Ультразвукове дослідження м'яких тканин є важливим інструментом у діагностиці та оцінці стану різних областей тіла. Якщо вам потрібне професійне УЗД м'яких тканин, клініка Астрамедiка готова запропонувати вам високоякісну послугу з доступною ціною. Наша клініка має сучасне обладнання та досвідчених фахівців, які готові надати вам точні результати та професійну діагностику.
Ультразвукова діагностика м’яких тканин – це апаратна діагностична методика, яка дає можливість отримати достовірні дані про стан підшкірно-жирового шару, лімфатичної системи, м’язів, ідентифікувати пухлини, запалення та інші патологічні процеси в організмі людини. Під час обстеження досліджуються структури, що розміщені на поверхні та не є складовою внутрішніх органів (для цього існують окремі види УЗД).
Знайти клініку для виконання УЗД м’яких тканин сьогодні не проблема. Щодо Києва, пройти обстеження в столиці пропонує сучасний медичний центр Астрамедіка. У нас працюють діагности високої категорії, що проводять обстеження на високоточному обладнанні в максимально-короткі терміни.
Що таке м’які тканини та коли їх потрібно обстежувати
М’яка тканина – це структура, що не містить кісткової тканини. Вона становить 50% тіла людини. М’які тканини на різних ділянках організму представлені лімфовузлами, сухожиллями, м’язами, нервовими закінченнями, судинами та підшкірно-жировим шаром. Найдоступнішим способом обстежити ці структури є ультразвукове обстеження.
Показами для його призначення стають:
- пухлиноподібні утворення в м’яких тканинах (ліпома, гігрома, атерома, гемангіома, хондрома тощо);
- абсцеси (осумкований гнійник) або флегмони (розлиті гнійні процеси в м’яких тканинах);
- гематоми (порожнини з кров’ю, що утворюються після удару чи інших травм);
- захворювання сполучних тканин, в т.ч. ревматичний лімфостаз;
- внутрішньосуглобові операції;
- контроль призначеного лікування;
- патології м’язів (міозити);
- грижі.
УЗД м’яких тканин також може знадобитися у випадку безпричинного збільшення лімфовузлів або наявністі ревматоїдного захворювання.
Якщо говорити безпосередньо про симптоми, що вимагають УЗД м’яких тканин з прив’язкою до локалізації патології, то це:
- УЗД шиї та обличчя: ущільнення, вузли незрозумілої етіології, набряки, гематоми;
- УЗД живота: гострий біль, збільшення лімфовузлів, пухлини в жировій тканині, гнійні утворення;
- УЗД стегна: гострий біль, що виникає у разі запалення сідничного нерву, травмуванні підколінних сухожиль, сідничних м'язів;
- УЗД гомілки: біль в області гомілковостопного суглобу, набряклість, больові відчуття під час пересування, підозра на травмування м'язово – з’єднувального апарату (м’язи, сухожилля, зв’язки, нерви);
- УЗД рук: біль під час рухів, збільшення лімфовузлів, набряклість суглобів.
Переваги УЗД м’яких тканин
Ультразвукове дослідження м’яких тканин застосовують як для первинної діагностики, так і для уточнення наявного діагнозу. Процедура має низку переваг, тому є досить затребуваною.
- УЗД м’яких тканин абсолютно безпечне та безболісне обстеження. Його можна виконувати стільки разів, скільки потрібно.
- Даний вид діагностики визнаний одним з найдоступніших та інформативних.
- Ультразвуковий скринінг дає можливість виявити патологічні процеси на ранній стадії.
- Виконати УЗД м’яких тканин можна не лише за призначенням лікаря, а й з профілактичною метою.
Підготовка та проведення УЗД м’яких тканин
Ультразвукове обстеження м’яких тканин не потребує спеціальної підготовки. Однак, пацієнту треба прийняти душ перед процедурою, а також не рекомендується застосовувати парфумовані засоби, гелі та мазі на ділянці, яка буде обстежуватися.
