Безпліддя є одним із найпоширеніших проблем сучасного суспільства. Багато подружніх пар стикаються з труднощами в зачатті і прагнуть знайти причини, які можуть бути відповідальними за цю проблему. Діагностика причин безплідності є важливим етапом на шляху успішного лікування. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо комплексні гормональні аналізи, які допоможуть виявити основні чинники, що впливають репродуктивну функцію.
Репродуктивна панель в клініці Астрамедіка – це спектр лабораторних досліджень, що дозволяють оцінити роботу органів репродуктивної системи жінки та чоловіка. Зазвичай, їх призначає лікар-репродуктолог тим парам, які планують стати батьками. Повний комплекс аналізів репродуктивної панелі можна здати в медичному центрі Астрамедика. Пацієнти нашої клініки можуть бути впевнені в комфортному та стерильному заборі матеріалу, а також в точності результатів лабораторної діагностики.
Це аналіз на статевий гормон, який бере участь у виробленні сперматозоїдів у чоловіків, дозріванні фолікулів у жінок та відповідає за стать майбутньої дитини.
Дослідження призначають у випадку проведення діагностики причин безпліддя. Окрім того, аналіз на антимюллерів гормон (АМГ) може знадобитися у разі підозри на онкологію яєчників або яєчок. Також лабораторна діагностика потрібна для визначення причин крипторхізму, синдрому персистуючого мюлерового протоку.
Під час проведення дослідження у пацієнта забирається венозна кров. Матеріал потрібно здавати натщесерце, а перед дослідженням (за погодженням з лікарем) краще виключити прийом гормональних препаратів.
Аналіз є маркером імунологічного безпліддя і дає можливість визначити специфічні імуноглобуліни, що спрямовані проти поверхневих антигенів сперматозоїдів. Лабораторне дослідження призначається у разі безплідного шлюбу, як складова комплексного обстеження обох членів подружжя, та у випадку невдалої спроби ЕКЗ в анамнезі.
Також обстеження потрібно чоловікам, що перенесли травми, операції або захворювання, наслідками яких є порушення захисної функції гематотестикулярного бар’єру, у яких не виявлені антиспермальні антитіла в еякуляті, а показники спермограми мають відхилення від норми (астенозооспермія, аглютинація, агрегація), жінкам з аномальними показниками інших аналізів, які проводяться для діагностики безпліддя (постокоїтальний тест, тест на латекс-аглютинації, MAR-тест).
Біоматеріалом для дослідження є кров, яку потрібно здавати натщесерце. Напередодні аналізу пацієнту рекомендують виключити із раціону алкоголь, знизити фізичні та психологічні навантаження. За пів години до забору крові потрібно утриматися від паління.
Аналіз на антиспермальні антитіла допомагає визначити наявність імунних клітин, що впливають на дозрівання статевих клітин (сперматогенез) того ж класу, що і в спермі. Антиспермальні антитіла можуть фіксуватися на мембрані різних ділянок сперматозоїда, гальмувати їх рух, блокувати проникнення в цервікальний слиз, втручатися в процес взаємодії статевих клітин.
Аналіз на антиспермальні антитіла (сперма) призначається чоловікам у випадку діагностування безпліддя, підозрах на запалення чи інфекції статевої системи, блокаду сім’яних каналів, злоякісні новоутворення, неопущення яєчка, утворення венозних вузлів в яєчках. Матеріалом для дослідження є сперма чоловіка. Спеціальної підготовки процедура не потребує.
Це лабораторне дослідження на білок, який зв’язує та транспортує статеві гормони (тестостерон та естрадіол). SHBG синтезується в печінці. Жінкам аналіз призначають у разі надлишкової кількості тестостерону, а чоловікам - у випадку нестачі. Показами до призначення обстеження можуть стати алопеція, порушення потенції, хронічний простатит, ановуляція, аменорея, гірсутизм, клінічні ознаки зменшення чи збільшення рівня антрогенів, синдром полікістозних яєчників.
