ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Мікроскопічні дослідження

Мікроскопічні дослідження

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Мікроскопічне дослідження - це незамінний метод діагностики, що дозволяє отримати докладну інформацію про стан клітин та тканин організму. У клініці Астрамедiка, ми пропонуємо професійне та точне мікроскопічне дослідження, щоб забезпечити нашим пацієнтам високоякісну медичну допомогу. Наша команда досвідчених фахівців використовує передові методи та обладнання для ретельного аналізу мазків та інших зразків, щоб виявити патологічні зміни та допомогти вам отримати точний діагноз.

Лабораторні дослідження – це максимально ефективний комплекс аналізів, який дозволяє своєчасно встановити причину хвороби, виявити патологію органів та систем, спрогнозувати розвиток захворювання та простежити за лікуванням.

Види мікроскопічних досліджень в клініці Астрамедика

Лабораторні дослідження можуть призначатися одноразово або декілька разів, щоб прослідкувати за динамікою захворювання. У медичному центрі Астрамедика виконують найрізноманітніші види досліджень, у т.ч. мікроскопічні.

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (жіночий) – uretra, vagina, cervix – Астрамедика, Київ

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (жіночий) – uretra, vagina, cervix – Астрамедика, Київ

Це аналіз, який дозволяє оцінити загальну мікробну забрудненість та стан епітелію піхви, наявність та рівень запалення, склад мікрофлори жіночих статевих органів. Мазок вважається золотим стандартом у діагностуванні бактеріального вагінозу, а також дозволяє виявити кандидоз, трихомоніаз та гонорею.

Мазок зі статевих жіночих органів, як правило, береться з трьох точок: піхви, уретри, цервікального каналу. Здавати аналіз краще до настання менструації або через два дні після місячних.

Цитологічне дослідження біоматеріалу на атипові клітини в Києві

Таке мікроскопічне дослідження проводиться з метою діагностики передракових та ракових змін епітелію шийки матки. Основними показами для призначення цього аналізу є скринінг раку шийки матки, наявність візуальних змін на шийці матки, контроль

Щоб записатись на аналіз в Астрамедика потрібно врахувати декілька моментів: забір матеріалу проводиться за 3-5 днів до початку менструації або після неї, у разі наявності будь-якого інфекційного захворювання діагностика не виконується, за 2-3 дні до аналізу рекомендується утриматись від статевого життя, використання гігієнічних тампонів, таблеток, свічок, засобів для вагіни. Під час проведення аналізу виконується зішкріб з шийки матки.

ПАТ-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу) методика забарвлення за Папанікалау (за системою Betesda 2014)

Аналіз є можливістю діагностування передракових змін епітеліальних клітин і раку шийки матки. Під час скринінгу застосовується спеціальний метод фарбування біоматеріалу за Папаніколау, що значно підвищує чутливість тесту. ПАП-тест виявляє атипові клітини, які є показниками дисплазії, інтраепітеліальної неоплазії і вказують на рак шийки матки.

У разі проведення ПАТ-тесту береться мазок з цервікального каналу. Записуватись на аналіз в Астрамедика краще за 5 днів до початку менструації, або через кілька днів після її закінчення. До взяття мазка потрібно утриматись від статевих контактів, використання антибактеріальних та сперміцидних засобів.

ПАП-тест на основі рідинної цитології (за системою за системою Betesda 2014) в Києві

Риноцитограма в Києві (мікроскопічне дослідження зашкрібу слизової оболонки носу).

Цей ПАП-тест дозволяє виявити передракові стани (дисплазія, інтраепітеліальна неоплазія) та ракові зміни в клітинах епітелію шийки матки. Під час забирання мазку вдається зберегти клітини в спеціальному рідинному середовищі і таким чином усунути деякі недоліки звичайної цитології. Відповідно, збільшується ймовірність виявлення дисплазії середнього та тяжкого ступеню в 1,5 разів, а легкого – в 2 рази.

Під час проведення ПАП-тесту забирається мазок з цервікального каналу. Він не береться під час місячних, за кілька днів до та після місячних. Перед тим, як здавати аналіз потрібно виключити статеві контакти (за 24 години) та не користуватись зовнішніми антибактеріальними або сперміцидними засобами (за 48-72 години).

Риноцитограма в Києві (мікроскопічне дослідження зашкрібу слизової оболонки носу)

Для проведення цього мікроскопічного дослідження забирається мазок з порожнини носа. Аналіз дозволяє виявити зміни клітинного стану, оцінюючи співвідношення клітин (лейкоцитів, еозинофілів, нейтрофілів, лімфоцитів, макрофагів, еритроцитів, дріжджових грибів, флори).

