UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
УЗД лімфатичних вузлів

УЗД лімфатичних вузлів

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.
УЗД лімфатичних вузлів в Києві. Клініка Астрамедіка.

Діагностика стану лімфатичних вузлів відіграє важливу роль у загальній оцінці здоров'я та виявленні можливих патологій. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо передове УЗД дослідження лімфатичних вузлів, що дозволяє отримати докладну інформацію та точно визначити стан цієї системи. Наша команда досвідчених фахівців здійснює широке сканування лімфатичних вузлів, забезпечуючи високу точність діагностики та дбайливу підтримку.

Ультpaзвуковa вiзуaлiзaцiя лiмфaтичниx вузлiв є одним з нaйбiльш iнфоpмaтивниx, пpоcтиx i доcтупниx мeтодiв дiaгноcтики.
Пpовeдeння доcлiджeння дaє можливicть опepaтивно отpимaти вiдомоcтi пpо cтaн лiмфaтичного вузлa, визнaчити пpичину виникнeння больовиx i диcкомфоpтниx вiдчуттiв.
Збiльшeння aбо змiнa лiмфaтичниx вузлiв є тpивожним знaком i покaзaнням для пpовeдeння УЗД лiмфaтичниx вузлiв.
Пpовeдeння УЗД можливо в будь-який чac, нeзaлeжно вiд xapчувaння i пpийняття мeдикaмeнтiв, бeз попepeдньої пiдготовки aбо додaтковиx aнaлiзiв. Пiд чac цiєї дiaгноcтичної пpоцeдуpи лiкap-дiaгноcт: оцiнює pозмip, фоpму, cтpуктуpу i pозтaшувaння лiмфовузлiв; виявляє cупутнi змiни.
УЗД лiмфaтичниx вузлiв повнicтю бeзпeчно, нeшкiдливо i бeзболicно. Пpоцeдуpa зaймaє вiд 10 до 20 xвилин, в зaлeжноcтi вiд cтупeня cклaдноcтi, мicця pозтaшувaння i кiлькоcтi збiльшeниx лiмфaтичниx вузлiв.

Ультразвукове дослідження лімфатичних вузлів – це обстеження, яке призначають у разі різних захворювань, що мають симптоми порушень у лімфатичній системі. УЗД лімфатичних вузлів виконується в області шиї, щелепи, потилиці, пахових западин, паху, підборіддя, вух та заочеревинного простору.

Що таке лімфатична система і які функції вона виконує

Лімфатичні вузли – це найважливіші елементи лімфатичної системи організму людини. На них покладаються наступні функції:

  • формування імунітету – лімфатичні вузли беруть участь у виробленні антитіл, фагоцитів та лімфоцитів, необхідних для захисту організму;
  • є природним фільтром та бар’єром для чужорідних речовин, що потрапляють в організм;
  • підтримують рівномірний обсяг міжтканинної рідини за рахунок дренажу міжклітинної рідини;
  • забезпечують метаболізм і травлення, є частиною білкового, жирового та вуглеводного обміну речовин.

Розмір здорових лімфовузлів становить від 1-1,5 см. Якщо лімфовузел збільшився в об’ємі, а під час натискання на нього у людини виникають хворобливі відчуття, виникає підозра на запалення, інфекцію або пухлину в організмі. Під час цього процесу лімфатичний вузол зазнає змін і для того, щоб зрозуміти причину призначають УЗД.

Показання до ультразвукового обстеження лімфатичних вузлів

Ультразвукове дослідження лімфатичних вузлів дозволяє підтвердити або спростувати попередній діагноз, підібрати ефективну схему лікування, проконтролювати її ефективність. Також УЗД лімфатичних вузлів варто проходити з профілактичною метою – у разі роботи на шкідливому виробництві, або проживання у зоні з поганою екологією.

Показаннями для УЗД дослідження є наступні симптоми:

  • хворобливі відчуття в області локалізації лімфовузлів;
  • виражена асиметрія лімфовузлів;
  • біль і труднощі під час ковтання;
  • ущільнення структури лімфовузлів;
  • нехарактерна рухливість;
  • супутні ознаки у вигляді головного болю, слабкості, підвищеної температури, поганого апетиту, безсоння.

