Новоутворення на шкірі бувають доброякісними та злоякісними. Перший тип новоутворень безпечний для здоров’я, але досить часто спричиняє естетичний дискомфорт. Окрім того, такі прояви на шкірі з часом можуть переродитися в злоякісні. Тож, чимало людей намагаються позбутися цієї проблеми.
Видалення новоутворень шкіри в Києві проводиться декількома способами. Це лазерна деструкція, кріодеструкція, хірургічне висічення, радіохвильове та електрокоагуляція. Останній метод залишається найбільш популярним і саме його застосовують в сучасній медичній клініці Астрамедіка.
Електрокоагуляцію використовують практично у всіх галузях медицини, але найбільш затребуваним даний метод є в дерматології. У цій області електрокоагуляція застосовують для видалення доброякісних новоутворень шкіри. Даний спосіб забезпечує повне видалення новоутворень неонкологічного характеру, а також має низку інших переваг:
Окрім вищеперерахованих плюсів, фахівці також відзначають той факт, що такий спосіб забезпечує повністю безпечне видалення новоутворень шкіри. Мікротоки впливають точково, глибина зрізу регулюється, шкіра припалюється дуже делікатно. Про безпечність такої процедури говорить також той факт, що електрокоагуляцію дозволяють проводити навіть в дитячому віці, оскільки тривалість впливу електричним струмом мінімальна, область ураження – невелика, а швидкість загоєння – максимальна.
Процедуру електрокоагуляції в клініці Астрамедіка пацієнту призначать лише після повного обстеження новоутворення, збору анамнезу, виключення протипоказань. Зазвичай, електрокоагуляцію виконує лікар-дерматолог. Однак, в окремих випадках він може направити пацієнта на додаткову консультацію до онколога чи хірурга. Показами до процедури є:
Під час проведення процедури електрокоагуляції застосовують спеціальний прилад – електрокоагулятор. Він виробляє високочастотний електричний струм, який проходить через спеціальну насадку, точково нагріває тканину біля основи новоутворення та руйнує білок. У результаті відбувається відторгнення усієї виступаючої частини новоутворення, а на шкірі або слизовій з’являється акуратна геморагічна шкірочка.
Якщо сказати більш зрозуміло, то коагулятор – це безпечний електричний скальпель, який дозволяє проводити точкові операції без надрізів. Залежно від типу новоутворення, лікар підбирає потрібну насадку. У його розпорядженні є насадки у вигляді шару, петлі, голки.
Варто відзначити, що спеціальної підготовки до процедури не потрібно. Єдине, що не радять робити лікарі, це вживати алкоголь перед операцією. Він заважає сприянню організмом анестезуючих препаратів, уповільнює швидкість загоєння та регенерації тканин.
Вже під час операції лікар обов’язково дезінфікує проблемну ділянку і, в разі потреби, знеболює її. Як правило, така операція триває від 5 до 15 хвилин. Усе залежить від діаметру наросту. Якщо новоутворення невеликі та локалізуються в одній області, лікар може видалити за одну процедуру до 30 наростів.
За допомогою методу електрокоагуляції можна видаляти новоутворення будь-якого розміру та локалізації. За бажанням пацієнта, видаленні тканини направляють на гістологію, щоб впевнитися у їх доброякісності.
Відразу після електрокоагуляції оброблена ділянка шкіри червоніє, поболює та може пульсувати. Цей дискомфорт проходить через декілька годин після процедури. Місце видалення присихає, утворюється суха скоринка, яку в жодному разі не можна здирати. Це може призвести до тривалого заживлення та появи шраму.
У деяких випадках лікар може наклеїти на ранку бактерицидний пластир. Зазвичай, його рекомендують щоденно міняти, а зранку та ввечері обробляти ранку дезінфікуючим розчином. Інколи дерматолог радить скористатися спеціальною маззю для загоєння ран.
Скоринку, що утворилася на місці проведення процедури, не можна мочити протягом 3-4 днів. Також забороняється наносити на ранку тональний крем, засоби на основі спирту, скраби тощо. Як правило, скоринка відпадає на 7-10 день після операції.
До остаточного заживлення рани також не варто відвідувати громадські басейни, баню, солярій, слід запобігати активному тертю мочалкою чи іншими аксесуарами, розчісування, розтирання та тиску. Про усі ці та інші правила поведінки лікарі Астрамедіка розкажуть після проведення операції.
У разі наявності наступних факторів, лікар, скоріш за все, відмовить у проведенні електрокоагуляції:
Слід зазначити, що найсприятливіший час для видалення доброякісних новоутворень це період, коли сонце менш активне. Якщо видаляти родимки, папіломи та бородавки на відкритих ділянках тіла у весняно-літній період, може з’явитися пігментація.
Попри наявність інших методів видалення доброякісних новоутворень, електрокоагуляція має найбільше позитивних відгуків. Це пояснюється високою ефективністю процедури, відсутністю можливих ускладнень, простотою проведення та прийнятною ціною. В порівнянні з вартістю лазерного видалення ціна електрокоагуляції більш доступна. Окрім того, в Астрамедіка пацієнти можуть розраховувати на:
Звернувшись до Астрамедіка, наші клієнти зможуть записатися на консультацію у зручний для себе час. Адміністратори допоможуть підібрати найоптимальнійший день візиту, розкажуть про підготовку до процедури електрокоагуляції та її вартість.