UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Онкологічні маркери

Онкологічні маркери

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Діагностика раку є однією з ключових складових сучасної медицини і раннє виявлення онкологічних захворювань має вирішальне значення для успішного лікування. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо комплексні аналізи на онкологічні маркери, які допоможуть виявити та оцінити ризик розвитку ракових захворювань у ранній стадії. Наша клініка має кваліфіковані лікарі, сучасне обладнання та гарантує високу якість проведених досліджень.

Онкологічні маркери – це специфічні білкові з’єднання, рівень яких підвищується у разі наявності в організмі людини злоякісної пухлини. Визначення таких з’єднань в онкології застосовується з метою первинного діагностування онкозахворювання, під час спостереження за хворими, що вилікувалися, а також для оцінки ефективності лікування.

На даний момент визначено та використовується велика кількість онкомаркерів в залежності від враженого органу. Підвищення їх рівня в крові пацієнта є серйозним приводом для більш глибокого обстеження.

Здати кров на онкомаркери сьогодні пропонує низка сучасних клінік. Одна з них – Астрамедіка, що в Києві. В нашому медичному закладі пацієнти отримують високоякісне лабораторне обстеження, що виконується висококваліфікованими спеціалістами.

Для чого і коли застосовують онкомаркери

Підвищення у крові пухлинних онкомаркерів говорить про наявність онкологічного захворювання. У крові людини онкомаркери з’являються за кілька місяців до безпосередньої появи симптомів злоякісного новоутворення. Якщо говорити більш детально, то аналізи на онкомаркери здають для:

  • дослідження, прогнозування та диференціації злоякісних захворювань;
  • визначення локалізації та стадії процесу;
  • зарахування пацієнта до групи підвищеного ризику розвитку раку;
  • визначення природи новоутворення та рецидиву ракової пухлини;
  • виявлення існування або повного видалення пухлини після оперативного втручання.

Варто зазначити, що скринінгові тести на онкомаркери можна пройти за призначенням лікаря або за самостійної ініціативи. Їх рекомендують проводити 1-2 рази на рік тим пацієнтам, родичі яких мали злоякісні новоутворення. Окрім того, люди, в родинах яких не було захворювань на рак, мають здавати кров на онкологічні маркери з профілактичною метою раз на 2-3 роки. Особливо це стосується осіб, які перенесли важкий стрес, сильні отруєння, довго перебували в зоні з несприятливою екологічною обстановкою.

Також аналіз на онкомаркери радять регулярно проводити тим, хто перехворів на онкозахворювання. Таким людям аналіз потрібно здавати:

  • до та після курсу хіміо- або радіотерапії;
  • перед операцією з видалення злоякісної пухлини;
  • після повного курсу терапії: у перший рік – 1 раз на місяць, другий – 1 раз на 2 місяці, у період з другого по п’ятий рік – 1 раз на 3 місяці, після п’яти років – 1 раз на рік.

Про що говорять онкомаркери

Наразі фахівцям відомо про 200 онкомаркерів. Діагностичну цінність мають приблизно 20 маркерів. Зазвичай лікар призначає пацієнту аналіз на декілька онкомаркерів, оскільки на одну хворобу може вказувати кілька показників антигенів. Як правило, виділяють головний та другорядний онкомаркери. Відповідно до природи пухлинних маркерів, обстеження може показати наявність наступних захворювань:

  • Альфа-фетопротеїн. Глікопротеїн, який має велике значення у визначенні вад плоду (синдром Дауна). Його наявність також вказує на первинну гепатоцелюлярну карциному. Якщо підвищення показника виявляється повторно, це може свідчити про поширення метастаз.
  • Вуглеводний антиген СА-15-3. Це муциноподібний глікопротеїн. Він свідчить про пухлинні процеси в молочній залозі. Нормальною вважається кількість СА-15-3 до 20 Од\мл. Якщо показник перевищує значення у 30 Од\мл, може виникнути підозра на рак легенів, онкологію яєчників, карциному молочної залози, злоякісну пухлину шийки матки чи ендометрію, рак сечового міхура.
  • Вуглеводний антиген СА 19-9. Дає можливість визначити на ранній стадії пухлини шлунково-кишкового тракту. Особливо інформативним цей показник є у разі раку підшлункової залози. Норма СА 19-9 становить від 0 до 37 Од\мл. Якщо концентрація онкомаркера перевищує 40 Од\мл, можна запідозрити наявність злоякісної пухлини сечового міхура, жіночих статевих органів чи грудей, рак органів ШКТ.
  • Вуглеводний антиген 125. Є онкомаркером раку яєчників. У жінок до 35 років норма цього антигену дорівнює до 15 Од\мл. У пацієнток, що перебувають в періоді менопаузи, СА 125 може підніматись до 25-30 Од\мл. У вагітних білок також може підвищуватись до 30 Од\мл у першому триместрі. В інших випадках збільшення антигену понад 35 Од\мл вказує на такі патологічні процеси, як рак матки, яєчників, фаллопієвих труб, онкологію молочної залози, цироз печінки, плеврит, перитоніт. ендометріоз, аденоміоз.
  • СЕА. Карциноїдоембріональний антиген РЕА є неспецифічним маркером визначення онкології прямої кишки. Також його використовують для діагностики раку молочної залози, сечового міхура, легень. Про наявність патологічних процесів свідчать показники від 10 до 20 Од\мл. Зокрема антимаркер може вказувати на карциному прямої кишки, пухлини щитоподібної залози, метастази в кісткову тканину та печінку, хронічний гепатит, панкреатит, виразку шлунку, кістозний фіброз.
  • С 100. На відміну від інших онкомаркерів, це не один, а декілька кальційзв’зуючих білків. Вони є важливими у діагностуванні меланоми, пошкоджень мозку та інших внутрішніх органів. У нормі С 100 має дорівнювати до 0, 105 Од\мл. Якщо показник перевищено, можна говорити про рак шкіри, ліпому або ліпосаркому, злоякісні утворення нервових тканин, корациноїд, системну червону вовчанку, ВІЛ, ураження міокарду, печінковий енцифаліт.
  • СА 72-4. Ця білкова сполука продукується в ембріональних тканинах. Нормальним вважається індекс від 0 до 6,9 Од\мл. Перевищення показника може свідчити в першу чергу про рак матки та органів ШКТ. Також збільшення норми можуть бути викликані захворюваннями підшлункової залози, аутоімунними процесами, рефлюксними патологіями травної системи, хворобами кишківника.

