UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
УЗД сечового міхура

УЗД сечового міхура

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Ультразвукове дослідження сечового міхура (УЗД) є важливою процедурою для діагностики та моніторингу стану сечової системи. Якщо вам потрібне якісне та доступне УЗД сечового міхура, клініка Астрамедiка готова запропонувати вам професійну послугу, засновану на досвіді та сучасних технологіях.

Ультразвукове обстеження січового міхура – це неінвазивний метод апаратної діагностики, який дозволяє провести оцінку стану стінок сечового міхура, його розмірів, контурів, перевірити на наявність новоутворень, каміння та кількості залишкової сечі.

Причиною для УЗД цього органу можуть стати цистит, наявність в порожнині сечового міхура чужорідних тіл, вроджені аномалії, травматичні ушкодження органу, погані аналізи. Зволікати з обстеженням не можна в жодному разі, тому в терміновому порядку слід обрати медичний заклад, де можуть провести обстеження.

УЗД сечового міхура в Києві можна пройти у багатьох державних чи приватних клініках. Одна з них – сучасний приватний медичний центр Астрамедіка. Висококваліфіковані лікарі-діагности виконують УЗД на якісному новітньому обладнанні, що дасть можливість поставити точний діагноз та, у разі необхідності, швидко розпочати лікування.

Коли призначають ультразвукове обстеження сечового міхура

Сечовий міхур – це порожнистий орган видільної системи, який здійснює функцію своєрідного резервуара для сечі, що виробляється нирками. У нормальному стані сечовий міхур забезпечує безперешкодне надходження сечі та виділення її в уретральний канал. У випадку виникнення патологічних процесів, функціонування органу порушується, що призводить до больових відчуттів та значного дискомфорту людини.

Показаннями для УЗД сечового міхура є:

  • уповільнене та болюче сечовипускання;
  • прискорена поява позивів до сечовипускання;
  • наявність у сечі сторонніх домішок (кров, слиз);
  • неповне спустошення міхура;
  • порушення функціонування нирок;
  • наявність каменів в сечовому міхурі, підозри на сечокам’яну хворобу;
  • кардіоваскулярні ускладнення при хворобі нирок;
  • підозра на наявність пухлин або новоутворень тощо.

Крім цих ознак, ультразвукове обстеження призначають у наступних випадках:

  • у разі наявності хронічних захворювань сечостатевої системи;
  • лабораторних аналізах, що вказують на патологію сечовидільної системи;
  • для контролю ефективності терапії у випадку наявності доброякісних та злоякісних новоутворень;
  • вивчення уродинаміки верхніх сечовивідних шляхів;
  • проведення профілактичного обстеження.

Під час УЗД сечового міхура вдається добре роздивитися камені, пухлини, сторонні тіла, їх локалізацію, визначити склад. Також ультразвукове дослідження цього органу дає можливість з’ясувати здатність сечоводів здійснювати сечовидільну функцію.

Методи проведення УЗД сечового міхура

Ультразвукове обстеження сечового міхура проводиться трьома способами, але в більшості випадків застосовують трансабдомінальний. У цьому випадку обстеження виконують через черевну стінку, не вводячи датчик в організм.

Якщо застосування такого метода неможливе, наприклад, у разі наявності відкритих ран внизу живота, інфекційних або паразитарних ушкоджень шкіри, призначають альтернативні методи УЗД. Це трансректальний спосіб, який передбачає обстеження через пряму кишку. Це дозволяє значно скоротити відстань між досліджуваним органом та скануючим апаратом. Досить часто цей факт є вирішальним у вчасному виявленні злоякісної пухлини.

УЗІ сечового міхура у жінок може здійснюватись трансвагінально – датчик вводиться в піхву. Таким способом УЗД проводять у разі 2-3 ступеню ожиріння, оскільки підшкірний та вісцеральний жир створює перешкоди під час обстеження. Найсприятливішим періодом для проведення такої процедури вважаються 5-9 дні менструального циклу.

УЗІ сечового міхура, а також передміхурової залози у чоловіків роблять трансректально. Такий метод дозволяє вивчити органи в безпосередній близькості. УЗІ сечового міхура чоловіків також може здійснюватись трансуретральним способом. У цьому випадку в сечовипускальний канал вводять ультратонкий випромінювач, за допомогою якого проводять огляд зсередини сечового міхура. Метод застосовують для виявлення прямих зв’язків між захворюваннями сечового міхура та сечівником. Застосовують таке обстеження досить рідко, лише за наявності протипоказань для стандартного УЗД, адже існує вірогідність інфікування сечостатевих шляхів під час обстеження.