В результаті цитологічного дослідження визначається характер запалення слизової оболонки носа: алергічний, інфекційний, вазомоторний чи інша форма риніту, а також призначається терапія.

За добу до того, як здати аналіз, слід припинити застосування назальних спреїв та капель, антигістамінних препаратів. За 4-5 годин до мазка не можна промивати ніс. Записатись на це мікроскопічне дослідження а Києві, в клініці Астрамедика, краще завчасно.

Мікроскопічне дослідження біоматеріалу на демодекс (вії, брови, зішкріб шкіри, вміст папул) в клініці Астрамедика

Аналіз на демодекс – це спосіб виявити нашкірний кліщ з роду Demodex, який є збудником демодекозу. Demodex – це паразит, який найчастіше оселяється на шкірі підборіддя, лоба та в області брів. Показаннями до проведення аналізу на демодекоз є: розвиток симптомів демодекозу, поява рожевого вугрового висипу, фолікуліт, блефарокон’юктівіт у дітей, кератит, розацеа, погіршення зору та часті кон’юнктивіти.

Під час мікроскопічного дослідження на аналіз забираються вії, волосся, брови, робиться зішкреб зі шкіри. Записуватися на аналіз потрібно заздалегідь. Клініка Астрамедика має попередити пацієнта про те, що за 3 доби до проведення дослідження слід відмовитись від нанесення косметики. Окрім того, у день проведення дослідження не рекомендується мочити зони забору біоматеріалу.

Мікроскопічне дослідження біоматеріалу (волосся, нігті, зішкріб шкіри на патогенні гриби (на склі)

Це мікробіологічне дослідження являється маркером у визначенні наявності або відсутності мікозів (патогенних грибів). Вони викликають різні патології шкіри і діляться на 4 види.

  • Кератомікози паразитують на шкірі та волоссі, призводячі до еритразму, висівкого лишая, вузлової трихоспорії та пахового трикомікозу.
  • Епідермікози вражають шкіру та нігті. Наслідком їхньої присутності є пахова епідермофітія, кандидомікози та епідермофітія стоп.
  • Трихомікози також вражають волосся та нігті в результаті чого у людини з’являється парша, трихофітія та мікроспорея.
  • Четвертий вид патогенних грибів – це глибокі дерматомікози. Вони паразитують у глибоких шарах шкіри та викликають споротріхоз, актиномікоз, хромомікоз.

Мікроскопічний аналіз на патогенні гриби призначають для точного визначення діагнозу та проведення диференціальної діагностики інших патологій шкіри, нігтів та волосся.

Записатись на аналізи в Києві можна за направленням лікаря або самостійно. Для проведення дослідження у пацієнта забирається волосся, нігті та зішкріб зі шкіри. Для отримання об’єктивних результатів за кілька днів до забору біоматеріалу рекомендується відмовитись від приймання антибактеріальних та протигрибкових препаратів, обмежити відвідування сауни, лазні, масажу та припинити обробку дезінфікуючими засобами ділянок, з яких братиметься зразок (за 2 дні).

Мікроскопічне дослідження секрету передміхурової залози в Києві

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (чоловічий). Київ

Лабораторний мікроскопічний аналіз призначають в процесі діагностики простатиту. Простатит – це запальний процес в передміхуровій залозі, яка є частиною репродуктивної системи чоловічого організму. В процесі дослідження виявляють клітини крові та епітелію, бактерії і грибки. На основі цих даних можна встановити основні клінічні форми простатиту.

Мікроскопічне дослідження секрету передміхурової залози призначається у разі наявності симптомів простатиту та у випадку його ускладнень. Під час здачі аналізу у пацієнта забирається секрет простати. Спеціальної підготовки аналіз не потребує. На проведення мікроскопічного дослідження а Києві рекомендуємо записатись в клініці Астрамедика завчасно.

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (чоловічий)

Цей аналіз дозволяє оцінити стан мікрофлори в чоловічій уретрі (сечівнику), виявити ознаки запального процесу та збудників певних захворювань сечостатевої системи у чоловіків. Показами до призначення аналізу є: симптоми уретриту (біль при сечовипусканні, виділення з уретри, почервоніння і злипання отвору сечовипускального каналу), підозра на такі інфекції, як гонорея, трихомоніаз та інші, контроль ефективності лікування.

Для проведення аналізу у чоловіків беруть мазок з сечостатевих шляхів. Записуватись на дослідження потрібно заздалегідь. Під час запису фахівець має попередити про те, що за декілька днів до дослідження, пацієнт повинен припинити застосування зовнішніх антибіотиків, антисептиків та протигрибкових препаратів. За 2-3 години до мазка чоловіку потрібно утриматись від сечовипускання.

