UA
RU
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Панель остеопорозу

Панель остеопорозу

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Діагностика остеопорозу є важливим етапом в оцінці стану кісткової тканини та запобіганні розвитку даного захворювання. У Києві ви можете звернутися до клініки Астрамедика, де пропонується широкий спектр послуг з діагностики остеопорозу.

Загальне розуміння остеопорозу

Остеопороз – це хронічне захворювання, що характеризується зменшенням щільності кісткової тканини та погіршенням її структури. Головним результатом остеопорозу є підвищений ризик переломів кісток, особливо у хребті, стегнах та зап'ястях. Найчастіше остеопороз зустрічається у жінок після 60 років, проте може виникнути і у чоловіків, а також у молодшому віці у людей із певними факторами ризику.

Методи діагностики: які аналізи необхідно зробити

Для діагностики остеопорозу використовуються різні методи, які дозволяють оцінити густину кісткової тканини та визначити наявність даного захворювання. Одним з основних методів є вимірювання густини кісток за допомогою Декса-скана. Це неінвазивна процедура, що дозволяє визначити щільність кісток та виявити остеопороз на ранніх стадіях.

Крім того, для діагностики остеопорозу можуть застосовуватися лабораторні аналізи, які дозволяють оцінити рівень мінералів у крові, таких як кальцій та вітамін D, а також визначити маркери обміну кісткової тканини.

Панель остеопорозу

Остеопороз виникає в результаті дефіциту або порушення засвоєння кальцію в організмі. В групу ризику входять жінки в період менопаузи та чоловіки після 40 років. Під час захворювання на остеопороз кісткова тканина стає тонкою і ламкою, ризик перелому підвищується навіть при легкому травмуванні.

Тривалий час остеопороз протікає без клінічних проявів, тому за наявності у людини факторів ризику або мінімальних ознак захворювання, лікар може запропонувати їй пройти спеціальне обстеження. Його важливо провести ще до моменту появи зовнішніх ознак. Діагностика зокрема включатиме аналізи на остеопороз, УЗД та інші обстеження. Щодо аналізів, то панель остеопорозу складається з наступних показників:

Кальцитонін

Кальцитонін – це гормон, який виробляється щитоподібною залозою та бере активну участь в регуляції кальцій-фосфорного обміну в організмі. Чим більше кальцію в крові, тим активніше виділяється кальцитонін. Він, взаємодіючі з рецепторами кісткових клітин, стимулює надходження в кістки кальцію, уповільнює засвоєння кальцію в кишківнику, уповільнює активність клітин (остеокластів), які руйнують кісткову тканину.

Аналіз крові на кальцитонін має велику діагностичну цінність. Показаннями до призначення скринінгу на кальцитонін є симптоми остеопорозу (біль в кістках, часті переломи, деформація кісток), діагностика патологій паращитоподібних залоз (геперпаратиреоз, гіпопаратиреоз) та викликаних ними порушень, симптоми медулярного раку щитоподібної залози (збільшення її розміру, збільшення регіонарних лімфовузлів, поява вузлів у залозі), оцінка розміру медулярної карциноми і наявності метастаз, післяопераційний контроль видалення щитоподібної залози.

Для проведення аналізу у пацієнтів забирається венозна кров. Обстеження вимагає певної підготовки, а саме: за місяць до здачі аналізу потрібно припинити прийом комбінованих оральних контрацептивів, за добу – мінімізувати фізичні навантаження та стрес, за 12 годин – припинити вживання їжі, за 3 години – відмовитися від паління.

Остеокальцин

Остеокальцин – це основний неколагеновий білок кісткової та зубної тканин. Основною його функцією є синтез гідроксиапатитів (хімічної сполуки на основі кальцію, яка є основним мінеральним компонентом кісток). Остеокальцин виробляється остеобластами – молодими клітинами кісткової тканини. Окрім нього остеобласти також продукують спеціальну міжклітинну речовину – матрикс. Більша частина остекальцину входить до складу кісткового матриксу, а потім кісткової тканини. Залишки виділяються в кровотік. Коли кісткова тканина руйнується, остеокальцин, який вивільняється з кісткового матриксу також потрапляє в кровотік. Зважаючи на те, що за виведення остеокальцину відповідають нирки, їх хвороба може позначитися на концентрації даного білка в крові.

Аналіз на остеокальцин є ефективним лабораторним маркером формування кісток. Він дає можливість провести оцінку ланки обміну речовин, яка впливає на темпи утворення та руйнування кісткової тканини, допомагаючи своєчасно виявити остеопороз.

Аналіз на остеокальцин призначають для з’ясування ймовірного розвитку остеопорозу у жінок, що перебувають в періоді менопаузи або постменопаузи, встановлення патологій щитоподібної залози (тиреотоксикоз або гіпотиреоз) та хронічних хвороб нирок. Скринінг на остеопороз також використовують для оцінки кісткового метаболізму при дефіциті гормону росту, контролю ефективності замісної гормональної терапії та лікування глюкокортикоїдами, моніторингу ефективності антирезорбтивної терапії.

Для аналізу у пацієнтів забирається венозна кров, яку здають натщесерце. Перед взяттям крові потрібно припинити вживання їжі (за 8-14 годин), виключити фізичні навантаження, емоційне перенапруження, паління (за пів години). За погодженням з лікарем слід відмінити глюкокортикоїди, препарати для ЗГТ, антикоагулянти та антиконвульсанти.

