UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Пренатальна діагностика

Пренатальна діагностика

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Пренатальна діагностика плода є важливим етапом у медичному обслуговуванні вагітних жінок, що дозволяє оцінити здоров'я та розвиток плода. У Києві існує низка клінік, які пропонують послуги з пренатальної діагностики, однією з яких є клініка Астрамедiка. Дізнайтеся, які методи пренатальної діагностики доступні, які переваги пропонує клініка Астрамедiка та які ціни встановлені для цих послуг.

Пренатальна діагностика – це комплекс досліджень, який проводиться перед народженням дитини. Обстеження здійснюється з метою виявлення патологій, спадкових та вроджених захворювань в гестаційному періоді. Пренатальний скринінг дозволяє скоригувати роботу з вагітністю, прийняти обґрунтоване рішення щодо її припинення за медичними показаннями або заздалегідь розробити стратегію відновлення майбутньої дитини.

Можливість пройти пренатальну діагностику майбутнім мамам надає київський медичний центр Астрамедіка. У нас жінки пройдуть всі необхідні обстеження в комфортних умовах та в супроводженні висококласних фахівців.

Мета проведення пренатальної діагностики

Пренатальна діагностика – це відносно нова галузь медицини, яка постійно розвивається. Пройти обстеження майбутні мами можуть за власним бажанням або за призначенням лікаря. Варто зазначити, що пренатальний скринінг дає можливість з великою достовірністю встановити наявність всіх хромосомних синдромів та більш як 100 генетично обумовлених патологій.

Зважаючи на медичні висновки та особливості перебігу вагітності, пройти пренатальну діагностику рекомендують у наступних випадках:

  • якщо у жінки, чоловіка або їхніх родичів фіксувалися випадки генетичних захворювань;
  • при пізній вагітності або незвичному виношуванні;
  • у разі негативних результатів скринінг-тесту;
  • у випадку наявного досвіду народження дітей з синдромом Дауна, розщепленням хребта або інших відхилень;
  • коли вагітність відбулася після діагностування безпліддя чи викидня;
  • якщо батько майбутньої дитини є близьким родичем вагітної;
  • у разі зачаття дитини методом ЕКО.

Пренатальна діагностика також дає можливість визначити статеву приналежність дитини та батьківство на ранньому терміні гестації.

Методи пренатальної діагностики

Пренатальна діагностика здійснюється двома методами: неінвазиним та інвазивним. Під час кожного, в залежності від терміну вагітності, оцінюють ступінь відхилення біохімічних маркерів (МоМ) від медіани.

Неінвазивна діагностика в пренатальному періоді передбачає обстеження без внутрішнього втручання. Цей метод обстеження є найнебезпечнішим з точки зору виношування плоду. Він включає:

  • забір крові з визначенням певних показників: ХГЧ (хоріонічний гонадотропін), вільного естріолу та сироваткового альфа-фетопротеїну;
  • ультразвукове дослідження, яке може проводитися в пласкому двовимірному режимі (2D) та три- або чотиривимірному (3 і 4D).

Інвазивний метод передбачає внутрішньоутробне проникнення з метою забору зразків навколоплідних вод, хоріона та частинок плаценти. Процедура проводиться у стаціонарі, інколи її здійснюють під анестезією. Даний метод включає наступні типи обстеження:

  • амніоцентез – це пункція амніотичних оболонок, яка виконується під контролем УЗД з метою забору та подальшого дослідження навколоплідних вод;
  • біопсія хоріону – для подальшого дослідження забираються тканини хоріона;
  • плацентоцентез або пізня біопсія хоріона – для аналізу беруться часточки плаценти;
  • кордоцентез - передбачає забір пуповинної крові.

Терміни проведення пренатального скринінгу

Пренатальну діагностику рекомендується проводити на I та II триместрах гестації. В цей період перервати вагітність можна без негативних наслідків для пацієнтки.

Пренатальний скринінг I триместру вагітності

Дослідження проводиться у період 11-13 тижня вагітності. Проводити обстеження раніше 11 тижня не доцільно, адже отримані результати будуть недостовірними.

Скринінг I триместру складається з УЗД та біохімічного дослідження. Під час ультразвукового обстеження визначають:

  • антропологічні параметри плоду - довжину, окружність голівки, відстань між тім’яними буграми, товщину комірцевої зони, довжину трубчастої кістки кінцівок, оцінюють носову кістку;
  • розташування внутрішніх органів – серця та шлунку;
  • параметри кровоносної системи – розмір серця та діаметр магістральних судин;
  • розмір черевної порожнини

Для проведення ультразвукового дослідження може застосовуватися трансабдомінальний та трансвагінальний методи.

На 12 тижні вагітності у пацієнтки відбирають кров з вени з метою проведення біохімічного обстеження, під час якого визначають:

  • кількість хоріонічного гонадотропіну (ХГЧ);
  • кількість РАРР-А (протеїну А, що асоціюється з вагітністю).

Отримані результати дають можливість оцінити ризик спадкових захворювань. Якщо результат позитивний, в другому семестрі пацієнтку направляють на інвазивні дослідження. За результатами вже цього скринінгу приймають рішення про подальші дії – переривання чи пролонгацію вагітності.

У випадку, коли скринінг показує наявність ризику зменшення кінцівок, на 14 тижні вагітності жінці рекомендується пройти УЗД.

Пренатальний скринінг II триместру вагітності

Скринінг II триместру вагітності проводиться у період 17-19 тижня. Отримані в цей гестаційний період дані більш інформативні. Якщо результати першого скринінгу були нормальні, то потенційній мамі призначають лише УЗД. У разі підозри на вроджені патології, жінку направляють на повне обстеження, включаючи інвазивні методи. За допомогою аналізу біопсії тканини плода визначають наявність:

  • тяжких спадкових захворювань шкіри (іхтіозу, гіперкератозу, альбінізму, бульозного епідермолізу);
  • спадкових патологій м’язової тканини (дистрофію Дюшена).

Серед інвазивних методів дослідження також аналіз пуповинної крові та клітинного складу амніотичної рідини, дослідження ворсин хоріона та плаценти. Забір матеріалу проводиться під контролем ультразвукового апарату. Також у другому триместрі вагітності може бути призначена фетоскопія (візуальний огляд плоду із застосуванням гнучкої трубки з оптичною системою). Цей вид обстеження призначають лише за певних показань у період з 18 по 23 тиждень вагітності.

На другому триместрі вагітності обов’язково проводять фотометрію плоду за допомогою УЗД. Це обстеження дає можливість оцінити анатомічний розвиток плоду відповідно до референтних значень та положення у матці, товщину та структуру дитячого місця, параметри пуповини, процес формування внутрішніх органів. Якщо патологію виявити вчасно, можна провести ефективне лікування.

Підготовка до проведення пренатального скринінгу

Оскільки пренатальний скринінг – це комбіноване обстеження, яке передбачає УЗД та здачу крові, пройти їх можна в один день або окремо. Вагітній слід взяти до уваги, що забір крові здійснюється вранці натщесерце, а за 4 години до аналізу не рекомендується вживання їжі.

Ультразвукове дослідження бажано проходити з повним сечовим міхуром, тому за годину перед процедурою рекомендується випити зо пів літра води.

Хочеться відзначити, що обладнання, яке використовують в Астрамедіка, сучасне та високоточне. Його застосування робить скринінг абсолютно безпечною процедурою як для матері, так і для плоду.

Пренатальне дослідження для майбутніх мам в Астрамедіка

Проходити пренатальне обстеження майбутній мамі потрібно обов’язково. Разом з тим, усі процедури мають відбуватися в комфортних умовах, що забезпечить ефективність дослідження та спокій жінки. Надати такі умови сьогодні можуть переважно приватні клініки.

В Києві на жінок при надії чекають в сучасному медичному центрі Астрамедіка. Для якісного супроводження вагітних тут створено всі умови.

  • Пренатальне дослідження плоду проводиться із застосуванням сучасного високоточного обладнання та використанням якісних матеріалів.
  • Пренатальне обстеження проводять професійні кваліфіковані фахівці з великим стажем роботи.
  • Для пацієнтів створено максимально комфортні умови, жінкам не доведеться днями чекати запису на обстеження та простоювати у чергах.
  • Прийнятні ціни. В Астрамедіка забезпечують не лише якісне проходження пренатального скринінгу, а й його доступність. Вартість дослідження можна дізнатись з прайс-листа або у адміністратора клініки.

Записатись на пренатальну діагностику можна за телефоном, що вказаний на сайті нашої клініки. Адміністратор підбере для пацієнтки зручний день та час, підкаже як правильно підготуватись до пренатального дослідження. У разі необхідності, з результатами обстеження можна звернутись до профільних лікарів нашої клініки.


Ціни на пренатальну діагностику в Києві

Клініка Астрамедiка пропонує широкий спектр послуг з пренатальної діагностики, забезпечуючи високу якість медичного обслуговування та точність результатів. Ми розуміємо важливість цього етапу вагітності та прагнемо зробити пренатальну діагностику доступною для всіх.

Однією з наших переваг є наявність досвідчених фахівців, які проводять детальне обстеження та аналіз плоду. Ми також оснастили нашу клініку сучасним обладнанням, що дозволяє отримувати точні та надійні результати.

Ціни на пренатальну діагностику в клініці Астрамедiка встановлюються з урахуванням доступності та якості послуг. Ми прагнемо запропонувати конкурентоспроможні ціни, щоби кожна сім'я могла отримати необхідну медичну допомогу.

Остаточна вартість пренатальної діагностики залежить від обраного комплексу досліджень, терміну вагітності та індивідуальних потреб пацієнта. Для отримання детальної інформації про ціни та пакети пренатальної діагностики рекомендується звернутися до нашого спеціаліста або зв'язатися з нашим відділом обслуговування клієнтів.

У клініці Астрамедiка ми гарантуємо високий рівень сервісу, професійний підхід до кожного пацієнта та конфіденційність отриманих результатів. Ми робимо все можливе, щоб забезпечити максимальне задоволення потреб наших клієнтів та допомогти їм пройти пренатальну діагностику з комфортом та впевненістю.

Альфафетопротеїн (AFP)
250 грн.
Бета-хоріонічний гонадотропін людини вільний (β-ХГЛ вільний) - з 10 по 16 тижнів вагітності включно
250 грн.
Білок, асоційований з вагітністю (PAPP-А)
250 грн.
Естріол некон'югований (Е3) у клініці Астрамедика. Київ
230 грн.
Плацентарний лактоген (HPL)
350 грн.
Плацентарний фактор росту (PIGF)
700 грн.
Хоріонічний гонадотропін людини (β-ХГЛ загальний) - з 1-го тижня вагітності включно
250 грн.
Пакет №9073 «Біохімічний пренатальний скринінг І триместру вагітності для перерахунку ризику вроджених вад з використанням програмного забезпечення Astraya: PAPP + β - ХГЛ вільний (Cobas e411, Roche)» *Без розрахунку ризику
800 грн.
Пакет №31 «Біохімічний пренатальний скринінг І триместру»: Білок, асоційований з вагітністю (PAPP-А); Бета-хоріонічний гонадотропін людини вільний (бета- ХГЛ ); Розрахунок ризику вроджених вад з допомогою програмного забезпечення PRISCA 5
490 грн.
Пакет №32 «Біохімічний пренатальний скринінг ІІ триместру»: Хоріонічний гонадотропін людини (HCG)-пренат.; Естріол некон’югований (Е3), Альфафетопротеїн (AFP); Розрахунок ризику вроджених вад з допомогою програмного забезпечення PRISCA 5
530 грн.
НІПТ SAGE NADIYA. Неінвазивна діагностика хромосомних аномалій плода за кров’ю вагітної жінки (визначення анеуплоїдій 1-22 пари хромосом, в тому числі трисомії 13,18,21 пари, визначення статі за Х,У хромосомами) - забір матеріалу здійснюється за попередні
16800 грн.