Для проведення дослідження здається кров. Віддача проводиться зранку на голодний шлунок. Напередодні аналізу пацієнту рекомендується виключити алкоголь, стероїдні та гормональні препарати (проконсультувавшись з лікарем), зменшити фізичні та психологічні навантаження.
Дигідротестостерон – це речовина, що виробляється і у чоловіків, і у жінок та є метаболітом тестостерону. Аналіз на дигідротестостерон призначають для диференційної діагностики гіперандрогеній, у випадку порушення статевого розвитку у хлопчиків, гіперплазії простати, зниження лібідо, андрогенетичної алопеції та під час моніторингу лікування препаратами, що впливають на активність 5-альфа-редуктази.
Матеріалом для дослідження є венозна кров, яку забирають натщесерце. З моменту останнього прийому їжі має пройти, як мінімум, 8 годин. Окрім того, за день до процедури рекомендується уникати фізичних та психологічних навантажень.
Цей тип аналізу допомагає діагностувати захворювання жіночої статевої системи, у т.ч. рак яєчників. Завдяки такому лабораторному дослідженню вдається з’ясувати причини безпліддя та оцінити оваріальний резерв яєчників. Інгібін В виробляється як жіночим, так і чоловічим організмом, тож тест використовують для перевірки сперматогенезу.
Лабораторне дослідження на Інгібін В призначають з метою з’ясування причин жіночого та чоловічого безпліддя, передчасного або уповільненого статевого розвитку дівчаток, крипторхізму (знаходження яєчок поза мошонкою) або анорхізму (відсутність яєчок). Окрім того, аналіз потрібен перед проведенням штучного запліднення, у разі спостереження пацієнток з пухлинами яєчників, підозри на дефекти розвитку сперматозоїдів.
Для дослідження у пацієнта забирається венозна кров. Її потрібно здавати натщесерце. Припинити вживання їжі потрібно за 8 годин до процедури. Жінкам зразок крові рекомендується здавати на 3-4 день менструального циклу. За погодженням з лікарем варто припинити прийом естрогенів або андрогенів, гормональних препаратів та радіоізотопних.
Обстеження на Естрадіол (головний та найактивніший жіночий статевий гормон) призначається з метою перевірки роботи яєчників у жінок та наявності симптомів фемінізації у чоловіків. Показаннями для призначення такого аналізу у жінок є: неплідність, порушення менструального циклу, невиношування вагітності, ановуляція, аномальні маткові кровотечі, остеопороз, оцінка ефективності замісної терапії естрогенами у випадку менопаузи тощо.
Чоловікам аналіз на Е2 може бути призначено у випадку гінекомастії та інших симптомів фемінізації, дітям – у разі передчасного статевого дозрівання або затримки статевого розвитку.
Для проведення обстеження у пацієнтів забирається венозна кров. Як правило, це роблять натщесерце. Перед забором матеріалу рекомендується призупинити терапію тиреоїдними та стероїдними гормонами (за 2 доби), куріння (за 3 години), інтенсивні фізичні та психоемоційні навантаження (за 24 години).
Лютоїнізуючий гормон є гормоном, що регулює роботу статевих залоз. Він впливає як на жіночий, так і на чоловічий організм. Аналіз на LH призначають жінкам та чоловікам, а також дітям. Показами до призначення у жінок є: неплідність, зниження статевого потягу, невиношування вагітності, ановуляція, аномальні маткові кровотечі, передчасна яєчникова недостатність. У чоловіків – неплідність, зниження лібідо, субфертильність, аномальні показники спермограми. Дітям таке обстеження показане у випадку затримки або передчасного статевого розвитку.
Для проведення лабораторного дослідження у пацієнтів забирається венозна кров. Краще здавати аналіз натщесерце, дозволяється пити негазовану воду. За добу до забору матеріалу рекомендується виключити алкоголь, фізичні та психологічні навантаження, за погодженням з лікарем варто припинити прийом деяких медичних препаратів. За годину перед забором крові краще не палити.