Цитологічне дослідження молочної залози / пунктату (на склі)

Це дослідження дозволяє діагностувати злоякісні або доброякісні новоутворення, непухлинні процеси в грудній залозі. У процесі цитологічного дослідження відбувається діагностика атипових клітин та визначення нозологічної форми раку та його злоякісності.

Аналіз дозволяє швидко визначити наявність новоутворення та тип патологічного процесу (доброякісний чи злоякісний). У разі встановлення раку можна спланувати обсяг хірургічного втручання, призначити доопераційне лікування, проводити контроль ефективність лікування, підтвердити або виключити рецидив захворювання, визначити необхідність іншого діагностування в Києві.

Цитологічне дослідження молочної залози призначають під час обстеження пацієнток з підозрою на онкологію молочної залози, діагностиці внутрішньопротокових новоутворень та передракових процесів, підозрі на ектазії молочних протоків, інфекційні захворювання молочної залози (мастит), у разі появи виділень з грудної залози, дисгормональних порушеннях.

Аналіз проводиться методом пункції. Він береться за допомогою ін’єкції з місця ураження. Записатися на процедуру варто заздалегідь, щоб встигнути підготуватись. За тиждень до здачі мазка жінці не слід приймати антикоагулянти, в день аналізу не рекомендується користуватись дезодорантами, перед цитологією бажано прийняти душ та, у разі необхідності, седативні медикаменти.

Цитологічне дослідження харкотиння (на склі)

Даний вид дослідження призначається для оцінки патологічних процесів, що відбуваються в бронхах, трахеї та легенях під час захворювань, що супроводжуються кашлем та відкашлюванням. Показами до призначення мікроскопічного дослідження є: постійний кашель, необхідність деференциаиальної діагностики хвороб дихальної системи, пневмонія, туберкульоз, травми легень, гангрена легень, астматичний бронхіт, бронхоектатична хвороба, підозра на доброякісне або злоякісне новоутворення.

Для дослідження у пацієнта забирається мокротиння. Записуватися на аналіз треба заздалегідь. Перед тим, як з’явитися на забір матеріалу, рекомендується попередньо почистити зуби, пополоскати рот і горло. У разі слабкого утворення мокротиння спеціаліст може призначити прийом відхаркувальних препаратів.

Гормональне кольпоцитологічне дослідження (3 препарата) – Астрамедика, Київ

Цей аналіз являє собою дослідження мазка з піхви. Воно дає можливість оцінити функціонування яєчників та рівень гормонів в організмі. Показами до призначення гормонального кольпоцитологічного дослідження (3 препарата) є необхідність оцінити роботу яєчників, з’ясування причин переривання вагітності, безпліддя, нерегулярних місячних, змін гормонального фону в період клімаксу, контроль ефективності та корекція гормональної терапії.

Під час аналізу у жінки забирається урогенітальний мазок. Записуватися на процедуру потрібно завчасно, враховуючи той факт, що матеріал не відбирається під час місячних. За 48 годин до забору зразка необхідно утриматися від сексуальних контактів, а у разі прийому гормональних препаратів проконсультуватися з лікарем.

Гормональне кольпоцитологічне дослідження для вагітних (1 препарат)

Цей вид аналізу допомагає оцінити ризик передчасного переривання вагітності у вагітних жінок. Окрім того, даний тип дослідження дає можливість перевірити функціонування яєчників та рівень естрогену і прогестерону. Цей показник досить часто стає підставою призначення аналізу для жінок, які не чекають на дитину.

Показами до призначення аналізу є: спостереження вагітності, яка протікає з ускладненнями в динаміці, діагностика причин невиношування вагітності, а також визначення вірогідності та попередження викидня.

Для гормонального кольпоцитологічного дослідження для вагітних (1 препарат) в клініці Астрамедика у пацієнтки відбирається урогенітальний мазок. Перед тим, як його здати жінка має протягом двох діб утримуватись від сексу, не користуватись гелями для душу та антибактеріальними засобами.

Проведення лікарських маніпуляцій в піхві рекомендується проводити після відбору матеріалу для дослідження. Записатись на аналізи в Астрамедика можна за номерами, що вказані на офіційному сайті клініки.

Ціни на мікроскопічне дослідження у клініці Астрамедiка

У клініці Астрамедiка ми прагнемо надати нашим пацієнтам доступні та конкурентоспроможні ціни на мікроскопічне дослідження у Києві. Ми повністю усвідомлюємо, що швидке та точне діагностування є ключовим фактором для ефективного лікування та управління захворюваннями. Тому ми пропонуємо різні пакети та тарифи, адаптовані до різних потреб наших пацієнтів.