На початку проведення УЗД пацієнту пропонують звільнити від одягу та прикрас досліджувану зону. Потім лікар обирає та рекомендує пацієнту зайняти необхідну для дослідження позу. Фахівець наносить на обстежувану ділянку ехопровідний гель та виконує сканування. Перед тим, як проводити ультразвукове обстеження м’яких тканин, лікар, що направляє пацієнта на обстеження, вказує точну локалізацію патологічного процесу та попередній діагноз. Завдяки цьому діагност встановлює датчики УЗД апарату в необхідному місці.
Залежно від місця обстеження, тривалість УЗД може дещо змінюватись, але в середньому вона займає від 15 до 30 хвилин. Після обстеження діагност видає пацієнту висновок з яким треба звернутися до лікаря, що направив на обстеження або фахівця за профілем.
Основними протипоказаннями до УЗД м’яких тканин є відкриті переломи, сильні пошкодження шкіри в області проведення обстеження, гнійні рани, виразки.
Що зазначається у висновку лікаря-діагноста в результаті УЗД м’яких тканин
Висновок лікаря-діагноста містить дані про точне місце та розміри новоутворення, структуру оточуючих тканин. Окрім того, в ньому зазначається інформація про наявність або відсутність порожнин та їх вміст, особливості кровотоку в зоні обстеження.
Як правило, нормальні неепітеліальні тканини мають типову анатомічну будову, без ущільнень та змін ехогенності. У разі патологічних змін ультразвукова діагностика м’яких тканин може показати й інші їх особливості:
- М’язові. Якщо пацієнта направили на УЗД м’язів, то у висновку буде зазначено який саме м’яз вражений і наскільки. Незалежно від того, яка область обстежувалася (шия, спина, гомілка, стегно) діагностика буде однаково інформативною.
- Ліпома. Це доброякісне новоутворення, заповнене жиром, найчастіше локалізується на спині чи стегнах. У випадку наявності ліпоми УЗД-сканер дозволяє побачити гіпоехогенне вогнище з рівними контурами.
- Атерома (кіста, що вражає сальну залозу). Від ліпоми таке новоутворення відрізняється лише однорідністю структури.
- Онкологія. Онкологічні враження м’язових тканин на УЗД-обстеженні візуалізуються як вогнища з чіткими або розмитими краями. Можливо вростання пухлини в прилеглі тканини.
- Гематоми. На знімку УЗД такі утворення, що з’явилися в результаті травм чи забоїв, виглядають як вогнища у кров’яній сумці. Якщо місце гематоми нагноїлося, сканер покаже зміни його щільності.
- Враження лімфатичних вузлів. Нормальний розмір лімфатичних вузлів становить 8-10 мм та має форму у вигляді овалу. На екрані УЗД-монітора лімфовузли майже не визначаються, оскільки схожі з оточуючими тканинами. У випадку запалення або онкологічної патології лімфовузлів, їх щільність та розмір збільшуються, що чітко фіксує апаратура.
- Післяопераційні. УЗД-контроль обов’язково проводять після пластичних операцій. За допомогою такого обстеження визначають розташування ниток під шкірою або філерів в тканинах. Ультразвук допомагає вчасно побачити запалення, які можуть розпочатися, або формування спайок під шкірою.
- Суглоби та їх зв’язки. На УЗІ можна побачити їх розриви, вивихи та пошкодження нервових закінчень. Найчастіше таке обстеження застосовується у випадку травмування тканин або інших частин руки. Якщо скринінг виявляє ущільнення сухожиль, то можна зробити висновок про початок запалювального процесу. Якщо до ущільнення додається гіпоехогенність ділянки з визначенням фіброзних вогнищ та кальцифікатів, то запальний процес вже переходить в дегенеративний.
