Здоров'я органів черевної порожнини відіграє у загальному добробуті нашого організму. Для точної діагностики та контролю стану органів черевної порожнини в клініці Астрамедiка ми пропонуємо послугу УЗД черевної порожнини, що базується на використанні сучасної технології ультразвукового дослідження та досвіді наших лікарів.
Ультразвукове дослідження (УЗД) - безболісний метод діагностики, який не має протипоказань і дозволяє отримати максимально достовірну інформацію про стан внутрішніх органів і наявність в них патологічних змін. Стандартне ультразвукове дослідження черевної порожнини в приватній клініці Астрамедіка включає діагностику печінки, жовчного міхура і проток, підшлункової залози, селезінки. УЗД дозволяє побачити навіть найнезначніші зміни в їх структурі і роботі, що дає можливість виявити патології на ранній стадії розвитку.
Покази до обстеження печінки:
На моніторі при УЗД паренхіма печінки виглядає однорідною структурою, яка переривається ворітною веною та її гілками. В нормальній печінці можна прослідкувати печінкові вени на всьому їх протязі аж до злиття з нижньою порожнистою веною. Аорта виглядає як пульсуюча порожниста структура позаду та медіальніше печінки. Лікар розділяє праву та ліву долю печінки, хвостату долю. Ехогенність паренхіми печінки є середньою в порівнянні з паренхімою селезінки (має меншу ехогенність) та підшлункової залози (має більшу ехогенність).
Збільшення печінки з нормальною ехогенністю може свідчити про паталогію серця, гострий гепатит, тропічну гепатомегалію, шистосомоз.
Збільшення печінки з неоднорідною ехогенною структурою може свідчити про:
Маленька печінка (зморщена печінка) зустрічається на термінальній стадії церозу. В цьому випадку відмічається підвищення ехогенності паренхіми печінки та її деформація в результаті рубцювання воротної та печінкових вен.
Кістозні утворення в нормальній чи збільшеній печінці. Розрізняють солітарні кісти, солітарні кісти з нерівним контуром, множинні кісти, ускладнені кісти, ехінококові кісти. Досить багато захворювань може викликати кістозні утворення. Інколи для для проведення диференційної діагностики лікар призначити біопсію кісти.
Абсцеси печінки розрізнять бактеріальні, амебний та інфіковану кісту.
Травма печінки. Ультразвукове обстеження дозволяє виявити внутрішньопечінкові гематоми. Також можна діагностувати наявність рідини всередині або навколо печінки, яка може виявитися жовчю (в результаті травми жовчного міхура).
Покази до обстеження жовчного міхура та жовчовивідних шляхів:
На поздовжніх зрізах на моніторі жовчний міхур має ехонегативну структуру та грушевидну форму. Положення, розміри та форма досить різноманітна. Ширина жовчного міхура до 4 см. Товщина стінки жовчного міхура 1-3 мм. Жовчовивідні протоки в нормі погано візуалізуються, так як вони досить тонкі і мають маленькі розміри. Якщо протоки розширені, то їх досить добре видно у вигляді гільчастих структур на фоні паренхіми печінки.
Збільшений (розтягнутий) жовчний міхур.
Внутрішні ехоструктури в порожнині жовчного міхура:
Потовщення стінок жовчного міхура (гострий холецистит,хронічний холецистит, застійна серцева недостатність, хронічна печінкова недостатність, гострий гепатит, лимфома).
Локальне потовщення (може бути в результаті наявності поліпу, первинному чи вторинному паці жовчного міхура, перетяжці жовчного міхура).
Маленький жовчний міхур (якщо пацієнт поїв перед обстеженням, хронічний холецистит).
Покази до обстеження підшлункової залози:
Існує значна варіабельність розмірів та форми підшлункової залози. Середній розмір головки підшлункової залози 2.8 см. Середній розмір медіальної частини тіла підшлункової залози менше 2 см. Середній діаметр хвоста – 2.5 см. Діаметр панкреатичного протока не має перевищувати 2 мм. Його контур в нормі рівний, розрізняється і стінка і порожнина. Додатковий панкреатичний протік візуалізується рідко.
Зменшення розмірів підшлункової залози. Підшлункова залоза зазвичай зменшується у літніх людей. Якщо зменшений хвіст підшлункової залози при нормальних розмірах головки, то повинна виникнути підозра про пухлину головки підшлункової залози. Якщо підшлункова залоза маленька, одночасно має неоднорідну структуру та нерівномірну ехогенність, то причиною може бути хронічний панкреатит.
