УЗД органів малого тазу
UA

УЗД органів малого тазу

Органи малого тазу частково відрізняються у чоловіків і жінок. Спільними є сечовий міхур і пряма кишка, дослідження яких винесені в окремі категорії діагностичних процедур. Також в окрему категорію відокремлене ультразвукове дослідження таких чоловічих органів малого таза, як простата і насінні бульбашки. Тому традиційно під УЗД органів малого таза мається на увазі дослідження жіночих органів, а саму процедуру часто називають ультразвуковим гінекологічним дослідженням.

Що таке гінекологічне УЗД і наскільки воно безпечне

УЗД - це абсолютно безпечне для людського організму дослідження, при якому не використовуються потенційно небезпечні для здоров'я види випромінювання. В даному методі задіяний ультразвуковий датчик, який випромінює ультразвукові хвилі. Вони проходять через тіло до внутрішніх органів, відбиваються від них, як відлуння, і повертаються до датчика. Спеціальний перетворювач обробляє відбиті хвилі, в комп'ютер перетворює їх в зображення досліджуваних органів і тканин.

Ультразвукове дослідження є абсолютно безпечним і не має протипоказань за станом здоров'я. Тому саме УЗД призначають вагітним жінкам для оцінки стану здоров'я мами і плоду.