Важливість якісного лабораторного дослідження у гінекології важко переоцінити. Наші висококваліфіковані фахівці здійснюють забір біологічного матеріалу із застосуванням сучасних технік та обладнання. Завдяки цьому кожен аналіз забезпечує максимально точні результати, які стають ключем до вашого здоров'я.
Діагностикою та лікуванням захворювань, що пов’язані із жіночими статевими органами, ендокринною та репродуктивною системами займають лікарі-гінекологи. Причинами для звернення до таких фахівців може бути проходження жінкою медкомісії, вагітність, больові або неприємні відчуття в області нижньої частини живота, молочниця, свербіж, печіння, болісні менструації, виділення невідомого походження.
Визначення характеру та причин гінекологічних патологій потребує певних досліджень. Це забір гінекологічних мазків, аналіз на цитологію, гістологічне дослідження, бактеріологічний посів із піхви, мазок на флору тощо.
Слід зазначити, що аналіз біологічного матеріалу, що проводиться в лабораторних умовах, має високу інформативність. Він дозволяє визначити гормональний рівень жіночої репродуктивної системи, бактеріальний зміст мікрофлори, попередити запальні процеси, виявити патології, новоутворення та інфекції, що передаються статевим шляхом. Отже, лікарі-гінекологи можуть призначати:
Перш ніж призначати обстеження, лікар або спеціаліст лабораторії має проінформувати пацієнтку про те, як правильно здати мазок на флору, що допускається і не допускається перед процедурою.
Мікроскопічне дослідження передбачає:
Бакпосів на мікрофлору передбачає:
ПЛР-діагностика передбачає:
Зазвичай забір аналізу призначають на ранок. Процедура проводиться у відділенні гінекології або безпосередньо в лабораторії. Матеріал для дослідження вагінальних виділень та ділянок забирають лише у жінок, що живуть статевим життям. У дівчаток аналіз беруть з бокового склепіння піхви, максимально акуратно, щоб запобігти пошкодженню дівочої пліви. З кишечника беруть виділення секрету.
Усі маніпуляції проводяться на гінекологічному кріслі. В залежності від віку та фізіологічних особливостей пацієнтки гінеколог вводить спеціальне дзеркало. У випадку, коли органи ще не сформовані, використовується розмір XS, для дівчат зазвичай беруть дзеркало розміру S, для жінок післяродової діяльності застосовують інструменти з діаметром 25-30 см, розміру M або L.
Матеріал збирається за допомогою медичного шпателю або лопатки, потім він щіточкою наноситься на предметне скло або поміщається в пробірку і передається в лабораторію.
Самостійно розшифрувати висновок лабораторії неможливо. Для цього потрібні відповідні знання. Щодо мікроскопічного дослідження мазка, то залежно від локалізації біологічного матеріалу, що брався для аналізу, розрізняють:
Про наявність грампозитивних паличок та відсутність кокової флори розкаже показник Гр.+. Результат ++++, який спостерігається досить нечасто, найчастіше є наслідком антибактеріальної терапії. Норма – це показник ++ чи +++.
Наявність грамнегативних бактерій гонококи, що позначаються як Gn, вагінальних трихомонадад Trich, дріжджів Candida відповідають захворюванням типу гонорея, трихомоніаз, кандидоз.
Мазок на флору. Жінкам, починаючи з 14 років і до менопаузи, варто знати, що нормі відповідають наступні показники:
Мазок на ступінь чистоти. Його призначають вагітним у період виношування плоду. У здорової жінки нормальна мікрофлора піхви на 95-98% складається із Bacillus vaginalis або лактобактерій паличок Додерлейна. Вони відповідають за вироблення молочної кислоти, що сприяє збереженню рівня кислотності.
Патогенні та умовно – патогенні мікроорганізми в таких умовах не виживають, однак показники мікрофлори можуть змінюватися. Причиною тому є статева активність, менопауза, менструальний цикл чи зниження імунітету. Отже:
Бактеріологічне дослідження. Посів на спеціально створене сприятливе середовище біологічного матеріалу потребує часу. Оцінюють бактеріологічний посів через мікроскоп, зважаючи на збільшення чисельності мікроорганізмів.
Цитологічне дослідження. Зазвичай виявлення зміненого епітелію, вірусу папіломи, онкологічних утворень приходиться на період 30+. Саме тому, в цей час гінекологи радять не нехтувати мазком на цитологію або ПАП-тестом. Вихідний матеріал для цитологічного дослідження беруть з цервікального каналу чи вагінальної частини шийки матки. Під час розшифровки ПАП-тесту беруть до уваги наявність або відсутність нетипових клітин.
ПЛР аналіз. Цей метод діагностики відрізняється високою чутливістю та достовірністю. Він дає можливість у короткий термін виявити збудника захворювання жіночих статевих органів. Полімеразна ланцюгова реакція допомагає у короткий термін встановити хламідіоз, уреаплазмоз, молочницю, трихомоніаз, ВПЛ, ВІЛ.
В клініці Астрамедика можна виконати забір біологічного матеріалу для дослідження з гінекологічного напрямку з урахуванням всіх необхідних стандартів та процедур. В результаті дослідження будуть точними, вчасними та результативними.
Визначення вартості процедури залежить від конкретного аналізу. Гінекологічні дослідження, такі як забір мазка на флору або цитологію, а також складніші ПЛР-тести та гормональні аналізи – усі ці послуги мають свою структуру цін. У Києві ми пропонуємо збір біоматеріалу, поєднуючи високу якість обслуговування з доступністю для кожного клієнта. Детальну інформацію про вартість конкретних аналізів ви можете дізнатися, зв'язавшись із нашим відділом обслуговування або ознайомившись із прайс-листом на нашому сайті. Ваше здоров'я – наш пріоритет, і ми робимо все, щоб надання медичних послуг було максимально комфортним та ефективним для вас.
Лікарі які проводять забір біологічного матеріалу для лабораторного обстеження: