UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Тимпанометрія

Послуги ЛОРа в Києві: тимпанометрія

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Тимпанометрія (інпедансометрія) – це один із найефективніших методів обстеження слуху та виявлення його порушень на ранній стадії. Проводиться лікарем отоларингологом (ЛОР) або сурдологом. Під час обстеження тимпанометрії проводиться вимірювання здатності барабанної перетинки та перевірка слухових кісточок на здатність проводити хвилі слухового тиску. Тимпанометрія призначається у випадку скарг пацієнта на погіршення слуху, а також у разі хронічного тубоотиту або гіпертрофії аденоїдів.

Тимпанометрію виконує лікар-отоларинголог (ЛОР) в клініці Астрамедіка в Києві. Спочатку отоларинголог (ЛОР) проводить огляд пацієнта, виконує обстеження тимпанометрію та, у випадку необхідності, призначать ефективне лікування.

Обстеження тимпанометрія в Києві

Процедура проведення тимпанометрії
Вухо людини поділяють на три відділи: зовнішнє, середнє та внутрішнє вухо. Зовнішнє вухо складається з вушної раковини та зовнішнього слухового проходу, середнє вухо – з барабанної порожнини, що містить три звукові кісточки – молоточок, коваделко і стремінце, внутрішнє вухо – завиток з напівкруглими каналами, в яких знаходиться рідина та слухові ворсинки.

Звук уловлюється вушною раковиною та попадає в зовнішній слуховий прохід, доходить до барабанної перетинки і викликає її коливання. Більша частина таких коливань передається в середнє вухо: послідовно на слухові кісточки, стремінце – в порожнину внутрішнього вуха, де звукові коливання перетворюються в нервові імпульси та направляються в мозок. Таким чином людина чує. Якщо виникають патології, механізм проведення звукових коливань порушується, в людини погіршується слух, можуть виникнути відчуття закладеності вуха, біль у вусі, важкість, головокружіння. У такому разі лікар отоларинголог може призначити обстеження вуха: тимпанометрію, яка дозволяє оцінити ступінь рухливості барабанної перетинки та особливості проведення звуку в інших відділах слухового аналізатора.

Тимпанометрія проводиться спеціальним електронно-пневматичним апаратом. У процесі тимпанометрії всередину вуха подається звуковий сигнал з частотою 226 Гц.

Тимпанометрія виконується отоларингологм (ЛОР) в клініці Астрамедіка в Києві в амбулаторних умовах та не вимагає спеціальної підготовки. Тимпанометрія не має жодних вікових обмежень та ніякого ризику для обстежуваного не несе. Тимпанометрія - неінвазивний та безболісний метод обстеження, його можна використовувати стільки, скільки потрібно. Тимпанометрію лікар отоларинголог (ЛОР) може призначати навіть під час вагітності.

Під час обстеження тимпанометрії від пацієнта вимагається повна нерухомість, щоб не сталося викривлення результатів. Тіло має бути в стійкому положенні, не можна говорити, жувати та ковтати. Під час обстеження у вухо пацієнта отоларинголог (ЛОР) вводить зонд, який транслює певні сигнали. Таким чином за допомогою тимпанометра лікар отоларинголог (ЛОР) реєструє тиск, який утворюється в середньому вусі, вимірює об’єм слухового проходу. Окрім того, в результаті тимпанометрії отоларинголог (ЛОР) отримує дані, які показують рухливість барабанної перетинки та функціонування прикріплених до неї слухових кісточок.

Загальна тривалість обстеження тимпанометрії становить 15-30 хвилин. У разі наявності патологічних станів та інших складних порушень лікар отоларинголог може призначити додаткові обстеження слухових каналів.

