UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Панель діабету

Панель діабету

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Діагностика діабету – це процес, який включає проведення лабораторних аналізів визначення рівня глюкози у крові. Вона дозволяє виявити наявність та тип діабету, що є важливим для правильного лікування та контролю захворювання. Лабораторна діагностика є надійним способом визначення діабету та надає точні результати.

Панель діабету

Діабет – це хронічне захворювання ендокринної системи. Воно розвивається в результаті нестачі гормонів інсуліну чи порушення його взаємодії з клітинами організму. При таких відхиленнях змінюються біохімічні показники крові, тому лікарі призначають аналізи на діабет. Як правило, для проведення досліджень на діабет використовують кров. До діабетичної панелі Астрамедіка входить низка аналізів.

Глікозильований гемоглобін (HbA1c)

Глікозильований гемоглобін (HbA1c) – це біохімічний показник крові, який відображає середній рівень глюкози у крові за останній період (2-3 місяці). Даний скринінг базується на приєднанні глюкози до гемоглобіну (білку в еритроцитах), який переносить кисень. В організмі людини еритроцити постійно утворюються та відмирають, цикл їх життя складає 3 місяці. Таким чином, рівень HbA1c дає можливість побачити якою була концентрація глюкози в попередні 4-8 тижнів, а також є показником компенсації вуглеводного обміну у цей період.

Аналіз на глікозильований гемоглобін допомагає діагностувати цукровий діабет, а також його використовують для контролю за перебігом захворювання у діабетиків. Показами для призначення такого тесту є симптоми цукрового діабету (постійна спрага, швидка стомлюваність, погане загоєння ран, часте сечовипускання, погіршення зору), комплексна діагностика цукрового діабету, контроль рівня глюкози у діабетиків, оцінка ефективності лікування, профілактика діабету.

Для дослідження у пацієнта забирається кров з вени. За 2-3 години до маніпуляції не можна їсти, за пів години слід мінімізувати фізичне та емоційне напруження.

Інсулін

Інсулін – це гормон, що виділяється підшлунковою залозою для підтримки рівня глюкози в крові. Він відіграє важливу роль в регулюванні вуглеводного та ліпідного обміну. Зростання глюкози в крові стимулює вироблення інсуліну, який забезпечує засвоєння тканинами глюкози та стимулює глікогенез в печінці.

У разі коли підшлункова залоза виробляє недостатню кількість інсуліну, глюкоза не може переміститися з крові в клітини органів і тканин. В результаті останні відчувають брак глюкози. Такий стан називається гіпоглікемією, а захворювання – цукровим діабетом.

Тест на інсулін призначають якщо у пацієнта спостерігаються прояви гіпоглікемії (підвищена слабкість, постійна спрага, почуття голоду, часті позиви до сечовипускання та сухість у роті), ожиріння, метаболічний синдром. Окрім того, аналіз знадобиться при підозрі на інсуліному, гіперінсулінемію, видалення інсуліноми.

Для оцінки рівня інсуліну забирають венозну кров. Перед маніпуляцією слід утриматися від прийому їжі (за 12 годин), прийому ліків (за погодженням з лікарем), вживання алкоголю (за добу), куріння (за 1 годину), емоційного та фізичного перенавантаження (за добу).

АнтитілаIgG до інсуліну – кількісний

АнтитілаIgG до інсуліну – кількісний - це аналіз на антитіла, які організм людини виробляє проти власного інсуліну. Вони є найбільш специфічним маркером цукрового діабету першого типу. Цей тип захворювання виникає в результаті аутоімунного пошкодження клітин підшлункової залози, що призводить до недостатності інсуліну в організмі.

Тест на антитілаIgG до інсуліну призначають для диференціальної діагностики цукрового діабету 1-го та 2-го типу, виявлення присутності антитіл до інсуліну, що виникли під час інсулінотерапії, визначення причин алергічних реакцій при терапії інсуліном, скринінговому обстеженні у потенційних донорів фрагмента підшлункової залози.