Аналіз призначають для діагностування макропролактинемії, яка є однією з форм гіперпролактинемії (підвищеного рівня пролактину в крові). Обстеження на рівень макропролактину в організмі призначають у разі відсутності місячних (аменорея) або дуже великому проміжку між ними (олігоменорея), спонтанного виділення молока без очевидних причин (галакторея), зниження статевого потягу, безпліддя, збільшення розміру грудей у чоловіків, безсимптомної гіперпролактинемії.
Для проведення обстеження у пацієнта забирається венозна кров. Перед процедурою не можна вживати їжу (за 12 годин), приймати естроген та андроген (за 2 доби), лікарські препарати (за погодженням з лікарем). Фізичні та емоційні навантаження мають бути мінімальними. Також за 3 години до аналізу не рекомендується палити.
Прогестерон – це стероїдний гормон, який виробляється жовтим тілом яєчників та бере участь у підготовці жіночого організму до вагітності. Аналіз на PRG призначається з метою діагностування причин жіночого безпліддя, виявлення позаматкової вагітності, маткової кровотечі у невагітних пацієнток. Також обстеження дає можливість контролювати стан плоду та плаценти за наявності ускладнень, ефективність терапії прогестероном на ранніх термінах вагітності.
Матеріалом для дослідження у даному випадку є венозна кров. За 3 години до її здачі не можна їсти та палити, за 3 доби слід уникати стресів та фізичних навантажень, за 2 доби – рекомендується припинити прийом гормональних препаратів (за погодженням з лікарем).
Аналіз на пролактин дозволяє визначити рівень гормону пролактину, який секретується передньою долею гіпофізу. Основна роль пептидного гормону – це ріст та розвиток молочної залози, забезпечення лактації.
Дослідження на PRL призначають для визначення причин порушень менструального циклу, лактації, діагностики причин ановуляції, недостатньої лютеїнової фази, неплідності. Показами до проведення обстеження також можуть стати доброякісні дисгормональні захворювання молочних залоз, гінекомастія у чоловіків, симптоми гіперандрогінеїї та ін.
Під час проведення обстеження здається венозна кров. За 12 годин до аналізу рекомендується відмовитись від їжі, виключити фізичне навантаження та емоційне збудження.
Тестостерон – це основний андроген (чоловічий статевий гормон) і природний анаболічний стероїд. Він синтезується в особливих клітинах яєчок та бере участь у функціонуванні простати, насіннєвих бульбашок, розвитку чоловічих вторинних статевих ознак, синтезі білка, зростанні кісткової та м’язової маси. У жінок тестостерон виробляється у набагато меншій кількості. У них підвищення рівня цього гормону може призвести до порушень менструального циклу, розвитку вірилізації, гірсутизму (надмірного оволосіння, вугрів, облисіння).
Аналіз на рівень тестостерону (загальний) у чоловіків призначають під час обстеження на безпліддя, для встановлення андрогенного статусу, діагностики синдрому Клайнфельтера, пухлини кори надниркових залоз, раннього статевого дозрівання, остеопорозу, зниження лібідо. Жінкам обстеження на рівень тестостерону потрібне у випадку діагностики гіпоандрогенії, порушень менструального циклу, ендометріозу, маткових кровотеч.
Матеріалом для дослідження у даному випадку є венозна кров. Її здають натщесерце. Перед процедурою рекомендується також виключити із раціону алкоголь, припинити прийом медикаментів (за погодження з лікарем), обмежити фізичні та емоційні навантаження. За годину до аналізу слід припинити палити.
Обстеження на тестостерон вільний є маркером біологічно активного тестостерону. Тестостерон – це стероїдний гормон групи андрогенів (чоловічих статевих гормонів). У чоловіків він виробляється клітинами Лейдіга в яєчках та корі надниркових залоз. У жінок – в яєчниках та надниркових залозах.
