UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Ревмопроби (ревматоїдні проби)

Ревмопроби (ревматоїдні проби)

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Ревмопроби – це важливий аналіз, який допомагає діагностувати та оцінити стан ревматичних захворювань. У клініці Астрамедiка, ми спеціалізуємося на проведенні ревматичного аналізу, надаючи пацієнтам можливість отримати точні та надійні результати. Ми повністю усвідомлюємо, що ревматичні захворювання можуть істотно впливати на якість життя, тому наша мета – надати висококласні послуги та допомогу на кожному етапі обстеження.

Ревматоїдна панель

Ревмопроби – це аналіз, що дозволяє визначити наявність маркерів запального процесу у крові людини. Таке діагностування дає можливість виявити системні захворювання сполучної тканини, інфекційний запальний процес, зміни в імунній системі та онкологічні патології.

Аналізи, що входять у ревмопроби

Аналіз на ревмопроби є комплексним дослідженням, під час якого визначається декілька основних факторів, що провокують певні патології. Виявлення цих показників дає можливість з’ясувати етіологічний фактор та розробити стратегію боротьби з захворюванням. Окрім того, аналіз на ревмопроби використовують для контролю за процесом лікування.

Комплексне дослідження на ревмопроби включає визначення С-реактивного білка, антистрептолізіну та ревматоїдного фактора.

С-реактивний білок (СРБ)

Цей показник є індикатором гострої фази запалення. Він більш чутливий ніж ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів) і допомагає виявити запалення будь-якого походження.

Для здорової людини нормою є С-реактивний білок з концентрацією від 0 до 5 мг/л у разі напівкількісного методу та 3мг/л у випадку кількісного методу. Різке підвищення С-реактивного білка (протеїну) може свідчити про системний васкуліт, вірусну або бактеріальну інфекцію, пошкодження тканин у наслідок травм, операцій, некрозу, онкологічні захворювання, інфаркт міокарду, ревматичні ураження.

Антистрептолізин-О (АСЛО)

Ревмопроби (ревматоїдні проби) зробити в Києві. Клініка Астрамедіка.

Це фактор, який є маркером стрептококової інфекції в організмі. Тобто, зростання показника антистрептолізин-О свідчить про підвищений вміст стрептококів і, відповідно, про різні інфекційні та запальні процеси, бактеріємію чи сепсис. Найчастіше підвищення стрептококів відбувається у разі первинного ураження урогенітального тракту, нирок, кишківника чи дихальних шляхів.

Тривалий вплив інфекції на організм може призвести до розвитку аутоімунних захворювань, сепсису, гнійних та рожистих захворювань. Рівень антистрептозоліна може зрости у разі надмірного холестерину, а також при підвищених фізичних чи нервових навантаженнях. Аналіз може показати занижений рівень антистрептозоліна у випадку прийому деяких гормональних препаратів чи антибіотиків.

Ревматоїдний фактор (РФ)

Цей показник свідчить про гострий патологічний процес в організмі. У здорової людини він відсутній, тобто дорівнює нулю. Однак, бувають показники, які вважаються верхніми нормами і розглядаються як норма:

  • дорослі до 50 років – до 14 МО/мл (міжнародні одиниці на мілілітр);
  • діти до 12 років – до 12,5 МО/мл.

Підвищення показника РФ можуть спровокувати природні фізіологічні явища. Наприклад, вживання напередодні аналізу жирної їжі, фізична праця, інтенсивні фізичні вправи. Практично завжди ревматоїдний фактор завищений у літніх людей, що пояснюється віковими змінами в організмі.

Якщо в організмі зафіксований РФ у більш як 20 МО/мл, то можна говорити про ревматоїдний артрит, синдром Шегрена, склеродермію, дерматоміозіт, хворобу Вальденстрема, саркодоз, системний червоний вовчак, хронічні запалення.

Якісне та кількісне визначення ревмопроб

Слід зазначити, що у ході аналізу на ревмопроби важливо визначити процентне співвідношення показників. Будь-яка зміна може означати різну форму патології.

Якісне визначення ревматоїдних проб підтверджує той факт, що показники С-реактивного білка, антистрептолізину та ревматоїдного фактору відповідають нормі або завищені. Якщо СРБ, АСЛО або РФ вище норми, проводять кількісне визначення ревмопроб.