Для проведення аналізу у пацієнтів відбирають венозну кров. Матеріал здають натщесерце (вживання їжі припиняють за 8-12 годин до маніпуляції). Окрім того, виключають вживання алкоголю, ліків (за погодженням з лікарем), фізичні та емоційні навантаження.

С-пептид

С-пептид – є компонентом проінсуліну, що продукується підшлунковою залозою. Цей білок утворюється в процесі активізації інсуліну ферментами (пептидазами). Поки інсулін з’єднаний з С-пептидом, він є гормонально неактивним, що дозволяє підшлунковій залозі утворювати запаси інсуліну у вигляді неактивної сполуки – проінсуліну. Під час активації на одну молекулу інсуліну виробляється одна молекула цього білка. Він разом з інсуліном потрапляє в кров і виділяється з сечею, а інсулін переробляється печінкою.

Вміст С-пептиду в крові в 5 разів більший порівняно з інсуліном, що робить його зручним матеріалом для діагностики. Окрім того, рівень С-пептиду не залежить від зовнішніх факторів, захворювань аутоімунного характеру, хвороби нирок та печінки. Концентрація білка не змінюється навіть при введенні інсуліну, що важливо у випадку обстеження хворих на цукровий діабет першого типу.

Показаннями до призначення скринінгу на С-пептид є диференціальна діагностика діабету 1 та 2 типів, диференціальна діагностика гіпоглікемічних станів, післяопераційний моніторинг інсуліноми, оцінка секреції інсуліну у разі захворювань печінки та пінкреатотомії. Також даний аналіз призначають задля вирішення питання призначення інсуліну у випадку коли пероральні цукрознижувальні препарати є неефективними.

У процесі проведення аналізу забирається венозна кров. Напередодні дослідження потрібно відмовитися від прийому їжі (за 8 годин), алкоголю та куріння (за 3 години).

Фруктозамін (глікозильований альбумін)

Фруктозамін (глікозильований альбумін) – це хімічна сполука, яка є результатом гликозилювання (з’єднання білків крові та глюкози). Рівень фруктозаміну дає можливість відстежити приблизний рівень цукру в крові за останні два-три тижні. У разі, коли концентрація глюкози в крові підвищена, вона зв’язується з білками крові в результаті чого утворюється фруктозамін. Чим вище рівень глюкози, тим більше фруктозаміну. Дана сполука є досить стійкою - вона руйнується разом з самим білком, життєвий цикл якого триває близько 2-3 тижнів. Тож, по рівню фруктозаміну можна зробити висновки про підвищення концентрації цукру в крові протягом цього періоду.

Показами для призначення аналізу на фруктозамін є необхідність моніторингу рівня цукру в крові за 2-3 тижні, вагітність у пацієнтки з цукровим діабетом, корекція лікування цукрового діабету, оцінка ризику розвитку діабету, підтвердження діагнозу у разі наявності симптомів діабету.

Для проведення аналізу використовується венозна кров. Перед забором матеріалу на фруктозамін треба за 2-3 години утриматися від прийому їжі, за пів години – від паління, за добу – від алкоголю. Перед забором крові необхідно зберігати повний спокій та виключити фізичні навантаження.

Лептин

Лептин – це гормон, який продукується жировими клітинами та бере участь у регуляції обміну речовин, енергетичному обміні та нейроендокринних процесах. Лептин є маркером ожиріння та вказує на високий ризик розвитку набутого цукрового діабету, ішемічної хвороби та вторинної аменореї.

Скринінг на лептин призначають для діагностики патогенезу ожиріння, порушень менструального циклу та безпліддя, виявлення факторів ризику серцево-судинних захворювань, прогнозування розвитку цукрового діабету.

Матеріалом для дослідження під час аналізу на лептин є венозна кров. Спеціальної підготовки дослідження не потребує.

