Найчастіше пацієнти звертаються до лікаря за наявності болючих або лякаючих їх симптомів. Але якщо в ході призначеного лікарем лікування гострі симптоми зникають до дати повторної консультації, пацієнти часто не приходять на прийом. При цьому важливо розуміти, що зменшення неприємної симптоматики не є ознакою повного одужання і оцінити динаміку захворювання може лише кваліфікований фахівець.
Як було сказано вище, повторний прийом включає вивчення фахівцем результатів аналізів, лабораторних досліджень і висновків інших докторів. Якщо це необхідно, він може призначити додаткові дослідження, якщо отримані дані виявили проблеми зі здоров'ям, які необхідно ретельно вивчити. Якщо даних достатньо, лікар підтверджує або уточнює початковий діагноз і, за необхідності, коригує методи лікування.
Також на повторній консультації лікар знову проводить опитування та огляд, щоб оцінити динаміку стану пацієнта та ефективність призначеної терапії. При необхідності в курс лікування вносяться корективи.
Говорячи про первинний та повторний прийом у вузького фахівця, не варто забувати, що в Україні першою ланкою надання медичної допомоги є сімейний лікар. Саме лікар загальної практики проводить початкову діагностику та за необхідності дає направлення до вузького фахівця.