UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Діагностика стану молочних залоз є важливим складником здоров'я жінки. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо передове УЗД дослідження молочної залози, яке забезпечує точну оцінку стану та виявлення можливих змін. Наша команда фахівців, які мають багаторічний досвід та експертизу, проводить детальне сканування молочних залоз, щоб забезпечити точну диференційовану діагностику та впевненість у вашому здоров'ї.

УЗД (ультразвукове дослідження) молочних залоз – це неінвазивний та інформативний метод обстеження цих органів, який дає можливість обстежити тканини на грудях, визначити їх структуру, наявність кіст та інших новоутворень. УЗД є абсолютно безпечним та безболісним способом діагностики.

Сьогодні є можливість пройти УЗД молочних залоз в багатьох лікарнях та поліклініках. Окрім того, свої послуги пацієнтам пропонують приватні медичні центри, наприклад, Астрамедіка. Перевагою таких клінік є відсутність черг, якість наданих послуг, можливість відразу проконсультуватися з лікарем та отримати терапію.

Показання до проведення УЗД

Ультразвукове обстеження молочних залоз фахівці радять проходити з профілактичною метою та у разі появи певних симптомів. У першому випадку УЗД рекомендується виконувати раз на рік усім жінкам до 40 років. У другому, записатися на УЗД необхідно, якщо спостерігається:

  • болючість та нагрубання молочних залоз;
  • поява виділень з сосків;
  • зміна контурів та форм органів;
  • видима зміна шкіри грудей;
  • мастит;
  • збільшення розміру пахвових та підключичних залоз;
  • підозра на кісти чи фіброаденоми молочних залоз;
  • різні форми мастопатії;
  • асиметрія молочних залоз;
  • у разі травмування грудей;
  • у період лактації за наявності болю.

Що стосується протипоказань до проведення УЗД молочних залоз, то їх фактично немає. Обстеження можна проводити у будь-якому віці, а також під час виношування дитини та лактації.

Слід зазначити, що інколи ультразвукове обстеження молочних залоз призначається і чоловікам. Це відбувається, у випадках спрямованих на виявлення гінекомастії – вузлового або дифузного збільшення залози. У чоловіків така патологія може призвести до розвитку ракової пухлини грудей.

Показаннями до призначення УЗД у чоловіків є:

  • збільшення молочних залоз у розмірах;
  • виявлення ущільнень в молочній залозі;
  • виявлення пухлин в яєчках, гіпофізі або наднирниках;
  • тривалий прийом деяких лікарських препаратів, т.я. Ранітидин, Дігітоксин, Дігоксін, гормональні;
  • наявність а анамнезі операції з видалення яєчок.

Які параметри оцінює лікар під час УЗД

Під час ультразвукового дослідження лікар обстежує праву та ліву молочні залози та оцінює наступні параметри:

  • структуру залозистої тканини;
  • обсяг жирової тканини;
  • стан молочних проток та щільність їх стінок.

Головною метою УЗД дослідження є виявлення об’ємних вогнищевих утворень. Під час процедури фахівець визначає їх розмір, контури, структуру, а при повторних дослідженнях – динаміку їх зростання.

Окрім того, УЗД використовують для контролю під час проведення біопсії на визначення злоякісності новоутворень.

Як підготуватись до процедури УЗД

У разі наявності скарг ультразвукове обстеження молочних залоз проводиться якомога швидше. Направлення на діагностику в Астрамедіці, як правило, дає лікар-мамолог, гінеколог, терапевт або онколог.

Спеціальної підготовки процедура не потребує. Єдине, що може вплинути на результати ультразвукової діагностики у жінок - це менструальний цикл. У разі, якщо його тривалість становить 28 днів, то процедуру проводять на 5-12 день, якщо цикл більший, з 7 по 14 день.

Менопауза, вагітність, період лактації або статевого дозрівання – це ті стани, які не впливають на результативність УЗД. В екстрених випадках день проведення УЗД також не враховують.

Окрім того, існують певні теплові рекомендації щодо проведення обстеження молочних залоз. Так лікарі не радять піддавати досліджувану область тепловому навантаженню у понад 38 С за два дні до обстеження. Крім цього не варто лежати у ванній, відвідувати сауну або лазню, проводити будь-які фізіопроцедури напередодні обстеження. Якщо протягом 2-3 днів жінка проходила рентгенографію або зазнала опромінення в аеропорту, також не рекомендується йти на діагностику протягом певного часу.