Додаткові дослідження

Окрім СРБ, АСЛО та РФ під час ревмопроб до аналізу можуть включатися додаткові дослідження. Це:

  • рівень загального білка;
  • антитіла до ЦЦП;
  • циркулюючі імунні комплекси;
  • сечова кислота.

Загальний білок

Проведення аналізу на ревмопроби в Києві. Астрамедіка.

Білки у сироватці крові підтримують pH крові та в цілому увесь гемостаз. Їх загальний вміст дуже важливий для лікаря, оскільки є маркером багатьох захворювань. У дорослих нормальний рівень загального білка відповідає межі у 66,0-87,0 г/л.

Зниження норми може свідчити про:

  • анорексію;
  • відмову від білкової їжі;
  • захворювання нирок;
  • гастроентероколіт;
  • гіпотиреоз;
  • вагітність та період лактації;
  • оперативне лікування.

Перевищення норми загального білка говорить про можливість:

  • мієломної хвороби;
  • саркоїдоз, гранулематоз;
  • ревматоїдний поліатртрит;
  • системний червоний вовчак;
  • наявність травм або опіків;
  • важкий фізичний труд.

Альбумін

Співвідношення білків фракції альбуміну з білками фракції глобуліну пропорційне. Порушення цієї рівноваги може свідчити про наявність певної патології. На перевищення показника можуть вплинути прийом гормональних препаратів та недостатнє вживання рідини. Також до перебільшення норми можуть призвести наступні захворювання:

  • хвороби печінки;
  • нефрит та діабет;
  • кишкова непрохідність; мієломна хвороба, хвороба Вальденстрема;
  • холера.

До зниження показника можуть призвести дієти, вагітність або період лактації, паління тютюну.

Циркулюючі імунні комплекси

Циркулюючі імунні комплекси є результатом зв’язування імуноглобулінів (антитіл) та антигенів організму. Їх нормальний показник становить 31-91 Од/мл. Перевищення норми може бути спровоковане вживанням гормональних препаратів, медикаментів, що містять наркотичні речовини, протисудомних препаратів.

Зниження показників свідчить про проходження хіміотерапії або прийом антидепресантів.

Сечова кислота

Показання для проведення ревмопроб. Києв. Астрамедіка.Коли в організмі порушується процес виведення сечової кислоти виникає загроза підвищення рівня солей в організмі. Наслідком цього процесу може стати подагра або ниркова недостатність. Норма сечової кислоти в організмі людини має відповідати таким показникам:
  • жінки – 0,15-0,45 ммоль/літр;
  • чоловіки – 0,17-0,52 ммоль/літр;
  • діти – 0,12-0,3 ммоль/літр.

Показник сечової кислоти залежить від м’язової маси тіла та надмірних фізичних навантажень. Чим вони більші, тим вище показник. Також на вміст цієї речовини в організмі впливають надмірна вага, зневоднення, зловживання жирною та високовуглеводною їжею.

Сіалові кислоти

Ця речовина є похідною нейрамінової кислоти. Вона присутня у всіх тканинах, слизових оболонках та рідинах організму у невеликій кількості. У випадку запалювальних процесів в організмі рівень сіалових кислот збільшується. Нормальною ж вважається концентрація в межах 1,8-2,7 ммоль/л. Перевищення цього показника можливе у випадку ревматоїдного артриту, лейкозу, лімфоми Ходжкіна, інфаркту міокарда, новоутворень у головному мозку, ангіні, туберкульозу. У випадку зниження показників є причина говорити про цироз печінки, гемохроматоз чи перниціозну анемію.

Антитіла до циклічного цитруллинового пептиду (А-ЦЦП, А-РСР)

Нормальний рівень антитіл в організмі має відповідати 20 Од/л. Перевищення є ознакою розвитку ревматоїдного артриту.