Як підготуватися до УЗД сечового міхура

Щоб ультразвукове обстеження сечового міхура пройшло максимально правильно та ефективно, до нього слід підготуватися. Важливо знати, що на момент проведення процедури орган має бути максимально заповненим. Це дає можливість визначити його форму, товщину стінок та контури. За 1,5-2 години до обстеження треба випити близько 2 л чистої негазованої води. Можна також скористатись іншим способом – утриматися від сечовипускання протягом 4-6 годин до процедури.

Якщо планується УЗД трансректальним методом, за кілька годин до нього рекомендується зробити очисну клізму. Щоб уникнути газів у кишечнику, які можуть спотворити результати дослідження, протягом двох діб до процедури слід дотримуватись спеціальної дієти. З раціону треба виключити: сирі овочі та фрукти, солодощі, випічку, бобові, газовані напої. В цей період варто віддати перевагу: нежирній рибі, м’ясу птиці, яйцям, кашам. Їжу краще готувати на пару. Остання вечеря напередодні дослідження має бути не пізніше 19.00. У день обстеження пацієнт не снідає.

Як роблять УЗІ сечового міхура

Щоб розуміти, чого очікувати під час процедури, варто розуміти як роблять УЗІ сечового міхура. Перш за все слід сказати, що у приватній клініці Астрамедіка таке дослідження виконує досвідчений фахівець з УЗД сечового міхура.

Якщо говорити про найпоширеніший метод обстеження – трансабдомінальний, то під час сеансу пацієнта кладуть на кушетку. Зазвичай людину розташовують на спині, однак інколи можуть знадобитися додаткові виміри для яких людину просять перевернутися на бік. На датчик та область, що обстежується, наноситься спеціальний гель. Він покращує проведення ультразвукових хвиль та ковзання датчика по шкірі.

Лікар проводить огляд та потрібні виміри відповідно до протоколу після чого просить пацієнта спустошити обстежуваний орган. Після цього маніпуляції повторюються. Під час проведення УЗД сечового міхура у жінок, їм додатково обстежують матку і яєчники. Слід зазначити, що вагітність або місячні не становлять перешкоди для обстеження, але лікаря треба попередити.

Під час обстеження чоловіків іноді виникає потреба в діагностиці передміхурової залози. У разі підозр на захворювання простати, проводять УЗД сечового міхура з визначенням залишкової сечі. Чоловіка просять опорожнити сечовий міхур, а потім вимірюють кількість рідини, яка зберігається в органі. Як правило, УЗД дослідження сечового міхура займає 15-20 хвилин.

Що показує УЗД сечового міхура

Під час проведення УЗД сечового міхура лікар бачить наступні параметри:

  • форму та розмір органу;
  • внутрішній та зовнішній контури;
  • товщину та цілісність стінок;
  • обсяг та структуру вмісту;
  • наявність новоутворень та травм.

Діагностика сечового міхура також дає можливість побачити прохідність сечових каналів, виявити гострі або хронічні запалення, підвищений тонус, атонію, опущення органу, наявність проблем з простатою у чоловіків, захворювання яєчників, придатків, матки у жінок.

Розшифровка результатів УЗД сечового міхура

Ультразвукове обстеження сечового міхура дає можливість виявити симптоми, що лежать в основі постановки первинного діагнозу. Зокрема під час розшифровки звертають увагу на наявність чи відсутність ехографічних ознак, які вказують на ураження органу, а саме:

  • Потовщення стінок. Стінки сечового міхура вважаються товстими, якщо їх розмір перевищує 4-5 мм. При цьому виділяють рівномірний або локальний тип потовщення. Виявлення такого симптому може свідчити про наявність хронічного циститу. Також відхилення може призвести до дивертикулу сечового міхура, його паразитарної поразки, туберкульозного ураження тощо.
  • Зміни розмірів. Сечовий міхур може бути збільшений або зменшений. Збільшений орган вказує на розтягнення сечею, що може бути наслідком скупчення каменів або наявність пухлини. Вони закупорюють сечовий міхур та перешкоджають відтоку рідини. Зменшення органу відбувається в наслідок шистосомоза на останній стадії розвитку, частих циститів, хірургічного втручання та хіміотерапії. Також орган зменшується в розмірах у разі вроджених аномалій або неспецифічних уражень.
  • Наявність запального інфільтрату або осаду. Свідчить про гостру фазу запалення сечового міхура, тобто цистит. Осад – це скупчення запалених клітин, у складі яких містяться епітеліальні клітини та лейкоцити. Інколи осад також утворюється з кристалів солі та оксалатів. Гострий цистит супроводжується рухомим осадом, який в основному локалізується в області задньої стінки органу.
  • Ехогенні утворення. Це найбільш поширений показник, який виявляє УЗД. Він може мати як пухлинну, так і не пухлинну природу, мати рухливий характер або примикати до стінки органу. Характер утворень визначається за їх ехогенністю. Наприклад, камінь має максимальну ехогенність, кіста – мінімальну.
  • Рефлюкс сечі. Цей симптом вказує на те, що відбувається процес закидання сечі в сечоводи. Поява таких ознак є наслідком різних патологій, що супроводжуються одночасним закупорюванням гирл сечоводів. Рефлюкс сечі виникає у результаті вроджених аномалій, що пов’язані з розвитком уретри або наявністю сторонніх утворень. Діагностування рефлюксу сечі зазвичай потребує повторного діагностування з доплерографією. Це дає можливість визначити кількість закидання сечі та напрямок її струму.