Якщо до процедури УЗД пацієнт чи пацієнтка вже проходили аналогічне обстеження, слід взяти з собою результати попереднього дослідження. У разі, якщо на момент обстеження людина приймає будь-які медичні препарати, треба попередити про це лікаря.

Як відбувається УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз – це безболісна процедура, яка триває 15-20 хвилин. Для її проведення, фахівець попросить пацієнта роздягнутись до поясу та зайняти лежаче положення на кушетці. На груди наноситься спеціальний звукопровідний гель, який викликає відчуття холоду. Під час обстеження використовується спеціальний ультразвуковий датчик. Він перевіряє щільність та вміст молочних залоз. Отримане зображення виводиться на монітор комп’ютера.

За наявності попереднього протоколу, спочатку перевіряють здорову молочну залозу. Прилад щільно притискають до шкіри, щоб уникнути попадання повітря між ним та шкірою. Обстеження проводиться з усією пильністю, не пропускаючи жодного сантиметра. Лікар враховує дані щодо локалізації наявних пухлин та приділяє особливу увагу цим ділянкам.

Результати дослідження вносять в спеціальний протокол, який видається пацієнту після обстеження. У ньому міститься докладний опис стану грудних м’язів, молочних проток, патології, наявності або відсутності новоутворень. Розшифровку отриманих даних проводить спеціаліст, який виконував УЗД або лікар, що направив на обстеження.

УЗД чи мамографія молочних залоз

Інколи пацієнтки задаються питанням – чому їм призначили УЗД, а не мамографію і навпаки. Перш ніж відповідати на нього, слід зазначити, що це абсолютно різні методи обстеження. Призначаючи їх, лікар керується наступними критеріями:

  • вік пацієнтки;
  • скарги;
  • мета обстеження;
  • щільність тканин грудної залози.

Слід пам’ятати, що жоден із цих методів обстеження не є абсолютно точним. Він допомагає встановити діагноз, але остаточне рішення приймає лікар-клініцист, тобто лікар-мамолог.

Отже, мамографія – це рентгенологічний метод обстеження, під час якого виконують знімок всієї молочної залози в двох проєкціях.

Під час ультразвукового методу використовують звукові хвилі високої частоти, які відбиваючись від тканин з різною щільністю, формують зображення.

Між цими двома методами є умовна межа. Мамографію призначають після 40 років, УЗД – до настання цього віку. Це обумовлено тим, що тканина молочної залози з часом змінюється. У молодому віці це переважно залозиста тканина. Поступово вона розбавляється жировою і з часом може бути вся представлена нею. Залозиста тканина залишається лише у вигляді тонких прошарків. Як правило, ці зміни припадають на вік 35-45 років, тому умовну межу і визначили 40 роками.

Вибір методу обстеження молочних залоз пояснюється фізикою УЗД та мамографії. Так, структура залозистої тканини дуже добре проглядається при УЗД, а під час мамографії через її високу щільність помітна гірше.

За переваги жирової тканини в молочній залозі найбільш наглядним є рентгенівський метод мамографії. Завдяки йому виявити патологічні зміни набагато легше. Окрім того, мамографія – це єдиний метод, який дозволяє виявити патологічні кальцинати в молочній залозі. Відповідно такий спосіб діагностики рекомендується пройти жінкам, які досягли віку у 40-45 років, з профілактичною метою, як метод ранньої діагностики раку молочної залози.

За статистичними даними, у виявлені раку молочних залоз УЗД не перевищує 87%. Мамографія дозволяє виявити інфільтрований протоковий рак першої стадії у 50-70%. Коли ж УЗД та мамографія доповнюються одне одним, точність становить 98%.

Інколи лікарі не обмежуються лише УЗД чи мамографією та призначають МРТ молочних залоз. Таке обстеження проводиться жінкам з високим ризиком раку молочної залози разом з УЗД або мамографією. Таким чином виявляють онкологічні захворювання, які не видно на мамографії та УЗД.

Досить часто МРТ призначається для оцінки ступеню поширення вже діагностованого раку молочної залози. Обстеження дає можливість визначити розмір пухлини, виявити інші новоутворення, перевірити їх наявність в іншій молочній залозі та з’ясувати ступінь розповсюдження на лімфатичні вузли.

МРТ зазвичай призначають коли жінка перебуває у групі високого ризику раку молочної залози, коли в сімейному анамнезі є це захворювання, коли у пацієнтки дуже щільна тканина молочної залози.