Усі вищеперераховані симптоми можуть вказувати на наступні патології:

  • онкологічні захворювання сусідніх органів і тканин;
  • лімфому (рак лімфатичної тканини);
  • абсцеси (запалення) в шийному відділі;
  • утворення доброякісних пухлин;
  • вірусні або інфекційні захворювання;
  • аномальна робота ендокринної системи.

Слід зазначити, що незважаючи на високу точність результатів УЗД, у разі підозри на злоякісний процес або з метою уточнення деяких даних, лікуючий лікар може призначити додаткові аналізи та обстеження (лабораторні аналізи, пункційна біопсія, КТ).

Підготовка та проведення УЗД лімфовузлів

Що стосується підготовки до УЗД лімфатичних вузлів, то її не потрібно. Пройти скринінг пацієнт може в зручний для нього час. Винятком є обстеження заочеревинних лімфовузлів. За 2-3 дні до дослідження рекомендується дотримуватись дієти та утримуватись від вживання продуктів, які викликають бродіння: квас, житній хліб, газовані напої. Вечеря напередодні процедури має бути легкою, а за 24 години треба провести очисну клізму.

Безпосередньо під час УЗД лімфатичних вузлів пацієнта попросять оголити ділянку, що підлягає обстеженню, та зайняти відповідне положення. Датчик апарату обробляють спеціальним гелем, який покращує контакт із тканиною та щільно притискають до шкіри. В цей час на моніторі апарату з’являється зображення, а лікар послідовно оглядає лімфатичні вузли, проводячи необхідні вимірювання.

Висновок щодо результатів обстеження пацієнт отримує відразу після закінчення процедури. Весь процес скринінгу займає 15-20 хвилин.

Щодо протипоказань до УЗД обстеження лімфатичних вузлів, то їх практично немає. Єдиними причинами відмови можуть стати пошкодження шкіри в області впливу апарату. Окрім того, підставою можуть стати такі захворювання пацієнта, як паличка Коха, сифіліс, лепра тощо.

Які лімфовузли підлягають обстеженню

Залежно від попереднього діагнозу, лікар призначає УЗД лімфатичних вузлів різних груп. Це внутрішні лімфатичні вузли, що розташовуються поблизу внутрішніх органів:

  • внутрішньоочеревинні лімфовузли, які розташовуються в області печінки, селезінки, брижів кишківника тощо;
  • лімфовузли заочеревинного простору, розташовані в очеревинній порожнині (ниркові лімфовузли);
  • лімфовузли малого тазу, розташовані в області статевих та сечовивідних органів;
  • медіастинальні лімфовузли, розташовані в області грудей.

Під час ультразвукового дослідження також обстежуються периферійні лімфатичні вузли, розташовані в підшкірній клітковині голови, шиї, молочних залоз, рук та ніг, а саме:

  • лімфовузли голови та шиї (потилиця, навколовушні, на підборідді, нижній щелепі, спереду та ззаду шиї, надключичні та підключичні);
  • лімфовузли верхніх кінцівок (підпахові, ліктьові);
  • лімфовузли нижніх кінцівок (пахові, підколінні);
  • лімфовузли молочних залоз.

Під час здійснення ультразвукового дослідження лімфатичних вузлів у медичному центрі Астрамедіка, лікар-діагност оцінює наступні параметри цих структур:

  • кількість лімфовузлів – в нормі лімфовузли розташовуються групами по декілька штук (від 2 до 10);
  • локалізацію лімфатичних вузлів – фахівець вносить до протоколу точне розташування лімфовузлів відповідно до органів та тканин;
  • форму лімфатичних вузлів – в нормальному стані лімфовузли можуть мати округлу, овальну, бобообразну форму та форму стрічки (найчастіше лімфовузли людини нагадують квасолину);
  • розмір лімфатичних вузлів – для дорослих нормальним розміром є – 1-1,5 см, для дітей – до 3,5 см;
  • консистенція лімфовузлів – в нормі вони мають бути еластичними, якщо консистенція щільна, це може бути ознакою пухлини або метастазів, м’яка – говорить про запальний процес;
  • рухливість лімфатичних вузлів – у нормальному стані лімфовузол відносно рухливий (його можна злегка звинути в будь-який бік), якщо лімфовузел нерухливий, лікар може запідозрити наявність патології;
  • контури лімфатичних вузлів – мають бути чіткими та рівними, інколи хвилястими, в області воріт вузла контур може бути потовщеним;
  • ехогенність лімфатичних вузлів – оцінюється відповідно до розташованих поряд з лімфовузлами тканинами, показник може бути високої, середньої та низької ехогенності;
  • хворобливість – в нормі лімфовузли не повинні боліти;
  • структуру лімфатичних вузлів – в нормі на лімфовузлах не має бути кист чи інших новоутворень, структура має бути гіпоехогенною з більш щільною центральною частиною та гіперехогенним краєм, який з одного боку злегка потовщений;
  • співвідношення лімфовузлів з іншими органами і тканинами – під час обстеження не мають проявлятися спайки вузлів з тканинами та між собою, в нормі повинна бути повністю цілісна капсула та шар клітковини, що відділяє вузли від розташованих поряд органів;
  • зміни кровотоку в лімфатичних вузлах – визначаються за допомогою УЗД в режимі допплерівського кольорового картування, в нормі порушень кровотоку бути не повинно.