Наша команда фахівців забезпечує професійне та скрупульозне виконання мікроскопічного дослідження мазка, сечі, калу та інших зразків, а також інтерпретацію отриманих результатів. Ми підтримуємо високий рівень уважності до деталей і точності в нашій роботі, щоб забезпечити достовірні та корисні дані для вашого здоров'я.

Оплата послуг у клініці Астрамедiка прозора та зручна. Ми пропонуємо різні способи оплати, включаючи готівку, банківські картки та електронні платежі. Наша мета – зробити процес оплати простим та зручним для вас.

Якщо вам потрібне мікроскопічне дослідження, зверніться до клініки Астрамедiка. Ми гарантуємо високий рівень професіоналізму, точність результатів та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Довіртеся нам для отримання надійного мікроскопічного аналізу, що допомагає в діагностиці та лікуванні різних захворювань.

Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (жіночий) - uretra, vagina, cervix
140 грн.
Цитологічне дослідження біоматеріалу на атипові клітини
170 грн.
ПАП-тест (цитоморфологічне дослідження епітелію з цервікального каналу) методика забарвлення за Папанікалау (за системою Betesda 2014)
280 грн.
ПАП-тест на основі рідинної цитології (за системою Betesda 2014)
450 грн.

Рідинна цитологія ПАП-тест

Рак шийки матки може розвиватися протягом багатьох років без прояву симптомів, які можуть насторожити жінку. Тому дуже важливо регулярно проходити гінекологічний огляд та специфічне цитологічне дослідження – ПАП-тест. Це найнадійніший спосіб профілактики раку, який дозволяє виявити аномальні клітини шийки матки та церкві до того, як вони стануть злоякісними.

Що таке ПАП-тест і чим він відрізняється від традиційного цитологічного дослідження

Мазок з Папаніколау (скорочено ПАП-тест) названо на честь Георгіоса Наколау Папаніколау – одного з перших вчених, які займалися питанням ранньої діагностики ракових захворювань жіночої репродуктивної системи. Він виявив, що ракові клітини мають аномальну форму і таким чином зробив революційне для онкогінекології відкриття. Сьогодні ПАП-тест використовують медики всього світу, і він дозволяє виявити відхилення з боку клітин на ранніх стадіях.

Мазок Папаніколау відноситься до рідинної цитології. Якщо звичайний мазок на цитологію досліджується після висушування, то в рідинному тесті матеріал мазка переноситься в рідину, що консервує, завдяки чому клітини зберігаються в природному стані. Це не тільки сприяє більш точним результатам, але також дозволяє одночасно провести кілька діагностичних тестів, що підвищує інформативність скринінгу.

Як часто потрібно проходити ПАП-тест

Раннє виявлення ракових клітин дає більше шансів на лікування, як і виявлення аномальних клітин, які можуть переродитися на ракові. Тому регулярне проходження ПАП-тесту – перший крок у профілактиці розвитку раку шийки матки.

У всьому світі цитологічний мазок рекомендовано здавати кожних три роки жінкам віком від 21 до 65 років. Періодичність залежить від загального стану здоров'я та інших факторів, які вважаються ризиковими та можуть призвести до розвитку раку.

До таких факторів належать:

  • результати попереднього мазка Папаніколау, у якому було виявлено аномальні клітини;
  • наявність у сімейному анамнезі раку шийки матки;
  • хронічні гінекологічні захворювання;
  • ослаблена імунна система;
  • проходження хіміотерапії щодо онкології, не пов'язаної з жіночою репродуктивною системою;
  • тривалий прийом кортикостероїдів.

Окремо варто виділити наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ). Справа в тому, що деякі типи папіломавірус є високоонкогенними. Тому ПАП-тест часто проводиться разом із дослідженням на ВПЛ, або мазок на папіломавірус призначається додатково при виявленні аномальних клітин певного типу.

Як підготуватися до ПАП-тесту

Дослідження проводиться як мінімум через 5 днів після закінчення місячних і не пізніше ніж за 5 днів до початку менструації. Для жінок, що народжували ПАП-тест проводиться не раніше 5-6 тижнів після пологів.

Для отримання найточніших результатів необхідно:

  • Не займатись вагінальним сексом за 2 дні до дослідження.
  • Як мінімум за 2 дні не використовувати тампони, вагінальні свічки, протизаплідні пінки та інші препарати, що вводяться в піхву, а також не спринцюватися.
  • У день дослідження провести поверхневі водні гігієнічні процедури статевих органів без використання миючих засобів.