- Суглобова тканина. Під час обстеження цієї частини м’якої тканини лікар може виявити порожнини з синовіальною рідиною. Наприклад, кіста Бейкера на екрані проявляється у вигляді утворення з чітким контуром та високою еластичністю, яке заповнене рідиною.
- Гігрома. Доброякісне кістозне утворення, в порожнині якого є рідина. Найчастіше визначається під час обстеження кисті руки, зап’ястка, лучезапя’стного суглоба. Ця область добре візуалізується завдяки невеликій кількості підшкірного жиру. На екрані УЗД-апарата гігрома має вигляд вогнища з чіткими краями. Щільність такого утворення залежить від особливостей рідини, що його заповнює.
- Шийні. Ультразвукове обстеження цієї частини тіла затребуване в педіатрії. Процедура сприяє ранньому діагностуванню та своєчасному лікуванню кривошиї у дітей молодшого віку. Таким чином також виявляють патологію лімфатичних вузлів. Сканування цієї області досить часто призначається у разі необхідності оцінити роботу артерій під час комплексної діагностики функціонування шийних хребців, а також головного мозку.
- Грижа. У випадку підозри на грижу потрібно визначити дефекти очеревини та ступінь наповнення грижового мішка. Якщо часткове защемлення присутнє, то перистальтика зберігається і на екрані монітора можна побачити рух калових мас.
Чому варто зробити УЗД м’яких тканин в Астрамедіка
Ультразвукові дослідження – це одне з направлень роботи сучасного приватного центру Астрамедіка. Серед видів різноманітних досліджень, що проводяться нашими фахівцями й УЗД м’яких тканин. Довіривши нам своє здоров’я, пацієнти отримують:
- Проведення УЗД м’яких тканин буде виконано на новітньому діагностичному обладнанні, яке дозволяє отримати точні та об’єктивні результати.
- Ультразвукове обстеження здійснюють кваліфіковані професіональні лікарі-діагности, що постійно підвищують свій рівень та освоюють новітні методикам обстежень.
- УЗД м’яких тканин пройде в комфортних умовах, пацієнту не доведеться стояти в черзі.
- Швидке отримання результату УЗД та можливість звернутися до профільного лікаря щодо подальшої консультації безпосередньо в Астрамедіка.
- Прийнятну фіксовану ціну на УЗД м’яких тканин, адже наша мета зробити обстеження не лише якісним, а й доступним.
- Увагу персоналу та індивідуальний підхід до кожного клієнта нашої клініки.
Записатись на УЗД м’яких тканин в Астрамедіка можна за телефонами, зазначеними на сайті медичного центру. Наші адміністратори не лише підберуть максимально зручний для пацієнта час, а й проконсультують щодо умов проведення УЗД обстеження, підготовки та вартості послуги.
УЗД м'яких тканин: ціна та доступність послуги
Ми розуміємо, що ціна та доступність послуги є важливими факторами при виборі клініки для УЗД м'яких тканин. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо розумні та конкурентоспроможні ціни на УЗД м'яких тканин без компромісу в якості та точності діагностики. Наша цінова політика розроблена таким чином, щоб бути доступним для різних пацієнтів.
При зверненні до клініки Астрамедiка на УЗД м'яких тканин ви можете розраховувати на професійне та уважне обстеження. Наші фахівці проведуть детальне сканування та оцінку м'яких тканин у потрібній вам області, включаючи шию, обличчя, живіт, стегна, ноги, руки та інші. Ми також надаємо діагностику пухлин м'яких тканин та забезпечуємо результати, які допоможуть вам отримати необхідне лікування.
Клініка Астрамедiка – це місце, де ваше здоров'я знаходиться під надійним захистом. Ми прагнемо надати високоякісну медичну допомогу за доступною ціною. Звертаючись до нашої клініки для УЗД м'яких тканин, ви отримаєте професійне обслуговування та довіру до досвідчених фахівців, які допоможуть вам у діагностиці та виявленні патологій м'яких тканин.
Лікарі які проводятьУЗД м'яких тканин: