UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Видалення стороннього тіла із вуха

Видалення стороннього тіла із вуха

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Команда досвідчених фахівців гарантує безпечну та ефективну процедуру. Ми дотримуємося строгих правил і використовуємо передові методи, щоб забезпечити комфортний стан. Довіртеся досвіду наших професіоналів та поверніться до повноцінного життя без обмежень та дискомфорту.

Видалення стороннього тіла з вуха – це процедура під час якої отоларинголог видаляє не властиві організму предмети з вушної порожнини та усуває спричинені ними наслідки. У вухо можуть потрапити будь-які речі: дрібні намистинки, камінчики, шматочки вати або паперу, насіння, частинки берушів тощо. Усі їх потрібно негайно видаляти. Процедуру має здійснювати досвідчений лікар-отоларинголог.

Симптоми знаходження стороннього предмета у вусі

У випадку, коли попадання стороннього предмета вдалося зафіксувати, слід негайно звертатися до лікаря. Якщо ж пацієнт не помітив, як іншорідний предмет потрапив у вухо, про це можуть сигналізувати наступні симптоми:

  • погіршення слуху;
  • відчуття тиску у вухах;
  • гострий чи тупий біль, що може концентруватися у конкретному місці, або пересуватися, зникати і знову з’являтися;
  • кров’янисті та інші виділення;
  • незникаюче почуття закладеності вух;
  • шум та дзвін у вусі;
  • відчуття лоскоту та почуття ніби у вусі щось переміщується.

В особливій групі ризику перебування стороннього тіла у вусі знаходяться діти. Наявність іншорідного предмету може проявитись незвичною поведінкою: безпричинним плачем, постійним тертям вушка, страхом нахилити голову, малюк може не розчути з першого разу, того, що йому кажуть.

Причини попадання сторонніх тіл у вухо та їх природа

Видалення стороннього тіла з вуха. Київ, Виноградар

Зазвичай сторонні тіла до вух потрапляють випадково. Їх заносить вітер або вода, залітають комахи чи потрапляють павучки. Також стороннє іншорідне тіло може потрапити до вуха із берушами, слуховим апаратом чи вушними свічками. Діти засовують сторонні предмети до вух під час ігор.

Іншорідне тіло, що попадає у вухо, може мати різну природу:

  • ендогенну, тобто формується всередині організму;
  • екзогенну, тобто потрапляє ззовні.

Прикладом ендогенного тіла є сірчана пробка, яка з’являється у разі неправильного очищення вух та призводить до зниження слуху і больових відчуттів. До тіл екзогенного походження відносяться кісточки ягід чи фруктів, намистинки, комахи, пісок, шматочки вати, деталі іграшок, слухових апаратів тощо.

Ризики самостійного видалення сторонніх предметів з вуха

Перед тим як говорити про ризики самостійного видалення сторонніх предметів з вуха, слід звернути увагу на будову цього органу. Він уявляє собою S-образний тунель 25-30 мм. В кінці такого тунелю – барабанна перетинка. У разі перебування іншорідного предмету у цьому органі прогноз зазвичай сприятливий. Більшу небезпеку представляє самостійне видалення тіла або за допомогою когось із близьких. Воно може призвести до поранення слухового проходу і проштовхування стороннього тіла із хрящового відділу вглиб за фізіологічне звуження, що різко утруднить подальше видалення.

Що стосується тіл, які потрапляють у вуха, то особливо небезпечними є ті, що швидко руйнуються та розколюються, предмети з гострими та твердими кутиками. Вони призводять до поранень та запалень, в результаті яких відбувається інфікування вуха та інколи вростання стороннього тіла у тканини слухового проходу.

Не менш небезпечним є перебування у вусі стороннього тіла, яке може розбухнути та викликати місцеве запалення і набряк. У разі набухання стороннє тіло починає тиснути на стінки слухового проходу, що може спровокувати некроз окремих ділянок проходу і посилити запалення. Тривале знаходження стороннього предмета у вусі також може призвести до отомікозу (грибкового ураження). Його ознаками є сильний свербіж та смердючі виділення. Також у пацієнтів спостерігаються зниження слуху, больові відчуття та закладеність.

Якщо у вухо попадають комахи, то вони можуть виділяти різні речовини, які іноді бувають отрутними. Ці речовини призводять до подразнення та ушкодження тонкої шкіри проходу, набряку слухового проходу та припухлості вушної раковини.

Маленькі батарейки у зовнішньому слуховому проході через витікання лугу викликають подразнення та некроз шкіри. У тяжких випадках призводять до некрозу кісток та барабанної перетинки. Тому, батарейки слід витягнути найскоріше.