Паратгормон (ПТГ)

Паратгормон (ПТГ) – це гормон, що виконує в організмі людини функцію регулювання рівня кальцію та фосфору. Він виробляється паратиреоїдальними залозами, які розташовуються на задніх поверхнях щитоподібної залози. Виділення паратгормону відбувається за принципом зворотного зв’язку: коли рівень кальцію знижується, секреція ПТГ наростає, і навпаки – коли кальцій підвищується – ПТГ спадає. На концентрацію гормону в організмі також впливає кількість кальцію, фосфору, магнію та вітамінів А і D.

Ріст концентрації паратгормону призводить до активізації остекласти – гігантських клітин, функцією яких є видалення кісткової тканини шляхом розчинення мінеральних компонентів і руйнування колагену. Під час цього процесу виділяється кальцій, поповнюючи його брак в крові, активізуються процеси всмоктування кальцію в кишківнику, гальмується виведення паратгормону нирками.

Коли в організмі спостерігається надлишок паратгормону, розвивається остеопороз, ураженню піддаються слизові оболонки травної системи, кальцифікуються судини. Брак паратгормону загрожує дефіцитом кальцію та фосфору в крові, призводить до появи судом і тетанії.

Дослідження на ПТГ призначають у випадку нестачі або надлишку кальцію в крові, ознаках остеопорозу, у разі частих переломів кісток, сечокам’яної хвороби з наявними рентгенопозитивними каменями, при підозрі на рак паращитоподібної залози. Також аналіз на паратгормонт потрібен для контролю терапії з відновлення фосфорно-кальцієвого обміну та стану паращитоподібної залози після видалення.

Для дослідження потрібна венозна кров. Перед її забором потрібно за 8-12 годин утриматися від вживання їжі, від жирних продуктів – за 24 години, за 1 годину – від куріння, за 24 години – від алкоголю, від тяжких фізичних навантажень – за 3 доби, від емоційного навантаження – за 30 хвилин.

Пірилінкс Д

Пірилінкс Д: Дезоксипіридинолін/креатинін співвідношення (ранкова сеча) – це специфічна речовина, яка забезпечує скріплення ниток білка-колагену (основного структурного компоненту кісткової тканини) між собою. Підвищена концентрація цієї речовини в організмі свідчить про інтенсивний процес руйнування кісткової тканини.

Аналіз на пірилінкс Д проводиться з метою діагностики та моніторингу активності резорбтивних процесів в кістковій тканині, перш за все, остеопорозу. Окрім того, така діагностика допомагає виявити метастази в кістках, множинні меланоми та артрити, проконтролювати ефективність лікування остеопорозу. Останнє вважається ефективним, якщо екскреція ДПІД знижується на 25% протягом 3-6 місяців терапії.

Для проведення діагностики на даний гормон використовується ранкова сеча (попереднє сечовипускання повинно бути не пізніше 2 годин ночі). Перед її забором треба виконати попередній туалет зовнішніх статевих органів, а перші кілька мілілітрів сечі необхідно злити. Напередодні дослідження не рекомендується вживати гостру солону їжу, харчові продукти, що впливають на колір сечі (морква, буряк), алкоголь. Припинити вживання цих продуктів рекомендується за 10-12 годин. За можливості треба припинити прийом сечогінних препаратів. Жінкам рекомендується здавати аналіз до менструації або після неї (через 2 дні після закінчення).

Ціни на діагностику та аналізи остеопорозу у Києві

Ціни на діагностику та аналізи остеопорозу у Києві в клініці Астрамедика є конкурентоспроможними та доступними. Ми прагнемо запропонувати високоякісні послуги діагностики остеопорозу за прийнятною ціною, щоб зробити їх доступними для широкого кола пацієнтів.

Конкретні ціни на діагностику та аналізи остеопорозу можуть змінюватись в залежності від обраного методу діагностики та обсягу необхідних досліджень. Але в будь-якому випадку, в клініці Астрамедика ми намагаємось запропонувати оптимальне поєднання якості та вартості, щоб наші пацієнти отримали точні та надійні результати без необґрунтовано високих витрат.

Детальну інформацію про ціни на діагностику та аналізи остеопорозу в клініці Астрамедика Ви можете уточнити, зв'язавшись з нашими консультантами. Ми з радістю надамо вам усі необхідні відомості про вартість послуг та допоможемо зробити вибір, який найбільше відповідає вашим потребам та можливостям.

Висновок

Діагностика остеопорозу є важливим кроком у виявленні даного захворювання та вжитті заходів для його профілактики та лікування. У клініці Астрамедика ви можете отримати комплексну діагностику остеопорозу, що включає вимірювання щільності кісток і лабораторні аналізи. Наші фахівці допоможуть вам отримати точну та своєчасну інформацію про стан кісткової тканини, а доступні ціни наших послуг зроблять діагностику остеопорозу доступною для всіх.

Кальцитонін
400 грн.
Остеокальцин
400 грн.
Паратгормон
240 грн.
''Пірилінкс Д: Дезоксипіридинолін/креатинін співвідношення (ранкова сеча)''
420 грн.