Підготовка та проходження обстеження на маркери раку

Онкомаркери дозволяють отримати достовірну інформацію про наявність або відсутність патології. Зазвичай в Астрамедіка адміністратор інформує пацієнта про умови проходження обстеження, аби той відповідально підійшов до здачі аналізу. Тим не менш, загальними вимогами є:

  • відмова від вживання їжі за 12 годин до аналізу;
  • відмова від вживання алкогольних напоїв та тютюну за 1 добу до обстеження;
  • погодження з лікарем у випадку вживання будь-яких медичних препаратів;
  • помірні фізичні навантаження.

Слід додати, що жінкам, у яких настав період менструації здавати аналіз на онкомаркери не рекомендується, оскільки він буде неінформативним.

Проходити скринінг рекомендується вранці до 12 години дня. У пацієнта натщесерце забирається кров з вени.

Переваги здачі аналізу на онкомаркери в Астрамедіка

Аналіз на онкомаркери – процедура хвилююча, тому краще її проходити в комфортних умовах. Їх забезпечують в Астрамедіка, однак на перше місце наші клієнти ставлять наступні переваги:

  • наявність найсучаснішого лабораторного обладнання;
  • проведення аналізу та розшифровки результатів кваліфікованим персоналом;
  • високі стандарти досліджень;
  • зручність у проходженні обстеження;
  • доступна цінова політика;
  • швидкі та точні результати.

Записатись на проходження обстеження на онкомаркери можна за телефоном, зазначеним на офіційному сайті Астрамедіка. Адміністратор підбере зручний день та час процедури, пояснить умови підготовки та проінформує про вартість скринінгу на онкомаркери.

Ціна на аналізи на онкологічні маркери (біомаркери раку)

У клініці Астрамедiка ми розуміємо, що вартість аналізів на онкологічні маркери (біомаркери раку) є важливим аспектом для вибору медичної організації. Ми прагнемо надати нашим пацієнтам якісні аналізи за доступними цінами, щоб забезпечити ранню діагностику та контроль онкологічного процесу.

Наші фахівці співпрацюють з провідними лабораторіями та використовують передові методи досліджень, щоб забезпечити високу точність та достовірність результатів аналізів на біомаркери раку. Ми прагнемо надати пацієнтам оптимальне співвідношення ціни та якості, щоб забезпечити їм доступ до важливих діагностичних даних без значного фінансового навантаження.

Разом із клінікою Астрамедiка ви можете бути впевнені, що отримаєте якісні аналізи на онкологічні маркери та біомаркери раку за розумною ціною. Ми цінуємо здоров'я кожного пацієнта та прагнемо забезпечити їм доступ до надійної діагностики та контролю онкологічного процесу без значного фінансового тягаря.

Альфафетопротеїн (АФП) - онко
250 грн.
Антиген плоскоклітинної карциноми (SCCА)
460 грн.
Бета-хоріонічний гонадотропін людини вільний (β-ХГЛ) - онко
250 грн.
Бета-2-мікроглобулін (β2-mikroglobulin), (онкогематологія, В-клітинна лімфома, мієломна хвороба)
320 грн.
Білок Бенс-Джонса - маркер мієломних онкопатологій (сеча)
800 грн.
Інсуліноподібний фактор росту ІІ (онкомаркер кори наднирників)
900 грн.
Кальцитонін (онкомаркер щитоподібної залози)
400 грн.
Нейрон-специфічна енолаза (NSE), маркер дрібноклітинного раку легень, нейробластоми
550 грн.
Онкомаркер легень (CYFRA CA 21-1)
420 грн.
Онкомаркер меланоми та ушкодження мозку білок S-100
680 грн.
Онкомаркер молочної залози (СА 15-3)
250 грн.
Онкомаркер підшлункової залози та ШКТ (СА-50)
650 грн.
Онкомаркер шлунку (СА 72-4)
380 грн.
Онкомаркер ШКТ (CA 242)
420 грн.
Онкомаркер яєчників (НЕ 4)
490 грн.
Онкомаркер підшлункової залози (СА 19-9)
250 грн.
Простатична кисла фосфотаза (РАР)
270 грн.
Онкомаркер яєчників (СА 125)
250 грн.
Простато-специфічний антиген загальний (PSA)
240 грн.
Простато-специфічний антиген вільний (fPSA)
240 грн.
Пакет №18 «Індекс ROMA»: Індекс ROMA; Онкомаркер яєчників (НЕ 4); Онкомаркер яєчників (СА 125)
720 грн.
Пакет №21 «ПСА-коефіцієнт»: Простато-специфічний антиген загальний (PSA); Простато-специфічний антиген вільний (fPSA); ПСА-коефіцієнт
400 грн.