В деяких випадках пацієнтку можуть направити на КТ (комп’ютерна томограма). Цей вид обстеження, як правило, призначається жінкам у яких вже виявлено під час УЗД або мамографії новоутворення. Дослідження на комп’ютерному томографі проводиться з метою з’ясування операбельності пухлини, уточнення її місцерозташування, виявлення метастазів, дослідження прилеглих лімфовузлів.

Де пройти УЗД молочних залоз

Кожна людина, а особливо жінки, мають розуміти, що обстеження молочних залоз треба проходити регулярно, навіть за відсутності дискомфорту в цій області. Сучасна медицина, у т.ч. приватна клініка Астрамедіка, дозволяють зробити УЗД молочних залоз швидко, комфортно, у супроводі досвідчених фахівців. До переваг нашої клініки також можна віднести:

  • наявність сучасного високоточного обладнання для проведення УЗД;
  • можливість пройти додаткові обстеження у разі необхідності;
  • наявність у штаті висококласних фахівців, які мають великий досвід роботи та постійно підвищують кваліфікацію;
  • комфортні умови проходження всіх процедур та досліджень;
  • доступна вартість УЗД молочних залоз.

Записатись на УЗД молочних залоз можна за телефонами, що вказані на сайті Астрамедіка. За допомогою адміністратора клієнт підбере найзручніший для себе час, дізнається про підготовку до обстеження та вартість послуги. Не варто затягувати з візитом до фахівця, адже своєчасна діагностика молочних залоз, а також грамотно та вчасно поставлений діагноз допоможуть уникнути серйозних ускладнень.

УЗД молочної залози: ціни на послугу в клініці Астрамедiка

Ціна на УЗД молочної залози в клініці Астрамедiка є одним з важливих факторів, які багато жінок враховують при виборі проведення даної процедури. Ми розуміємо, що турбота про ваше здоров'я має бути доступною і не повинна створювати додаткове фінансове навантаження.

У клініці Астрамедiка ми пропонуємо конкурентні ціни на УЗД молочної залози без зниження якості послуги. Наша цінова політика прозора та гнучка, враховуючи індивідуальні потреби кожної пацієнтки.

Звернувшись до нас для УЗД молочної залози, ви можете розраховувати на професійне обстеження, ретельний аналіз результатів та дбайливий підхід до вашого здоров'я. Наша команда фахівців здійснює диференційовану діагностику, включаючи оцінку молочних проток, виявлення кіст та пухлин, а також перевірку лімфатичних вузлів.

Клініка Астрамедiка – це місце, де ваше здоров'я знаходиться у надійних руках. Ми прагнемо надати якісну медичну допомогу та індивідуальний підхід за доступними цінами. Наша мета – забезпечити вам спокій та впевненість у здоров'ї молочних залоз.

Лікарі які проводять УЗД молочних залоз:

Комплексне УЗД обстеження ''Здоров'я жінки''
1800 грн.
В комплексне обстеження входить:
  • УЗД органів черевної порожнини;
  • УЗД щитовидної залози;
  • УЗД молочних залоз;
  • УЗД органів малого тазу.
Гінекологічний комплекс ''Для Вашої молодості''
2650 грн.
В комплексне обстеження входить:
  • Консультація гінеколога;
  • УЗД органів малого тазу;
  • УЗД молочних залоз;
  • Цитологічне дослідження біологічного матеріалу;
  • Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка;
  • Повторна консультація гінеколога за результатами аналізів (протягом 2 тижнів з моменту первинної консультації).
Гінекологічний комплекс ''Для Вашого натхнення''
3500 грн.
В комплексне обстеження входить:
  • Консультація гінеколога;
  • УЗД органів малого тазу;
  • УЗД молочних залоз;
  • УЗД щитовидної залози;
  • Цитологічне дослідження біологічного матеріалу;
  • Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка;
  • УЗД органів черевної порожнини АБО кольпоскопія;
  • Повторна консультація гінеколога (протягом 2 тижнів з моменту первинної консультації);
УЗД молочних залоз
600 грн.
Жінкам рекомендується робити УЗД молочних залоз щорічно в якості профілактичного огляду. Саме цей діагностичний метод показаний жінкам до 30-ти років. Ультразвук дає дані про щільність тканин, за якими можна визначити, чи є аномалія кистозної (заповненої рідиною), твердої (доброякісні та злоякісні пухлини) або жирової.
акушер гінеколог, лікар УЗД діагностики
Aкушep Гiнекoлoг, Лікap УЗД дiaгностики
Лікар ультразвукової діагностики, сімейний лікар