UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
УЗД слинних залоз

УЗД слинних залоз

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Здоров'я наших слинних залоз відіграє у підтримці нормальної функції нашого організму. Розлади у роботі слинних залоз можуть призвести до неприємних симптомів та проблем із травленням. Для того, щоб отримати точну діагностику та якісне лікування, необхідно звернутися до клініки з досвідченими фахівцями. Клініка Астрамедiка у Києві пропонує послугу УЗД слинних залоз, яка допоможе виявити проблеми та призначити відповідне лікування.

Слинні залози - це парний орган, який відповідає за вироблення слини. Ці органи схильні до різних захворювань, утворення кіст і пухлин, які можна виявити на ранніх термінах з допомогою ультразвукової діагностики. Ви можете зробити УЗД слинних залоз в клініці Астрамедіка до відвідування вузького фахівця, за наявності характерних симптомів. Це дозволить заощадити час, оскільки при наявності певної симптоматики після первинного огляду лікар обов'язково призначить таке обстеження.

Ультразвукова діагностика слинних залоз – це ефективний та інформативний метод діагностики багатьох захворювань цього органу. Він дає можливість оцінити структуру залози та навколишніх тканин. Під час обстеження лікар-діагност фіксує зміни у залозі, діагностує кісти, пухлини та наявність саліволітів (каменів) у слинних протоках.

На ультразвукове дослідження слинних залоз пацієнта може направити стоматолог, терапевт, отоларинголог, онколог, сімейний лікар або щелепно-лицьовий хірург. Щоб не затягувати процес обстеження та бути впевненим у достовірності його результатів можна звернутись до сучасного приватного медичного центру Астрамедіка. До послуг наших пацієнтів - високоякісне обладнання та професійні фахівці-діагности.

Що таке слинні залози та їх функції

Слинні залози – це органи переднього відділу травного тракту. Вони розділяються на дрібні та великі слинні залози.

Перший тип залоз розташовується на язику, зубах, губах, внутрішньому боці щік та піднебінні. Другий розділяється на три групи:

  • привушні – розташовуються між бічними частинами нижньої щелепи та вилицями;
  • під’язикові – розміщуються під язиком;
  • підщелепні – містяться в підщелепному просторі, поряд з лімфатичними вузлами.

Слинні залози відіграють найважливішу роль в забезпеченні нормального стану порожнини рота, беруть безпосередню роль в процесі травлення та видаленні з організму залишкових продуктів. Зокрема цей орган підтримує нормальну вологість ротової порожнини, впливає на очищення роту, розрідження та подрібнення їжі, активує смакові рецептори, відповідає за збереження зубів і правильну роботу мовного апарату.

У якому випадку показано УЗД слинних залоз

Ультразвукове дослідження слинних залоз призначають у випадках, коли пацієнт відзначає у себе:

  • збільшення розмірів;
  • ущільнення в місці розташування залоз;
  • збої в роботі залоз;
  • зміну форми залоз.

Зазвичай разом з цими змінами спостерігаються хворобливі відчуття в горлі та області щік, поява болю в скроневій або потиличній частині голови. Якщо захворювання має вірусну або інфекційну природу, відзначається гіпертермія та поява в ротовій порожнині виразок і гнійників. У разі утворення злоякісної пухлини може спостерігатися параліч лицьового нерву. Слід зазначити, що досить часто характер симптоматики захворювань слинних залоз не специфічний та за ознаками нагадує різні простудні захворювання. Цей факт є основною складністю, що стає на перешкоді своєчасній діагностиці патологій слинної залози. Тому, досить часто лікарі вдаються до ультразвукового обстеження органу.

Попередній огляд, підготовка та проведення ультразвукового обстеження

У разі звернення пацієнта зі скаргою чи з метою проведення профілактичного огляду, лікар опитує його щодо проявів захворювання та термінів прояву симптоматики, уточнює загальні ознаки, проводить візуальний огляд. Пацієнт має згадати кожну дрібницю, а у випадку якщо в нього вже були аналогічні поразки, варто взяти з собою на огляд амбулаторну карту з історією хвороби та результатами попередніх обстежень.

Під час візуального огляду лікар може побачити запальні процеси та набряки без застосування інструментів чи апаратури. Наприклад, кісти утворюються на кінчиках слинних проток. Після огляду лікар проводить пальпацію слинних залоз. На цьому етапі також можна виявити патології, які проявляються хворобливими відчуттями або, навпаки, відсутністю будь-яких проявів. Якщо вищеперераховані методи не дають достатньо інформації для встановлення діагнозу, пацієнта направляють на УЗД обстеження. Ефективність такого скринінгу становить 99%.

Що стосується безпосередньо УЗД слинних залоз, то ця процедура не потребує спеціальної підготовки. Пацієнту рекомендується утриматися від вживання їжі за 2 години до обстеження, а перед нею – провести гігієну порожнини рота.