Коли призначають тимпанометрію

Тимпанометрія дозволяє визначити основні показники функціонування середнього вуха. Тимпанометрія призначається у наступних випадках:

  • у випадку зниження слуху після перенесеної хвороби (закладеність вуха, дискомфорт, відчуття тиску, біль під час ковтання або чихання);
  • для контролю відновлення функції вуха після перенесеного гострого отиту у пацієнтів будь-якого віку;
  • при повторюваних отитах;
  • при тинітусі (поява шипіння, дзвону та клацань у вухах);
  • коли у дитини змінюється вимова (стає невиразною, нечіткою, гугнявою; дитина починає хропіти та часто перепитувати);
  • у випадку частих нежитів та синуситів;
  • для визначення рівня впливу гіпертрофії аденоїдних вегетацій на слухову систему;
  • діагностичного спостереження за секреторними отитами;
  • різкого безпричинного зниження слуху.

Обстеження вуха за допомогою тимпанометрії дуже важливе для того, щоб підтримувати нормальний слух. Окрім того, тимпанометрія дозволяє на ранніх стадіях діагностувати низку захворювань вуха, а саме:

  • накопичення рідини в області середнього вуха;
  • доброякісні та злоякісні пухлини слухових органів;
  • пошкодження та механічні травми барабанної перетинки;
  • порушення провідності слухових кісточок;
  • тимпаносклероз – зміна товщини барабанної перетинки.

Тим не менш, якою б небезпечною не була процедура тимпанометрії, вона також має певні обмеження. Тимпанометрія не проводиться у разі гострих запальних хвороб вуха (мірингіт, середній гнійний отит), свіжа травма вуха, порушення цілісності барабанної перетинки (у цьому випадку провести обстеження можна, однак воно не буде інформативним).

Типи тимпанометрії

Типи тимпанометрії
Тимпанограму класифікують відповідно до їх остаточного результату:

  • Тип А – отримання такої тимпанограми свідчить про стандартний тиск в слуховій системі, нормальну рухливість барабанної перетинки, добру провідність слухових кісточок та відсутність будь-яких патологій.
  • Тип В – при такому результаті обстеження характерна відсутність піків, що відображається прямою лінією на графіку та показує наявність деяких проблем. Як правило, це наявність рідини за барабанною перетинкою, або у разі її перфорації. Розрізняють ці захворювання вимірюванням розміру слухового проходу. Якщо в перетинці наявна перфорація, об’єм слухового проходу збільшується за рахунок простору середнього вуха.
  • Тип С – конфігурація такої тимпанограми схожа на тип А, але її головний пік дещо зміщений вліво, тобто в бік мінусового тиску. Тимпанограма такого типу вказує на євстахіїт або патології носоглотки, алергічні процеси (набряки), рубці та інші утвореннях на барабанній перетинці.
  • Тип D – таку тимпанограму отоларинголог отримує у разі обстеження пацієнтів з незворотними порушеннями барабанної перетинки. Через них перетинка стає дуже податливою, а на графіку у такому випадку реєструють два піки.
  • Тип Е – тимпанограма цього типу фіксується у випадку розриву ланцюга слухових кісточок, або за наявності запалювального процесу. Під час тимпанометрії звук високої частоти відображається на графіку зайвим піковим сплеском. Інколи їх може бути декілька. Така картина свідчить про сильну податливість усієї слухової системи.
  • Тип Ad – у цій ситуації на графіку відображається лише один піковий момент. Частіше за все, він перебуває за межами шкали пристрою і на ньому графік виявляється розірваним. Такий результат говорить про високу мобільність барабанної перетинки.

Астрамедіка – клініка в Києві, де можна виконати тимпанометрію

Зробити тимпанометрію в Києві можна в приватній клініці Астрамедіка. Наші отоларингологи проведуть ретельну діагностику на сучасному обладнанні. Після обстеження грамотно та швидко фахівці інтерпретують результати та призначать лікування.

Ціна тимпанометрії в нашій клініці не перевищує вартості аналогічного обстеження в інших медичних закладах Києва. При цьому якість такої діагностики та інших послуг вигідно відрізняє нас від конкурентів. Обстеження в медичному центрі Астрамедіка значно підвищує шанси пацієнта на правильний діагноз та ефективну терапію.

Тимпанометрія
400 грн.
Імпедансометрія
400 грн.
Oтoлapингoлог (ЛOP), детский отоларинголог