Діагностика та видалення стороннього тіла з вуха

Лор дитячий, Київ. Видалення стороннього тіла з вуха

Зазвичай, щоб визначити характеристики предмета, який потрапив до вушного проходу, та його місцерозташування вистачає стандартного огляду - отоскопії. Під час цього процесу лікар використовує вушну воронку або жорсткий ендоскоп з нульовим кутом огляду. Інколи отоларингологу може знадобитися рентгенографія.

Також лікар може призначити променеву діагностику. Вона потрібна у разі пошкодження барабанних перетинок і проникнення стороннього тіла у порожнину середнього вуха. Для візуалізації стороннього предмета використовують комп’ютерну томографію скроневих кісток. Отримані знімки дають повне уявлення про сторонній предмет, його місцезнаходження та структуру пошкоджень.

У тих випадках, коли триває запальний процес, який не піддається лікуванню стандартними антибактеріальними препаратами, ЛОР може призначити бактеріологічне дослідження.

У разі відсутності складних ускладнень, лікар-отоларинголог проводить видалення стороннього тіла одним із таких методів:

  • За допомогою пінцета. Цей метод застосовують у тому випадку, коли зі слухового проходу потрібно витягнути фрагменти вати, паперу, сірники. Зазвичай процедура проходить безболісно і пацієнти не відчувають дискомфорту.
  • Промивання. Цей спосіб використовують у випадку видалення великих предметів круглої форми, які пінцетом захопити не можна. Промивання здійснюють з використанням спеціального вушного шприца. З його допомогою у вушний прохід вводять теплу воду або дезінфікуючий розчин. Під тиском цієї рідини чужорідне тіло виводиться з вуха. У разі застосування такого методу застосовують місцеве знеболення.
  • Гачки. Такий спосіб використовують у випадку, коли чужорідне тіло закриває вушний отвір повністю. Тонкий гачок заводиться за сторонній предмет, захоплюється і видаляється.
  • Масло або гліцерин. Таким методом з вух видаляють комах. Рідину підігрівають і закапують у вухо. Комаха гине і її видаляють за допомогою промивання.

Якщо у вусі триває запальний процес і він перебуває у гострій стадії та супроводжується набряком, то спочатку призначається медикаментозна терапія із прийомом антибіотиків та протизапальних препаратів. Після того, як запалення буде знято, видаляють чужорідний предмет.

У разі, якщо видалити сторонній предмет через слуховий прохід не вдалося, вдаються до хірургічного зовнішнього доступу. Операція полягає в оголенні задньої стінки кісткового відділу слухового проходу через завушний розріз по перехідній складці. Таким чином досягають найближчого підходу до чужорідного тіла, видаляючи його за допомогою того ж гачка або вушних щипців.

Як запобігти потраплянню сторонніх предметів у вуха

Заходи профілактики у таких випадках досить прості і мають стати правилами. Це:

  • Обов’язковий нагляд за маленькими дітьми. Слід запобігати їхнім іграм з дрібними предметами.
  • Під час використання беруш, навушників та слухових апаратів слід переконатись у їхній цілісності, аби запобігти потраплянню частин цих предметів до вух.
  • Не проштовхувати ватяні та марлеві тампони глибоко у вухо. Треба залишати кінець тампона зовні, щоб його можна було легко видалити.
  • Перебуваючи на природі, варто запобігати заповзанню комах у вуха. Це можна зробити за допомогою шматочка вати, яким закривають зовнішні слухові проходи.

Ціна на видалення сторонніх тіл з вуха

Одним із основних питань, яке цікавить наших пацієнтів, є ціна на видалення сторонніх тіл з вуха. Ми прагнемо зробити наші послуги доступними для всіх, тому пропонуємо конкурентоспроможні тарифи без прихованих додаткових платежів.

Вартість видалення сторонніх тіл із вуха залежить від складності процедури, необхідності додаткових медичних маніпуляцій та індивідуальних особливостей пацієнта. Однак, наша клініка гарантує прозорість та чесність у розрахунку вартості, і ви можете бути впевнені, що ціна буде адекватною та відповідною якості послуг.

Ми розуміємо, що видалення сторонніх тіл з вуха може бути несподіваною подією, яка потребує оперативного втручання. Тому, якщо вам потрібна екстрена процедура, не соромтеся звернутися до нашої клініки. Ми цінуємо ваш час та здоров'я, і наші фахівці готові надати допомогу у найкоротші терміни.

Вибираючи клініку Астрамедика, ви отримуєте професійне обслуговування, турботу та увагу кожного члена нашої команди. Ми гарантуємо безпечне та ефективне видалення сторонніх тіл з вуха, щоб ви могли насолоджуватися життям без будь-яких обмежень та дискомфорту.

Дитячий ЛОР, який проводить процедуру видалення стороннього тіла із вуха у дітей:

Видалення стороннього тіла з носа, вуха
450 грн.
Oтoлapингoлог (ЛOP), детский отоларинголог