Дифузне збільшення підшлункової залози може спостерігатись при гострому панкреатиті, одночасно вона може бути гіпоехогенної структури в порівнянні з печінкою. Також одночасно може спостерігатись локальна кишкова непрохідність в результаті подразнення кишківника.
Якщо підшлункова залоза нерівномірно анехогенна та дифузно збільшена, це може вказувати на загострення хронічного панкреатиту.
Локальне збільшення паренхіми підшлункової залози поєднане із зниженою ехогенністю може вказувати як на запальний процес так і на пухлину. При виявленні таких змін в підшлунковій залозі необхідно повторити узд через 2 тижні для відстеження динаміки. В деяких випадках необхідно проводити біопсію.
Істинні кісти підшлункової залози зустрічаються рідко. Вони зазвичай одиничні та заповнені рідиною. Псевдокісти утворюються в результаті травм чи гострого панкреатиту. Зустрічаються часто, можуть розриватись. Панкреатичні цистааденоми мають числені переділки всередині.
Кальцифікати в паренхімі підшлункової залози зазвичай дають акустичну тінь. Виникають в результаті хронічного панкреатиту, каменів в панкреатичному протоці. Жовчні камені можуть бути помилково прийняті за кальцифікати в підшлунковій залозі, але при цьому спостерігається розширення загального протоку.
Розширення панкреатичного протоку. Ширина протоку в нормі до 2 мм. Причини розширення панкреатичного протоку: пухлина головки підшлункової залози, камінці загального панкреатичного протоку, камінь в інтрапанкреатичному протоці, хронічний панкреатит, післяопераційні стриктури.
Покази до обстеження селезінки:
Селезінка зазвичай має однорідну структуру, вона менш ехогенна як печінка. Довжина селезінки не повинна перевищувати 15 см. Має розміри приблизно такі, як і нирка , або незначно більша. Досліджують також селезінкову вену. Розширення селезінкової вени відмічається при збільшенні її діаметру більше 10 мм, що може вказувати на портальну гіпертензію.
Збільшення селезінки. Причини збільшення селезінки:
Порушення ехоструктури з спленомегалією (збільшення розмірів селезінки), або без неї. Виділяють чітко обмежені кістозні утворення (полікістоз, вроджені кісти, ехінококоз, гематома). Утворення в селезінці з рівними але нечіткими краями (абсцеси селезінки, абсцеси в результаті інфаркта при серповидно – клітинній анемії).
Утворення селезінки з, або без спленомегалії. Лімфома є найбільш частою причиною утворень в селезінці і ці утворення зазвичай гіпоехогенні. Злоякісні пухлини зустрічаються досить рідко. При наявності некрозу може утворюватись солідарна внутрішня структура зхожа на абсцес. Він має нерівні контури, гіпоехогенний або змішаної структури.
Травматичні пошкодження селезінки можуть проявлятись наступними УЗ ознаками:
Записатися на УЗД черевної порожнини Ви можете за телефоном, а також онлайн на сайті клініки Астрамедіка. Комплексне УЗД органів черевної порожнини в діагностичному центрі, за доступними цінами в зручний для Вас час.
Одним із важливих факторів, якими керуються наші пацієнти при виборі проведення УЗД черевної порожнини, є ціна на цю послугу. У клініці Астрамедiка ми повністю усвідомлюємо цю проблему та прагнемо запропонувати нашим пацієнтам доступне обстеження із прозорою ціновою політикою.
Наша команда професійних фахівців пропонує високоякісне УЗД черевної порожнини, використовуючи передове обладнання та найсучасніші методики дослідження. Наше обстеження включає детальне сканування всіх органів черевної порожнини, таких як печінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, селезінка, нирки та інші, з метою виявлення патологій, визначення стану та оцінки функціональності органів.
Ми пишаємося тим, що можемо запропонувати нашим пацієнтам привабливі ціни на УЗД черевної порожнини без компромісу як послуга. Ми розуміємо, що турбота про ваше здоров'я має бути доступною і не повинна створювати додаткове фінансове навантаження.
Приходячи до клініки Астрамедiка на УЗД черевної порожнини, ви можете бути впевнені, що отримаєте професійне обстеження, індивідуальний підхід та прозору цінову політику. Ми прагнемо надати нашим пацієнтам оптимальне співвідношення ціни та якості, щоб ваше здоров'я завжди було у надійних руках.
Лікарі які проводять УЗД органів черевної порожнини: