Дисплазія шийки матки – серйозне захворювання, що потребує уважного та професійного підходу. У нашій клініці в Києві ми надаємо радіохвильове лікування дисплазії, визнане одним із найефективніших методів. Цей спосіб дозволяє позбавитися захворювання без хірургічного втручання, скорочуючи період реабілітації і зменшуючи ризики ускладнень.
Дисплазія шийки матки або ерозія – це досить поширене захворювання, яке може перейти у рак шийки матки. Під час цього захворювання шийку матки вкривають нетипові клітини в епітелії, вони змінюють форму, в них збільшується кількість поділу, порушується процес їх спеціалізації у певну тканину.
З дисплазією стикається до 40% жінок незалежно від віку. У більшості випадків причиною дисплазії стає вірус папіломи людини (ВПЛ). Він провокує захворювання у 99% пацієнток, однак є й інші причини.
Дисплазія шийки матки має три стадії і лише у 1% жінок хвороба розвивається з першого ступеня до третього. 74% пацієнток, у яких виявили другий ступінь хвороби, одужують протягом 5 років. На жаль, від 12% до 32% жінок хворіють на рак шийки матки. Це захворювання нині на 2 місці серед злоякісних новоутворень у жіночої половини населення.
Небезпечність дисплазії полягає в тому, що на перших стадіях хвороба протікає безсимптомно і виявити її можуть лише під час гунекологічного огляду за допомогою Пап-тесту, тобто цитологічного мазка. Виявлення хвороби не означає, що вона обов'язково перейде в рак. За таких обставин важливими є регулярне спостереження, врахування можливих ризиків та своєчасне лікування.
Який метод лікування дисплазії застосувати вирішує лише фахівець. Він враховує чимало чинників, у тому числі консультується з іншими спеціалістами. Щодо стосується безпосередньо методів, то жінці може бути призначена:
Слід зазначити, що останні два методи небажано застосовувати для пацієнток, що не народжували. Після проведення такої процедури на оболонці шийки залишаються рубці і їх наявність є небезпечною у випадку пологів. Найсучаснішим та найбезпечнішим способом лікування у сучасній медицині вважається радіохвильове лікування.
Отже, метод радіохвильового лікування ерозії – це руйнування пошкоджених клітин радіохвилями певної частоти. Клітини, що видаляються, під дією безконтактного радіохвильового скальпелю випаровуються, руйнуючи ділянки уражені хворобою. У той же час, неушкоджені хворобою тканини, розташовані навколо патологічних ділянок, не зачіпаються.
Апарат, яким проводять процедуру, дає можливість контролювати силу проникнення в тканину, тому під час впливу на епітелій шийки матки теплом деформації слизової не відбувається. Окрім того, судини склеюються відразу після видалення патологічних ділянок, що сприяє швидкому відновленню пацієнтки.
Слід зазначити, що метод радіохвильової деструкції вважається найменш травматичним серед існуючих способів лікування ерозії. Під час проведення процедури відсутня кровотеча, і на шийці матки не утворюються рубці. Це є однією з причин, чому такий метод рекомендують жінкам, які не народжували і планують вагітність.
Окрім того, на відміну від інших методів, відновлення й епітелізація при використанні цього методу відбувається у два рази швидше. До інших переваг радіохвильової терапії також можна віднести: бактерицидний ефект, відсутність больових відчуттів після процедури, низьку вірогідність рецидиву.
Показанням до проведення радіохвильового лікування ерозії є:
Що стосується протипоказань до цього методу лікування, то серед них:
Перед тим, як лікар-гінеколог призначить радіохвильове лікування, пацієнтки обов’язково проходять низку обстежень. Це:
Процедуру радіохвильового лікування проводять у період першої фази менструального циклу, тобто між 5 та 10 днем циклу. Цей період вважається найбільш сприятливим, адже ймовірність ускладнень у цей час мінімальна.
Під час процедури пацієнтка розміщується у гінекологічному кріслі. Для зменшення больових відчуттів використовується місцева анестезія. Наконечник апарату вводиться у піхву не торкаючись пошкоджених тканин. На патологічні ділянки згенеровані обладанням хвилі впливають дистанційно. Процес не займає багато часу і не вимагає подальшої госпіталізації.
Зазвичай лікування ерозії потребує одного сеансу, однак схему лікування може призначити лише лікар, виходячи з анамнезу пацієнтки. Відновлювання потребує не більше 15 днів.
На період реабілітації рекомендується дотримуватись статевого спокою, уникати підйому важких речей, фізичних навантажень та занять спортом. Також не варто приймати ванну, відвідувати баню чи басейн.
Особливої уваги потребує гігієна місячних. Протягом місяця не рекомендується використовувати тампони та проводити спринцювання. Для найшвидшого відновлення лікарі радять ввести в раціон продукти, насичені мінералами, мікроелементами та вітамінами. Після радіохвильового лікування дисплазії шийки матки обов’язковим є спостереження у гінеколога протягом двох років.
Визначення точної ціни радіохвильового лікування дисплазії шийки матки залежить від ступеня захворювання та від індивідуальних особливостей організму пацієнта. Ми прагнемо зробити ціни наших послуг максимально доступними для всіх, хто потребує лікування. У нашій клініці ви знайдете поєднання високої якості медичного обслуговування та розумних цін. Для того, щоб уточнити ціну радіохвильового лікування дисплазії шийки матки, рекомендуємо зв'язатися з нашими фахівцями або ознайомитись із прайс-листом на нашому сайті. На здоров'я наших пацієнтів ми не економимо, але при цьому намагаємось надати найкращі умови лікування за адекватною ціною.
В клініці Астрамедіка на Виноградарі, Ви зможете пройти повний комплекс гінекологічного обстеження та лікування паталогії шийки матки в досвідчених спеціалістів акушер-гінекологів. Процедура радіохвильової терапії паталогії шийки матки є "золотим" стандартом лікування ерозії шийки матки та має доступну ціну.
Радіохвильова коагуляція патології (дисплазія, ерозія) шийки матки 1 категорії (без вартості анестезії) - 1500 грн;
Радіохвильова коагуляція патології (дисплазія, ерозія) шийки матки 2 категорії (без вартості анестезії) - 2000 грн;
Радіохвильове лікування - видалення кондилом, гінекологія, (без вартості анестезії) - 1100 грн.
Спеціалісти які проводять радіохвильову коагуляцію шийки матки: