Загальноклінічні обстеження та загальні аналізи є важливою складовою в оцінці стану здоров'я пацієнта. Якісне та своєчасне проведення таких обстежень допомагає виявити приховані захворювання, контролювати хронічні стани та визначити загальну картину здоров'я. Якщо вам необхідно здати загальні аналізи, клініка Астрамедiка надає широкий спектр лабораторних послуг з використанням передових методик та професійного підходу.
Загальноклінічні дослідження – це один із типів лабораторних досліджень, що допомагає встановити правильний діагноз, призначити додаткові діагностичні обстеження, розробити ефективний план лікування та надати важливі рекомендації щодо профілактики того чи іншого захворювання.
Під час проведення загальноклінічних досліджень на аналіз забираються кров, сеча, кал, мокротиння, мазки або еякулят пацієнта. У медичному центрі Астрамедика любий тип досліджень виконують з максимальною точністю та швидкістю.
Цей аналіз крові представляє собою універсальний комплексів тестів, результати яких дають уявлення про загальний стан організму та, у разі необхідності, допомагають вибрати напрямок подальшого лікування. Під час такого дослідження можна встановити інформацію про рівень лейкоцитів, кількість, середній об’єм, швидкість осідання еритроцитів, концентрацію тромбоцитів, гематокрит, показники гемоглобіну.
Загальний аналіз крові призначається у разі ознак інфекції або запального захворювання, підвищеної слабкості або регулярної стомлюваності, підготовки до операції або профілактичного медичного огляду.
Матеріалом для дослідження у даному випадку служить кров з пальця або вени. Її забирають натщесерце. За добу до аналізу не можна вживати алкоголь, слід припинити прийом медикаментів. За півгодини до забору крові не слід палити, піддавати організм фізичним та емоційним навантаженням.
Розгорнутий аналіз крові дозволяє лікарю побачити кількість та процентне співвідношення різних форм лейкоцитів, кількість, швидкість осідання, середній об’єм та розподіл за обсягом еритроцитів, рівень тромбоцитів та гемоглобіну, показник гематокриту.
Розгорнутий аналіз крові призначають за наявності симптомів запального процесу або інфекції, появі млявості, слабкості та швидкої стомлюваності, під час хірургічного втручання або проходження профілактичного огляду. Для проведення дослідження у пацієнта забирається кров з вени або пальця. Аналіз здається натщесерце, за 24 години до нього потрібно виключити прийом алкоголю та медикаментів. Перед аналізом не слід палити, нервувати та фізично перенавантажувати організм.
Аналіз даного виду виконують для того аби визначити резус фактор та групу крові пацієнта. Зазвичай дослідження призначають у випадку анемії важкого ступеню, великої крововтрати, вагітності або її плануванні, гемофілії, запланованої операції, переливанні крові, проходженні медкомісії.
Для визначення групи крові та резус фактора забирається кров з вени. За добу до цього пацієнту рекомендується виключити з раціону жирну їжу та не приймати медикаменти, що можуть вплинути на результат.
Цей аналіз дає можливість перевірити хімічні та фізичні характеристики сечі, щоб оцінити роботу нирок та інших внутрішніх органів. Загальний аналіз сечі, як правило, призначають у випадку проходження медогляду, виявлення запальних або інфекційних процесів в організмі, під час діагностування проблем з метаболізмом, підозрі на захворювання травної та сечовидільної систем, оцінці стану пацієнта під час лікування.
На аналіз забирається сеча пацієнта, яка здається зранку. За дві доби до процедури потрібно припинити прийом медичних препаратів, які можуть вплинути на результати аналізу. Жінкам рекомендується здавати матеріал до початку менструації або через кілька днів після її завершення.
Аналіз показує рівень ферменту амілази в сечі. Амілаза – це травний фермент, який відповідає за розщеплення крохмалю та глікогену до глюкози. Зміна рівня діастази може свідчити про проблеми з травною системою та обміном речовин. Дослідження необхідне у випадку ознак епідемічного паротиту, вірусного гепатиту, панкреатиту, гепатиту, каменів в протоках підшлункової залози, холециститу, ураженнях печінки, підозрах на пухлини підшлункової залози, цукрового діабету, ниркової недостатності.
Також процедура призначається у післяопераційний період і при гострому животі, що є наслідком травм живота, апендициту, кишкової непрохідності, перитоніту, позаматкової вагітності тощо. Для дослідження у пацієнта забирається сеча, яку слід здавати виконавши туалет статевих органів.