Де пройти УЗД сечового міхура в Києві

Пройти ультразвукову діагностику сечового міхура пропонує чимало медичних закладів. Один з них – сучасний медичний центр Астрамедіка. Слід зазначити, що більшість пацієнтів віддають перевагу саме приватним клінікам, адже в такому випадку вони отримують послугу швидше, УЗД сечового міхура виконується на більш сучасному обладнанні та в більш комфортних умовах.

Окрім того, велике значення має кваліфікація лікарів-діагностів, а в Астрамедіка працюють висококваліфіковані фахівці, що мають відповідні знання та досвід.

Ціна на УЗІ сечового міхура є невеликою, адже ми намагаємось не лише надати якісні послуги, а й зробити їх доступними для пацієнтів Астрамедіка. Дізнатись більш детально про ультразвукове обстеження сечового міхура, а також записатись на процедуру можна за телефонами, вказаними на офіційному сайті Астрамедіка.

УЗД сечового міхура: ціна та доступність у Києві

Одним із важливих факторів при виборі УЗД сечового міхура є доступність послуги, яка поєднує в собі високу якість діагностики та прийнятну ціну. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо конкурентоспроможні розцінки на УЗД сечового міхура, не поступаючись у точності та надійності результатів.

При проведенні УЗД сечового міхура у клініці Астрамедика ви можете розраховувати на досвід та професіоналізм наших фахівців. Вони здійснять всебічну оцінку стану сечового міхура, діагностуючи його розміри, структуру та можливі патології. Ми використовуємо сучасне обладнання та ретельно підходимо до кожного пацієнта, забезпечуючи точні та достовірні результати.

Клініка Астрамедiка гарантує доступність послуги з УЗД сечового міхура, а також уважне ставлення до ваших потреб та комфорту. Наша команда фахівців з УЗД сечового міхура має великий досвід і надає медичну допомогу на високому рівні.

Якщо вам необхідно провести УЗД сечового міхура, клініка Астрамедiка завжди готова запропонувати вам доступну та якісну послугу, допомагаючи вам дбати про ваше здоров'я та благополуччя.

Лікарі які проводять УЗД сечового міхура:
Комплексне УЗД ''Здоров'я чоловіка''
1600 грн.
Комплексне УЗД включає:
  • УЗД органів черевної порожнини;
  • УЗД нирок, заочеревинного простору, наднирників;
  • УЗД сечового міхура, передміхурової залози;
  • УЗД щитовидної залози.
УЗД сечового міхура
400 грн.
Зазвичай для вивчення сечового міхура застосовується трансабдомінальне УЗД, що проводиться через передню черевну стінку (живіт) з допомогою зовнішнього ультразвукового датчика. При УЗД сечового міхура оцінюють розмір, форму і структуру органів, а також наявність будь-яких патологічних процесів на ранніх стадіях.
УЗД сечового міхура, нирок та наднирників
600 грн.
При УЗД сечового міхура оцінюють розмір, форму і структуру органів, а також наявність будь-яких патологічних процесів на ранніх стадіях. При ультразвуковому дослідженні зачеревного простору можна побачити нирки, наднирники, стан сечоводів, частини підшлункової залози, селезінки, нижньої порожнистої вени і черевної аорти, окремих відділів дванадцятипалої кишки і товстого кишечника, лімфовузли.
УЗД нирок, наднирників, сечового міхура, простати (трансабдомінально)
750 грн.
акушер гінеколог, лікар УЗД діагностики
Aкушep Гiнекoлoг, Лікap УЗД дiaгностики
Лікар ультразвукової діагностики, сімейний лікар
Лікар ультразвукової діагностики, сімейний лікар