри те, що процедура електрофорезу є досить універсальним та доступним способом фізіолікування, існує низка протипоказань. Серед них: наявність пухлин будь-якої локалізації та етіології, серцева недостатність, наявність кардіостимулятора, запальних процесів у стадії загострення, підвищена температура тіла, важка форма бронхіальної астми, порушення згортання крові, шкірні патології, механічні пошкодження в області накладення лікарських прокладок, непереносимість електричного струму, алергія на лікарський препарат, який буде вводитися під час електрофорезу.

Чому процедури електрофорезу краще проходити в Астрамедіка

Електрофорез – процедура надзвичайно ефективна, особливо, якщо вдатися до лікування відразу після її призначення. У державних клініках це не завжди можливо, існують черги та й графік роботи не завжди зручний для пацієнтів.

Чимало людей сьогодні віддають перевагу приватним лікувальним закладам. Наприклад, пройти процедуру електрофорезу можна в одному з сучасних медичних центрів Києва – Астрамедіка. У нас пацієнтам можуть запропонувати:

  • виконання процедури електрофорезу на сучасному обладнанні та з використанням новітніх технічних засобів;
  • послуги надають висококваліфіковані професіонали, що застосовують індивідуальний підхід до кожного пацієнта;
  • комфортні та зручні умови проведення процедури електрофорезу;
  • прийнятні ціни – ми дбаємо не лише про якість послуг, а й про їх доступність для пацієнтів будь-якого статусу.

Дізнатись більше про проходження процедур електрофорезу в Астрамедіка можна за телефоном, що зазначений на офіційному сайті клініки. У разі необхідності пацієнти також можуть проконсультуватись з профільним лікарем, пройти обстеження чи виконати інші необхідні процедури.

Ціна на послугу електрофорезу в клініці Астрамедiка

Коли справа доходить до здоров'я, ми, в клініці Астрамедiка, віримо, що якість і доступність повинні йти пліч-о-пліч. Електрофорез – це ефективна та безболісна процедура, яка допомагає у лікуванні низки захворювань. Однак, ми розуміємо, що багато людей хвилює питання вартості такого лікування.

У нас ви можете бути впевнені, що отримаєте відмінне співвідношення ціни та якості. Ми прагнемо робити передові медичні процедури, включно з електрофорезом, доступними для всіх наших пацієнтів. Наші ціни на електрофорез конкурентоспроможні та розумні, враховуючи високу якість обслуговування та використовуваних матеріалів.

У клініці Астрамедiка ми пропонуємо не просто послуги електрофорезу, а й комплексний підхід до догляду за вашим здоров'ям. Наша мета – допомогти вам вести здоровий спосіб життя та досягти оптимального стану здоров'я. Ми готові запропонувати вам індивідуальний підхід, включаючи детальне консультування перед початком процедур та всебічну підтримку протягом усього процесу лікування. Все це робить послугу електрофорезу не просто доступною, а й найбільш цінною для кожного нашого пацієнта.