Лабораторний тест дозволяє виявити в організмі яйця гостриків – паразитів, які є збудниками ентеробіозу. Найчастіше їх виявляють у дітей. Показом до процедури можуть стати: клінічні симптоми ентеробіозу або контактування з пацієнтом, хворим на ентеробіоз. Зішкріб на яйця гостриків також беруть під час профілактичного дослідження. Для проведення дослідження вранці до дефекації пацієнта відбирається змив з анусу. Напередодні аналізу не можна проводити гігієну шкіри в області сідниць та ануса.
Це лабораторне дослідження, яке дає можливість визначити відсоток молодих еритроцитів в крові. Аналіз призначається під час діагностування та визначення тяжкості анемії. Також лабораторне дослідження дає можливість контролювати ефективність лікування від анемії, ниркової недостатності та онкологічних захворювань.
Для проведення лабораторного дослідження у пацієнта відбирається кров. Перед взяттям зразка (за 6 годин) слід припинити прийом їжі, за 12 годин – виключити з раціону алкоголь, куріння та фізичні навантаження. За погодженням з лікарем треба припинити прийом медичних препаратів, що можуть вплинути на результат.
Це тест, що дозволяє виявити алоімунні антиеритроцитарні антитіла, тобто антитіла до резус фактора. Непряма проба Кумбса дозволяє мінімізувати ризик негативних наслідків резус-несумісності. Як правило, такий аналіз призначається жінкам з негативним резус-фактором під час постановки на облік у зв’язку з вагітністю, спостереження вагітності, невиношуванні вагітності, підготовці до переливання крові.
Для непрямої проби Кумбса у пацієнтів забирається кров. Роблять процедуру натщесерце з дотриманням певних правил. За день до проведення дослідження слід виключити з раціону алкоголь та жирну їжу. За пів години до забору крові не можна палити, а також рекомендується обмежити фізичні та емоційні навантаження.
Цей аналіз дозволяє виявити надходження в кровотік групи крові, яка є несумісною для людини по системі AB0. Якщо пацієнту перелити таку кров, то у нього починається реакція аглютинації і наступають важкі ускладнення.
Найчастіше аналіз на антитіла по системі AB0 призначають вагітним або жінкам, що планують вагітність. Показами для цього є: самовільне переривання вагітності, ознаки гемолітичної хвороби у плода, гемолітична хвороба новонароджених, приналежність вагітної до групи ризику. Крім того, така діагностика потрібна пацієнтам, які готуються до переливання крові чи страждають від гемотрансфузійних ускладнень.
Для проведення діагностики у пацієнта забирається кров з вени. Щоб аналіз був максимально точним, рекомендується за добу до забору крові виключити з раціону жирну їжу, а за пів години – відмовитись від куріння.
Цей лабораторний тест дає можливість оцінити функціональність нирок людини. Як правило, таке дослідження призначається пацієнтам з клінічними проявами хронічного пієлонефриту або гломерулонефриту, ниркової недостатності, діагностики нецукрового діабету або гіпертонічної хвороби. Для проведення дослідження потрібна сеча пацієнта. Перед та під час її забору заборонено приймати сечогінні препарати та рекомендується обмежити вживання рідини.
Цей аналіз полягає в підрахунку кількості лейкоцитів, еритроцитів та циліндрів під мікроскопом. Дослідження може призначатися у випадку помутніння або зміни кольору сечі, прискореного або болісного сечовипускання, болей в області попереку та нижньої частини живота, підозрі на уретрит, цистит, пієлонефрит або гломерулонефрит. Також аналіз дає можливість проконтролювати ефективність терапії при цих захворюваннях, оцінити ступінь пошкодження нирок у пацієнтів з цукровим діабетом, васкулітом, системним червоним вовчаком і т.д.
Для аналізу пацієнт має здати сечу, а перед тим (за 2 доби) йому не слід приймати сечогінні препарати, за 12 годин варто відмовитись від солоної та гострої їжі, а також продуктів та препаратів, що забарвлюють сечу.
Такий аналіз призначається для того, щоб виявити первинні та викликанні іншими захворюваннями, ураження нирок. На аналіз направляють пацієнтів з симптомами нефропатії, підозрою на ураження нирок внаслідок цукрового діабету або інших захворювань. Окрім того аналіз сечі на білок потрібен людям, що входять до групи ризику з розвитку хронічної ниркової недостатності та ті, хто отримує нефротоксичну терапію.
Матеріалом для дослідження у цьому випадку є добова сеча. Для її збору слід виключити прийом сечогінних препаратів за дві доби, а за добу – відмовитись від алкоголю.
У процесі проведення аналізу визначають наявність в сечі кетонових тіл. Це продукти метаболізму, які утворюються печінкою при розщеплені жирів (ацетон, ацетооцтова та бета-оксимасляна кислота). Метою такого тесту є контроль за станом пацієнтів з діабетом, діагностика кетоацидозу, скринінгове обстеження вагітних або оцінка стану пацієнтів з сильною інтоксикацією.
Матеріалом для аналізу служить сеча. Перед тим, як її здавати, потрібно відмовитись від алкоголю, жирної, гострої та солоної їжі, продуктів, що забарвлюють сечу. Також напередодні процедури не можна приймати сечогінні препарати, а перед тим, як здавати зразок матеріалу, слід провести гігієну статевих органів.
Дослідження, що дозволяє виявити у пацієнта глюкозурію – підвищену концентрацію глюкози (цукру) в сечі. Метою дослідження є: діагностика, контроль перебігу, оцінка ефективності лікування цукрового діабету, спостереження за роботою нирок та залоз внутрішньої секреції (підшлункової, щитоподібної та надниркових залоз, гіпофізу). Окрім того, аналіз сечі на цукор регулярно здають вагітні та пацієнти з групи ризику спадкового ураження нирок.
Матеріалом для дослідження є сеча. Перед тим, як її здати, пацієнту рекомендовано за 2 доби відмовитись від прийому сечогінних препаратів, за добу – від алкоголю, за півгодини – мінімізувати стреси та фізичні навантаження.
Дослідження проводиться з метою визначення в сечі рівня альбуміну та креатину для розрахунку їх співвідношення. Такий лабораторний тест допомагає діагностувати хронічні хвороби нирок, а також призначається пацієнтам з цукровим діабетом, серцево-судинними захворюваннями, системними патологіями, спадковими патологіями нирок, гематурією.
Для проведення лабораторного дослідження забирається сеча. За дві доби до здачі її зразка слід припинити прийом сечогінних препаратів, за добу – алкоголю, за 12 годин – гострої та солоної їжі, а також продуктів, що впливають на колір сечі.
Лабораторний аналіз, що визначає швидкість клубочкової фільтрації – основний показник функціонування нирок. На таке дослідження можуть направити у разі скарг на погіршення роботи нирок (болісні відчуття в області нирок, набряклості в області щиколоток та очей, утруднене сечовипускання, потемніння сечі та поява в ній домішок крові). Проведення тесту знадобиться у випадку наявності захворювань, що можуть призвести до дисфункції нирок. Наприклад, цукровий діабет, вовчаковий нефрит, амілоїдоз та ін.
На дослідження забирається сеча пацієнта, якому рекомендується за 2 доби до аналізу не приймати сечогінних препаратів, за добу – виключити алкоголь, фізичні та емоційні навантаження, за півгодини – відмовитись від паління.
Загальний аналіз калу дозволяє встановити його фізичні та хімічні параметри. Він є найефективнішим елементом діагностики патологій травневої системи. Основними показами для дослідження є: блювота, нудота, діарея, запор, погіршення апетиту, безпричинне зниження ваги, метеоризм, пожовтіння шкіри або склер, погіршення стану шкіри та волосся. Аналіз також призначають з метою контролю ефективності лікування шлунково-кишкового тракту.
Матеріалом для дослідження у даному випадку служить кал. Пацієнту рекомендується за 3 доби до забору матеріалу припинити прийом проносного, введення ректальних свічок та препаратів, що регулюють перистальтику кишечника.
Дослідження дає можливість виявити в організмі пацієнта глисти та паразитів, що вражають нижні відділи травної системи. Це можуть бути анкілостоми, круглі, плоскі і стрічкові черви, тремадоти та ін. Особливо небезпечні паразитарні інвазії для дітей молодшого та старшого віку, осіб, що мають ослаблений імунітет. Аналіз призначається за наявності таких ознак, як постійні нудота, блювота, біль в животі, тривала діарея, поява в калових масах слизу або крові. Окрім того, тест проводять у разі контактування з інфікованою паразитами людиною, вживання води з відкритих джерел, для контролю ефективності призначеної терапії.
Матеріал для дослідження – кал. Здавати його потрібно виключивши за 3 доби прийом проносних препаратів, введення ректальних свічок та засобів, що впливають на перистальтику.
Лабораторний тест, що дозволяє виявити в організмі яйця гостриків – паразитів, що є збудниками ентеробіозу. Дослідження призначається у випадку прояву клінічних симптомів ентеробіозу або контактування з хворим на ентеробіоз. Аналіз також є обов’язковим під час профілактичних оглядів: оформлення санітарної книжки, диспансеризації, госпіталізації тощо.
Для проведення дослідження вранці, до дефекації, забирається змив з ануса. Напередодні забору біоматеріала пацієнту радять не проводити гігієну шкіри в області сідниць та ануса.