Пакет №9 «Індекс HOMA-IR»

Індекс HOMA-IR; Інсулін; Глюкоза в крові – це дослідження, яке дає можливість оцінити резистентність до інсуліну. Показник обчислюють за результатами аналізу крові на 2 показника – глюкозу та інсулін.

Дослідження на Індекс HOMA-IR призначають для діагностики цукрового діабету, ожиріння, метаболічного синдрому, СПКЯ, порушень вуглеводного та ліпідного обмінів, моніторингу лікування інсулінорезистентності.

Під час проведення діагностики на Індекс HOMA-IR у пацієнтів забирається кров з вени. Здавати її потрібно вранці натщесерце. При цьому рекомендується дотримуватись наступних умов: не приймати їжу за 8-12 годин до аналізу, за добу треба виключити жирну, смажену, гостру їжу, алкоголь, скасувати прийом ліків (за узгодженням з лікарем), за пів години до процедури треба мінімізувати фізичні та емоційні навантаження.

Лабораторна діагностика діабету: сдати аналізи в Києві

Діабет - це серйозне захворювання, яке вимагає точної діагностики та контролю. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо високоякісну лабораторну діагностику діабету, яка допоможе вчасно виявити це захворювання та забезпечити належний моніторинг вашого стану здоров'я.

Переваги лабораторної діагностики діабету в клініці Астрамедiка:

  1. Досвідчені спеціалісти. Наша команда лікарів-лаборантів має великий досвід у проведенні лабораторних досліджень та інтерпретації результатів. Ви можете бути впевнені, що ваші аналізи оброблять та проаналізують професіонали.
  2. Сучасне обладнання. Ми використовуємо передове лабораторне обладнання, яке дозволяє отримати точні та надійні результати. Це забезпечує максимальну достовірність діагностики та допомагає вчасно виявляти будь-які відхилення.
  3. Комплексний аналіз. Наші лабораторні дослідження включають широкий спектр показників, що дозволяє оцінити рівень цукру в крові, глікозильованого гемоглобіну та інші важливі маркери діабету. Такий підхід дозволяє отримати повну картину вашого стану здоров'я.
  4. Швидкість результатів. У клініці Астрамедiка ми розуміємо, що час є важливим фактором при діагностиці діабету. Тому наші лабораторії працюють ефективно та оперативно, щоб ви могли отримати результати якомога швидше.
  5. Індивідуальний підхід. Ми розуміємо, що кожен пацієнт унікальний, тому надаємо індивідуальний підхід до діагностики та контролю діабету. Наші лікарі-ендокринологи ретельно аналізують ваші результати та розробляють персоналізований план лікування та дієтичних рекомендацій.

Не відкладайте діагностику діабету на потім! Запишіться на прийом у клініку Астрамедика в Києві та сдайте аналізи в надійних руках наших експертів. Забезпечте собі правильну діагностику та почніть свій шлях до контролю над діабетом вже сьогодні.

Ціни на діагностику діабету в Києві

У клініці Астрамедiка ми гарантуємо високу якість діагностики діабету завдяки нашій команді досвідчених фахівців та сучасному обладнанню. Ми пропонуємо комплексну лабораторну діагностику, що включає аналізи на цукровий діабет та інші показники. Наші експерти забезпечать швидку обробку аналізів та точні результати, що допоможе вам отримати надійну інформацію про ваше здоров'я. При цьому ми пропонуємо доступні ціни на аналізи діабету, щоб забезпечити доступність та якість послуг для наших пацієнтів.

Глікозильований гемоглобін (HbA1c)
230 грн.
Інсулін
230 грн.
Антитіла IgG до інсуліну - кількісн.
750 грн.
С-пептид
240 грн.
Фруктозамін (глікозильований альбумін)
240 грн.
Пакет №9 «Індекс HOMA-IR»: Індекс HOMA-IR; Інсулін; Глюкоза в крові
330 грн.