Чому УЗД лімфатичних вузлів варто довірити фахівцям Астрамедіка

У разі, якщо людина помітила у себе збільшення лімфовузлів, не варто відкладати візит до лікаря. Якщо він направить на УЗД-обстеження, звертайтесь до сучасного медичного центру Астрамедіка. У нас скринінг лімфатичних вузлів буде виконано у максимально стислі терміни в комфортних умовах, однак, головне це:

  • наявність сучасного високоточного УЗД апарату;
  • робота висококваліфікованих та професійних лікарів-діагностів;
  • емпатія персоналу, зручність запису та проходження процедури;
  • доступна цінова політика.

У разі потреби у попередньому чи подальшому обстеженні, можна записатись до будь-якого профільного лікаря. Тож, не варто зволікати та нехтувати власним здоров’ям.

Доступна ціна на УЗД лімфатичних вузлів у Києві

При виборі процедури УЗД лімфатичних вузлів важливим фактором є доступна ціна, яка не тільки відповідає вашим очікуванням, а й не створює фінансового навантаження. У клініці Астрамедiка ми розуміємо важливість балансу між якістю послуги та її вартістю.

Ми пишаємося тим, що пропонуємо конкурентоспроможні ціни на УЗД лімфатичних вузлів у Києві без шкоди для якості та професіоналізму. Наша цінова політика прозора та гнучка, враховуючи різні потреби та можливості пацієнтів.

При зверненні до клініки Астрамедiка на УЗД лімфатичних вузлів ви можете розраховувати на професійне обстеження, включаючи детальне сканування шийних, пахвових, пахвинних та інших лімфатичних вузлів. Наша команда фахівців дбайливо проведе процедуру та аналізує результати, забезпечуючи точну діагностику та виявлення можливих патологій.

Клініка Астрамедiка – це місце, де ваше здоров'я знаходиться під надійним захистом. Ми прагнемо надати якісну медичну допомогу за доступною ціною. Наша мета – забезпечити вам надійність, точність діагностики та професійну турботу про стан ваших лімфатичних вузлів.


Лікарі які проводять УЗД лімфатичних вузлів:
УЗД лімфатичних вузлів
450 грн.
Пpовeдeння УЗД лімфатичних вузлів можливо в будь-який чac, нeзaлeжно вiд xapчувaння i пpийняття мeдикaмeнтiв, бeз попepeдньої пiдготовки aбо додaтковиx aнaлiзiв. Пiд чac цiєї дiaгноcтичної пpоцeдуpи лiкap-дiaгноcт: оцiнює pозмip, фоpму, cтpуктуpу i pозтaшувaння лiмфовузлiв; виявляє cупутнi змiни.
УЗД лімфатичних вузлів (комплекс)
500 грн.
Пpовeдeння УЗД лімфатичних вузлів можливо в будь-який чac, нeзaлeжно вiд xapчувaння i пpийняття мeдикaмeнтiв, бeз попepeдньої пiдготовки aбо додaтковиx aнaлiзiв. Пiд чac цiєї дiaгноcтичної пpоцeдуpи лiкap-дiaгноcт: оцiнює pозмip, фоpму, cтpуктуpу i pозтaшувaння лiмфовузлiв; виявляє cупутнi змiни.
акушер гінеколог, лікар УЗД діагностики
Aкушep Гiнекoлoг, Лікap УЗД дiaгностики
Лікар ультразвукової діагностики, сімейний лікар