У результаті проведення такого дослідження вдається виявити кишкових паразитів (найпростіших і гельмінтів) на будь-якій стадії розвитку. Це, зокрема, лямблії, аскариди, гострики, трихінели, бичачий ціп’як та інші. Призначають аналіз у разі проявів симптомів паразитарної інфекції: нудоти, блювоти, діареї, виявлення домішок крові та слизу в калових масах. Також про наявність паразитів можуть сигналізувати анемія, втрата ваги, температура та слабкість, поява висипань на шкірі.
Для дослідження пацієнт здає зразок калу. Перед цим за 3 доби не рекомендується приймати проносне та препарати, що впливають на перистальтику кишківника. Також не варто застосовувати ректальні свічки.
Лабораторне тестування допомагає виявити безсимптомні кровотечі (які не видно неозброєним оком) із різних відділів травного тракту. Аналіз калу на приховану кров дозволяє діагностувати чимало захворювань. Серед них виразка шлунку та 12-палої кишки, поліпи органів травлення, хвороба Крона, геморой, тріщини у задньому проході, туберкульоз кишківника, колоректальний рак. Показами до проведення діагностики зазвичай є: біль в животі, тривала нудота, блювота, печія, діарея, різка втрата ваги тощо.
На аналіз у пацієнта забирають кал. За 3-4 дні до процедури варто перейти на малокалорійне харчування, перестати приймати засоби, що мають проносний ефект, вітаміни та біодобавки із залізом. У день здачі аналізу медики також не радять чистити зуби.
Лабораторне дослідження, за результатами якого можна визначити характер патологічного процесу в легенях. Як правило, лабораторний тест призначають у випадку бронхіту, запалення легень, бронхіальної астми, туберкульозу легень, підозри на онкопатологію органів дихальної системи, кашлю з виділенням мокроти.
Матеріалом для дослідження служить відібраний у пацієнта зразок харкотиння. Він забирається в ранковий час, до прийому їжі. Перед цим необхідно почистити зуби, прополоскати горло та ротову порожнину. У разі слабого виділення мокроти можна попити теплої води або прийняти відхаркувальні препарати.
Ліквор – це цереброспінальна або спиномозкова рідина, яка заповнює спинномозковий канал та шлуночки головного мозку, омиває підпавутинний простір. Лабораторна діагностики ліквору допомагає виявити захворювання центральної нервової системи.
Показами для призначення аналізу стають менінгельні ознаки, гострий головний біль, нудота та блювота, прогресуюча гостра неврологічна симптоматика, судоми, гострі порушення поведінки. Ці та інші ознаки можуть свідчити про запальні процеси, як то менінгіти, енцефаліти, арахноїдити, порушення кровообігу в головному мозку. Також вони можуть виникати внаслідок травм або розвитку пухлин головного мозку.
Під час забору матеріалу у пацієнта відбирається спинномозкова рідина методом люмбальної пункції або поперекового проколу. Особливої підготовки процедура не вимагає.
Цей лабораторний тест передбачає дослідження зразка рідини з плевральної порожнини. Накопичення в ній плевральної рідини в залежності від її характеру (транссудат або ексудат) може свідчити про серцеву недостатність, цироз печінки з асцитом, гідронефроз, нефротичний синдром або про запалення легень, злоякісні процеси, тромбоемболію легеневої артерії, вірусні інфекції, саркоїдоз та ін.
Матеріалом для дослідження є зразок рідини, який забирають під час пункції плевральної порожнини. Особливої підготовки до процедури не вимагається.
Ціна на загальні аналізи є важливим фактором при виборі клініки для обстеження. У клініці Астрамедiка ми прагнемо зробити загальноклінічні обстеження доступними для кожного пацієнта, пропонуючи розумні та конкурентоспроможні тарифи.
Ціна на загальні аналізи у клініці Астрамедiка формується з урахуванням усіх необхідних параметрів, включаючи вартість реагентів, використання сучасного обладнання та оплату роботи спеціалістів. Ми прагнемо запропонувати конкурентоспроможні тарифи, щоб кожен пацієнт міг отримати якісні медичні послуги без надмірного фінансового навантаження.
Приходячи до клініки Астрамедiка для здачі загальних аналізів, ви можете бути впевнені у конфіденційності та безпеці ваших особистих даних. Ми суворо дотримуємось всіх норм і правил медичної етики, щоб забезпечити ваш повний захист.
Чи не відкладайте своє здоров'я на потім. Зверніться до клініки Астрамедiка для здачі загальних аналізів за доступними цінами та отримайте надійні результати, які допоможуть вам підтримувати здоров'я та жити повним життям.