За даними статистики, більше десяти мільйонів українців страждають на порушення слуху. Мова йде про зниження або повну втрату можливості чути. У випадку, коли людина відчуває, що слух погіршується, їй варто негайно звернутися до лікаря-отоларинголога та перевірити слух. Тільки кваліфікований спеціаліст може встановити справжню причину нового стану.
Перевірити слух у Києві можна в приватному медичному центрі Астрамедіка. В процесі діагностики наші фахівці застосовують метод тимпанометрії. Він допомагає виявити порушення слуху на ранній стадії та визначити індивідуальний алгоритм медичної допомоги.
Типанометрія – це метод дослідження середнього вуха, барабанної перетинки та акустичних рефлексів. Діагностика виконується за допомогою спеціального апарату, який відтворює низку різних частот та допомагає перевірити слух. Під час процедури перевірки слуху у вухо пацієнта подається звуковий сигнал певної частоти, що дає можливість визначити резонансну частоту системи середнього вуха.
Тимпанометрія дає можливість виявити:
Відвідати лікаря-отоларинголога та перевірити слух варто у випадку черепно-мозкової травми, хронічного отиту або інших патологій вуха, збільшених аденоїдів, зниження якості слуху, атеросклерозу, цукрового діабету та інших метаболічних захворювань. Окрім того, проходити щорічний скринінг слуху треба усім пацієнтам у віці після 50 років, а також людям, які входять до групи ризику (зайняті на виробництві з підвищеними шумовими вібраціями).
Обстеження методом тимпанометрії – це дуже проста та доступна процедура. Зазвичай лікар проводить її відразу після візуального огляду. Така перевірка слуху не вимагає додаткової підготовки. Єдине, про що попереджають пацієнта, це повне дотримування спокою під час проведення обстеження. Не можна рухатися, ковтати, жувати та розмовляти. Усе це може призвести до зміни тиску у слухових проходах та спотворити результати.
Далі діагностика відбувається наступним чином:
Під час тимпанометрії отоларинголог вимірює тиск у середньому вусі, об’єм слухового проходу, визначає мобільність барабанної перетинки та функціонування прикріплених до неї слухових кісточок.
Як правило, щоб перевірити слух, знадобиться 10-20 хвилин. У випадку виявлення певних патологій лікар може призначити додаткові обстеження.
Окремо треба зазначити, що отоларинголог може відкласти проведення тимпанометрії. Це відбувається у випадку гострих запальних процесів у вусі (мірингіт чи середній гнійний отит), якщо виявлено свіжу травму слухового аналізатора або порушення цілісності барабанної перетинки. Також тимпанометрію не проводять у разі наявності в органі сторонніх тіл (насадок від навушників, ковпачків, кульок, фрагментів ватних паличок, комах тощо) або об’ємних сірчаних заторів. Все це заважатиме правильно перевірити слух, тому спочатку вони підлягають видаленню.
Перевірити слух можна достатньо швидко, а після тимпанометрії лікар-отоларинголог має розшифрувати результати. У шістдесятих роках було створено спеціальну класифікацію результатів такої процедури. В нормі розшифровка показує рівнобедрений трикутник, який знаходиться в середині графіка. Це свідчить про те, що тиск в барабанній порожнині в нормі та дорівнює атмосферному, рідина у середньому вусі відсутня, звук повністю передається всередину вушних структур.
Під час обстеження лікар може отримати наступні види тимпанограм:
Тимпанометрія – це абсолютно безпечний та безболісний метод, що дозволяє швидко перевірити слух. Інколи він викликає певний дискомфорт, але досить незначний. Окрім того, до переваг такої діагностики можна віднести:
Єдиним мінусом тимпанометрії є відсутність можливості оцінити гостроту слуху. Така перевірка дозволяє визначити чи є функціональні порушення та наскільки змінена провідність звуків.
Перевірку слуху методом тимпанометрії можна проводити у будь-якому віці. Вона показана вагітним та новонародженим.
Щодо дітей, то їм таке обстеження призначають у разі наявності ризику розвитку сірчаної пробки або аденоїдиту, що характеризується розростанням аденоїдів. Процедура дозволяє оцінити ступінь патології та призначити консервативне лікування. Маленьким пацієнтам тимпанометрію проводять так само, як і дорослим. Перед обстеженням дитині слід пояснити, як себе треба поводити під час процедури: не рухатися, не розмовляти, не ковтати і т.ін.
Попри те, що перевірка слуху методом тимпанометрії – це досить простий та дуже точний метод обстеження, його виконують не в кожній клініці. В закладі має бути спеціальний апарат для проведення діагностування.
Сучасне обладнання, що дозволяє перевірити слух з максимальною точністю та швидко отримати результати, є в приватному медичному центрі Астрамедіка, в Києві. Наші високопрофесійні та досвідчені лікарі отоларингологи якісно виконають діагностику, безпомилково розшифрують результати тимпанометрії та, в разі необхідності, призначать ефективне лікування.
Вартість діагностики слуху відповідає якості обстеження та не перевищує ціни в інших закладах. Записатись на перевірку слуху, консультацію до лікаря-отоларинголога можна за телефонами, вказаними на сайті нашої клініки. В Астрамедіка підберуть зручний для пацієнтів час, ознайомлять з правилами проведення тимпанометрії та ціновою політикою клініки.