Показання для проведення ревмопроб

Ревматоїдні проби рекомендується проводити не лише у разі підозри на наявність патології. Аналіз рекомендується здавати і з профілактичною метою особам від 25 років, а також тим, хто має спадкову схильність до онкологічних захворювань. Що стосується діагностики захворювань, то ревмопроби призначають у разі підозри на:

  • ревматоїдний артрит;
  • злоякісні пухлини;
  • патології сполучної тканини (склеродермія, системний червоний вовчак, саркоїдоз, синдром Шегрена);
  • інфекційні захворювання (туберкульоз, вірусний гепатит, септичний ендокардит, мононуклеоз);
  • паразитарні зараження (малярія, лейшманіоз, трипаноссомоз).

Проведення аналізу на ревмопроби

Для проведення ревматологічної проби у пацієнта забирають венозну кров. Аналіз проводить натщесерце.

Перед проведенням діагностики (за 8-12 годин) слід обмежити вживання їжі. Вживати у їжу жирні продукти та алкоголь взагалі не рекомендується. Також треба уникати фізичних та емоційних навантажень. Не слід палити, а прийом лікарських засобів варто обговорити з лікарем.

Розшифровка аналізу на ревмопроби

Розшифровку аналізу на ревмопроби виконує лікуючий лікар. Він бере до уваги й інші показники досліджень, що дає можливість не лише діагностувати захворювання на ранній стадії. Ревмопроба допоможе виявити характер іммуннопатологічних порушень, провести оцінку активності патологічного процесу та тяжкість перебігу захворювання. Ревматологічна проба дозволить спрогнозувати перебіг хвороби та, у випадку проведення терапії, провести оцінку її ефективності.

Ціна на ревматичний аналіз у Києві: доступні тарифи та оплата послуг

У клініці Астрамедiка ми цінуємо ваше здоров'я та прагнемо зробити ревматичний аналіз доступним для всіх пацієнтів. Ревмопроби, що включають аналіз крові на ревматичні маркери, дозволяють виявити наявність або відсутність ревматичних захворювань, а також оцінити рівень їх активності.

Наші фахівці уважно вивчають кожен показник ревматичного аналізу та надають повну інтерпретацію результатів. Ми забезпечуємо високу точність та достовірність даних, щоб ви могли отримати всебічну інформацію про ваш стан.

Оплата послуг у клініці Астрамедiка відбувається за прозорою системою тарифів. Ми пропонуємо доступні ціни на ревматичний аналіз, щоб кожен пацієнт міг отримати необхідне обстеження без зайвого фінансового навантаження. Ми також пропонуємо різні варіанти оплати, включаючи готівку, банківську картку та електронні платежі, щоб зробити процес максимально зручним для вас.

Ревматичний аналіз – це важливий крок на шляху до визначення та ефективного лікування ревматичних захворювань. Звернувшись до клініки Астрамедiка, ви можете бути впевнені, що ваш аналіз буде проведено професійно та надійно. Наша команда досвідчених фахівців готова надати вам всебічну допомогу та підтримку на кожному етапі обстеження, щоб ви могли повернутися до активного та здорового життя.

Ревматоїдний фактор - кількісн.
135 грн.
Антистрептолізин-О (АСЛ-О) - якісн.
110 грн.
Антистрептолізин-О (АСЛ-О) - кількісн.
135 грн.
Ревматоїдний фактор - якісн.
110 грн.
С-реактивний білок (CRP) - якісний
10 грн.
С-реактивний білок (CRP) - кількісн.
135 грн.
Пакет №14 «Ревмопроби №1»: С-реактивний білок (CRP); Антистрептолізин-О (АСЛ-О); Ревматоїдний фактор - якісн.
295 грн.
Пакет №55 «Ревмопроби (розширений) №2»: Білкові фракції (альбуміни, α-1-глобуліни, α-2-глобуліни, β-1-глобуліни, γ-глобуліни, коефіцієнт А/Г); Загальний білок; С-реактивний білок (CRP); Ревматоїдний фактор; Антистрептолізин-О (АСЛ-О)
630 грн.
Пакет №964 «Ревмопроби (кількісно) №3»: С-реактивний білок (CRP); Антистрептолізин-О (АСЛ-О); Ревматоїдний фактор (кількісне визначення)
365 грн.
Пакет №973 «Ревмопроби №4»: С-реактивний білок (CRP); Антистрептолізин-О (АСЛ-О); Ревматоїдний фактор (якісне визначення); Загальний білок; Альбумін
500 грн.