Аналіз на FTES потрібен для виявлення причин затримки або раннього статевого дозрівання у хлопчиків, причин імпотенції та безпліддя у чоловіків, діагностики тестостеронопродукуючих пухлин статевих залоз. Таке обстеження дає можливість виявити полікістоз яєчників та інших причин вірилізації у жінок, гіпоталамо-гіпофізарні порушення, причини вугрового сипу, оцінити функції ендокринної системи.
Під час проведення аналізу у пацієнта забирається венозна кров, здавати яку треба натщесерце. Жінкам рекомендується здавати аналіз на 6-7 день менструального циклу або у терміни вказані лікарем. Напередодні процедури слід виключити великі фізичні навантаження.
Фолікулостимулюючий гормон – це гормон, що виробляється гіпофізом та регулює роботу статевих залоз. У чоловіків цей гормон має важливе значення для функціонування яєчок. Він сприяє зростанню рівня тестостерону, розвитку сім’яних канальців та дозріванню сперми. У жінок гормон впливає на дозрівання фолікулів яєчників та вироблення естрогену.
Аналіз на FSH призначають і випадку діагностування безпліддя, затримки або раннього статевого дозрівання, підозрі на захворювання гіпофізу, визначення фази менструального циклу, з’ясування причин патології сперматогенезу, контролю ефективності гормональної терапії.
Обстеження потребує забору венозної крові. За 3 години до процедури рекомендується утриматися від вживання їжі та паління, за 2 доби – від прийому гормональних препаратів (за погодженням з лікарем), за 1 добу – від фізичних та психологічних навантажень. Жінкам здавати кров краще на 6-7 день менструального циклу, якщо лікар не порадив іншого.
Показник HCG є маркером вагітності та трофобластичних захворювань. Хоріонічний гонадотропін – це гормон, який виробляє виробляється плацентою вагітної жінки з перших днів вагітності.
Завдяки ХГЧ підтримується нормальний перебіг вагітності, стимулюється синтез естрогенів та прогестерону у цей період. Аналіз на HCG призначається для діагностики звичайної, багатоплідної або позаматкової вагітності, контролю перебігу вагітності, оцінки ризику викидня, затримок розвитку ембріону, підтвердження успішності процедури переривання вагітності, підозрі на недостатню функціональність плаценти.
Обстеження на хоріонічний гонадотропін також може бути призначене у разі підозри на пухлини, які здатні продукувати хоріонічний гонадотропін. Це стосується і чоловіків, і жінок. Матеріал для дослідження – кров з вени. Спеціальної підготовки процедура не вимагає.
У клініці Астрамедiка ми прагнемо надати якісні послуги діагностики та аналізів за розумними цінами, щоб зробити виявлення причин безпліддя доступним для всіх пацієнтів. Ми розуміємо, що вартість медичних послуг може бути важливим фактором при ухваленні рішення щодо вибору клініки.
Наша клініка пропонує гнучку систему ціноутворення, а також різні пакети діагностики та аналізів, щоб відповідати потребам та можливостям кожного пацієнта. Ми впевнені, що висококваліфікована медична допомога не повинна бути недоступною через фінансові обмеження.
З огляду на індивідуальні потреби пацієнта ми створюємо індивідуальні пакети діагностики, які включають необхідні аналізи та дослідження. Наші ціни формуються з урахуванням складності процедур, що використовуються, використовуваного обладнання та кваліфікації наших фахівців.
Зв'яжіться з нами вже сьогодні, щоб дізнатися більше про ціни на діагностику та аналізи на репродуктивну функцію. Наша команда професійних лікарів та персоналу завжди готова допомогти вам та відповісти на всі ваші запитання про доступні послуги клініки Астрамедiка. Ми робимо все можливе, щоб ваш шлях до батьківства став реальністю.