Під час здійснення ультразвукового скринінгу людину попросять лягти на спину. У виключних випадках допускається здійснення дослідження в положенні сидячі. Під шию людини закладається щільний валик.

На місце, яке обстежується, лікар наносить спеціальний гель та переміщує датчик по шкірі. Підщелепну та під’язикову область досліджують вводячи датчик безпосередньо в ротову порожнину. Огляд привушних залоз проходить зовнішньо.

Процедура УЗД слинних залоз є абсолютно безпечною та безболісною. Протипоказань до ультразвукового скринінгу цього органу немає. Тривалість обстеження становить 30-35 хвилин. Після цього фахівець видає пацієнту чи його лікуючому лікарю розшифровку результатів.

Що показує ультразвукове дослідження слинних залоз

Здійснюючи УЗД слинних залоз лікар оцінює наступні параметри: рівність та чіткість контурів залоз, гомогенність/неоднорідність структури, ехогенність, стан проток, розташування залоз, їх розміри, наявність або відсутність новоутворень.

Нормальні показники слинних залоз мають відповідати таким параметрам:

  • привушні залози – за шириною розмір становить 32-42 мм, за довжиною - до 40-50 мм;
  • підщелепні залози – у довжину їх розмір дорівнює 28-39 мм, товщиною – від 11 до 17 мм;
  • під’язикові залози – довжина здорового органу складає 19-22 мм, ширина і товщина – 10-16 мм.

Якщо показники слинних залоз відрізняються від нормальних параметрів, це може говорити про початок запального або опухолевидного процесу. На початковій стадії людина може його не помітити, а от ультразвукове обстеження покаже миттєво.

У результаті обстеження можуть бути діагностовані такі захворювання:

  • запалення (неврит) лицьового нерву;
  • конкременти (каміння) та пісок в протоках слинних залоз;
  • гіперплазія секреторних клітин (сиаладеноз);
  • патологія сполучних тканин сльозових та слинних залоз (синдром Шегрена);
  • розширення чи звуження каналів;
  • доброякісні новоутворення;
  • злоякісні новоутворення.

Під час проведення процедури УЗД проводиться також обстеження суміжних лімфовузлів.

Чому ультразвуковий скринінг слинних залоз краще пройти в Астрамедіка

Сьогодні ультразвукове дослідження різних органів та систем проводять в різних медичних закладах. Багато з них віддають перевагу приватним клінікам, зокрема, київський Астрамедіка. Серед їхніх аргументів, наступні:

  • наявність сучасного інноваційного обладнання, яке дає можливість виконати якісне обстеження та отримати точні результати;
  • УЗД проводять висококваліфіковані, професійні лікарі-діагности;
  • можливість пройти дослідження в максимально короткі строки, зручний день та час за відсутності черг;
  • можливість проконсультуватися у профільного лікаря до чи після УЗД слинних залоз;
  • доступна вартість ультразвукового обстеження, адже ціни в Астрамедіка дорівнюють середнім по галузі.

У разі появи перших ознак, що сигналізують про захворювання слинних залоз, варто звернутись до спеціаліста Астрамедіка. Записатись на ультразвукове обстеження слинних залоз можна за номером телефону, що вказаний на офіційному сайті клініки. Під час запису адміністратор допоможе підібрати оптимальний день та час УЗД слинних залоз, пояснить умови його проходження та підготовки.

УЗД слинних залоз: ціна та доступність послуги в клініці Астрамедiка

Медична послуга УЗД слинних залоз є важливим методом діагностики та оцінки їхнього стану. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо якісну та надійну діагностику слинних залоз за допомогою УЗД, яку проводять досвідчені лікарі-фахівці.

Одним із важливих факторів при виборі клініки є ціна на послуги. Ми прагнемо зробити УЗД слинних залоз доступним всім пацієнтів. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо розумну та конкурентоспроможну ціну на УЗД слинних залоз у Києві.

Не відкладайте турботу про свої слинні залози на потім. Скористайтеся послугою УЗД слинних залоз у клініці Астрамедiка та оцініть нашу доступність та якість діагностики. Наші фахівці проведуть усі необхідні дослідження та нададуть вам точний та докладний результат, а доступна ціна на УЗД слинних залоз у Києві зробить цю послугу доступною для всіх. Довірте своє здоров'я професіоналам – разом ми дбаємо про ваше благополуччя.

Лікарі які проводять УЗД слинних залоз:
УЗД слинних залоз
450 грн.

Слинні залози - це парний орган, який відповідає за вироблення слини. Ці органи схильні до різних захворювань, утворення кіст і пухлин, які можна виявити на ранніх термінах з допомогою ультразвукової діагностики слинних залоз.

акушер гінеколог, лікар УЗД діагностики