Мазок Папаніколау береться на гінекологічному кріслі. Попередньо у піхву вставляється гінекологічне дзеркало, і за допомогою цитологічної щіточки або шпателя лікар робить забір матеріалу. Процедура безболісна, але при підвищеній чутливості слизової оболонки пацієнтка може відчувати незначний дискомфорт, який швидко минає.

Що означають результати ПАП-тесту

Результати ПАП-тесту подаються у міжнародній термінологічній системі Бетесда та означають таке:

  • NILM – нормальний стан епітелію, тобто результати цитологічного дослідження є негативними.
  • ASC-US – трохи аномальні плоскі клітини, ознаки яких важко визначити точно. Їхня наявність не вказує явно на присутність передракових клітин.
  • ASC-H – є атипові клітини плоского епітелію, які можуть бути передраковими. LSIL – присутні атипові клітини з низьким ступенем злоякісності, що є ознакою легкої дисплазії.
  • HSIL – аномальні клітини, що вказують на помірну або тяжку дисплазію, тобто високу ймовірність раку шийки матки.
  • CIS – клітини аденокарциноми або плоскоклітинний рак, що виникає у залізистих клітинах.

Звертаємо вашу увагу, що розшифровку результатів ПАП-тесту повинен проводити кваліфікований лікар. Якщо в результатах присутні аномальні клітини, це не означає, що пацієнтка має передраковий стан. Такі клітини можуть з'явитися при інших, включаючи інфекції сечостатевої системи.

Щоб отримати додаткову інформацію, лікар-гінеколог проведе кольпоскопію. Це гінекологічний огляд із спеціальним мікроскопом (кольпоскопом) для дослідження тканини шийки матки, піхви та вульви, під час якого також збираються зразки з тих ділянок, де тканини виглядають при візуальному огляді ненормально.

Подальша частота проведення цитологічного дослідження залежить від результатів додаткового дослідження. У разі виявлення патологій кваліфікований лікар клініки Астрамедика призначить оптимальний курс лікування.

Риноцитограма (мікроскопічне дослідження зішкрібу слизової оболонки носу)
150 грн.
Мікроскопічне дослідження біоматеріалу на демодекс (вії, брови, зішкріб шкіри, вміст папул)
160 грн.
Мікроскопічне дослідження біоматеріалу (волосся, нігті, зішкріб шкіри) на патогенні гриби (на склі)
130 грн.
Мікроскопічне дослідження секрету передміхурової залози
140 грн.
Мікроскопічне дослідження урогенітального мазка (чоловічий)
140 грн.
Цитологічне дослідження молочної залози/пунктату (на склі)
170 грн.
Цитологічне дослідження харкотиння (на склі)
170 грн.
Гормональне кольпоцитологічне дослідження (3 препарата)
270 грн.
Гормональне кольпоцитологічне дослідження для вагітних (1 препарат)
120 грн.
Пакет №40 «Цервікальний скринінг - 1»: ПАП-тест на склі (цитоморфологічне дослідження епітелію із цервікального каналу); Мікроскопія урогенітального мазка; Квант-15 ВПЛ (HPV 6,11), (HPV 16,31,33,35,52,58), (HPV 18,39,45,59), HPV 56, HPV 51, HPV 68 - кільк
915 грн.
Пакет №919 «Цервікальний скринінг - 2»: ПАП-тест на основі рідинної цитології (за системою Betesda 2014); Квант-15 ВПЛ (HPV 6,11), (HPV 16,31,33,35,52,58), (HPV 18,39,45,59), HPV 56, HPV 51, HPV 68 - кількісне дослідження на наявність ВПЛ інфекції по груп
945 грн.
Пакет №992 «Цервікальний скринінг - 3»: ПАП-тест на основі рідинної цитології (за системою Betesda 2014); Квант-21 ВПЛ (HPV 6,11,44,16,18,26,31,33,35,39,45,51,52,53,56,58,59,66,68,73,82) - кількісне дослідження на наявність ВПЛ інфекції, з визначенням окр
1080 грн.
Пакет №918 «Патологія шийки матки»: Цитологічне дослідження (зішкріб з цервікального каналу); Антиген плоскоклітинної карциноми (SCCА); Квант-15 ВПЛ (HPV 6,11), (HPV 16,31,33,35,52,58), (HPV 18,39,45,59), HPV 56, HPV 51, HPV 68 - кількісне дослідження на
1050 грн.
Пакет №920 «Профілактичний огляд»: ПАП-тест на основі рідинної цитології (за системою Betesda 2014); Мікроскопія урогенітального мазка
560 грн.