UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Пункція діагностична заднього склепіння піхви

Пункція діагностична заднього склепіння піхви

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Пункція діагностична заднього склепіння піхви в Києві

Пункція заднього склепіння піхви або кульдоцентез – це одна з найпоширеніших діагностичних процедур у гінекології. Показанням до її проведення є асцит, тобто велике накопичення патологічного ексудату у черевний порожнині (може досягати 20-30 літрів). Ексудат, отриманий через заднє склепіння піхви, дає можливість визначити характер рідини в позаматочній області та поставити правильний діагноз. Саме через високу інформативність процедуру кульдоцентеза високо цінують гінекологи.

Показання та протипоказання до проведення діагностичної пункції

Задній звід – це найглибша частина черевної порожнини у жінок, прямокишково-маточне поглиблення. Воно знаходиться між задньою піхвовою стінкою матки та передньою стінкою прямої кишки. Під дією сили тяжіння саме в цьому поглибленні накопичуються кров, гній та інший ексудат.

Пункція заднього склепіння піхви. Київ. Клініка Астрамедіка.
Застосовуючи пункцію заднього склепіння піхви, лікарі мають змогу підтвердити чи спростувати багато гінекологічних захворювань. Серед показань до проведення процедури кульдоцентеза:

  • апоплексія яєчників;
  • переривання позаматкової вагітності;
  • розрив кісти яєчника;
  • пухлина яєчника;
  • підозра на гнійно-запальні процеси;
  • підозра на внутрішньочеревинну кровотечу;
  • визначення характеру ексудативної речовини, якщо відсутня підозра на злоякісність.

За результатами дослідження лікар має змогу остаточно визначитися щодо призначення медичних препаратів для лікування або ж необхідності хірургічного втручання. У деяких випадках маніпуляція проводиться із лікувальною метою. Це відбувається у разі коли слід прибрати гній, кров чи інші виділення, полегшуючи таким чином стан пацієнтки.

Слід зазначити, що доцільність проведення кульдоцентеза визначає хірург. До уваги береться результат огляду пацієнтки, її скарги, визначення анамнестичних подій, УЗД дослідження. Окрім того, лікар обов’язково має звернути увагу на відсутність у жінки протипоказань до процедури. Зазвичай, їх небагато. Не рекомендується виконувати маніпуляцію під час вагітності. Також пункцію не призначать у разі наявності в піхві гострого запалення. Це може призвести до інфікування черевної порожнини. Не варто робити аналіз, якщо діагностовано рак матки або є великі новоутворення в порожнині малого тазу.

Підготовка до пункції

Процедура пункції заднього склепіння піхви вимагає від пацієнтки деякої підготовки. Жінка має припинити користування гелями та мазями, призначеними для вагінального застосування. В області лобка та статевих губ слід збрити волосся. За 10-12 годин до процедури не можна їсти, а безпосередньо перед самою процедурою слід повністю спорожнити сечовий міхур та пряму кишку. У разі потреби можна скористатися очисною клізмою.

Алгоритм проведення процедури кульдоцентеза

Техніка кульдоцентеза вимагає чітких професійних дій лікаря і не займає багато часу. Зазвичай процедуру проводять під місцевою анестезією. Це дозволяє знизити больову чутливість пацієнтки і зменшити напругу м’язів, що сприяє правильному введенню голки.

Сама ж діагностична маніпуляція відбувається наступним чином:

  • Пацієнтку розміщують на гінекологічному кріслі. Для забезпечення правильної пози під час процедури, їй знерухомлюють ноги за допомогою фіксуючих пов’язок.
  • Перед початком операції проводиться УЗД малого тазу та біомануальне обстеження. Це дає змогу визначити анатомічні особливості розташування органів.
  • Зовнішні статеві органи, вхід у піхву та місце проколу обов’язково оброблюється антисесптиком з метою профілактики інфекційних ускладнень.
  • Лікар оголює шийку матки та із застосуванням підйомника відводить її до лобкового симфізу. Таким чином відкривається доступ до задньої стінки піхви, що дає можливість провести забір матеріалу.
  • Проводиться знеболення місця проколу. За відсутності протипоказань, зазвичай, використовується 1-2% розчин лідокаїну, або ж новокаїн.
  • Після того, як почне діяти анестезія, ін’єкційною голкою проколюється задній звід піхви та з дугласова простору достається рідина, що там зібралася.
  • Отриманий матеріал віддають на цитологічне і бактеріологічне дослідження, після чого лікар визначається із подальшими медичними діями.

Слід зазначити, що якщо знеболювання було виконано правильно, то жінка не відчуватиме болю. Якщо знеболювання проводилось за допомогою загального наркозу, вона перебуватиме у стані медичного сну, а у разі місцевої анестезії, може виникнути незначний дискомфорт. Пацієнтка відчуватиме легке поколювання або тягнення.

Розшифровка результатів пункції

Показання до пункції заднього склепіння піхви. Протипоказання. Клініка Астрамедіка

Цитологічне дослідження отриманої рідини з черевного простору дає можливість визначити позаматкову вагітність. У разі перерваної позаматкової вагітності, апоплексії яєчника або іншій внутрішньочеревній кровотечі, отримана у процесі кульдоцентеза рідина, міститиме темну рідку кров. Також у шприц можуть потрапити окремі згустки крові.

Наявність у пунктаті гною є ознакою запалення: гнійного перетоніту, піосальпінксу, піовару у пунктаті.

Під час забору матеріалу інколи виникають деякі складнощі. Наприклад, тканини можуть присмоктатися до зрізу голки або ж в просвіт голки можуть потрапити згустки. Якщо таке стається, у дугласовий простір вводиться ізотонічний розчин натрію хлориду та відбувається подальше витягання ексудату. Його поміщують в стерильну ємність і також направляють на дослідження.

Можливі ускладнення

У переважній кількості випадків процедура кульдоцентеза проходить без ускладнень. Якщо вони виникають, то зазвичай до них призводить неправильне розташування голки під час її введення в задній звід. Це може призвести до пошкодження піхви, матки чи прямої кишки. Спеціального втручання такі пошкодження не потребують, але деякий час жінка може відчувати дискомфорт в області малого тазу, її турбуватимуть больові відчуття різного характеру.

Слід зазначити, що причиною таких ускладнень зазвичай буває неадекватна поведінка самої пацієнтки або ж низька кваліфікація медперсоналу. Це говорить про те, що завжди треба обирати перевірену клініку і уважно прислухатися до порад лікаря. Клініка Астрамедика має в штаті тальки кваліфікований медичний персонал, тому проводить діагнозтичну пункцію заднього склепіння піхви або кульдоцентез згідно сучасних медичних стандартів і протоколів, що гарантує максимально професійне виконання процедури, оцінку її передумов та наслідків.

Лікарі які проводять пункцію заднього склепіння піхви:

Пункція діагностична заднього склепіння піхви
750 грн.
Інфільтраційна анестезія (без вартості анестетика)
350 грн.
Aкушep Гiнекoлoг, Лікap УЗД дiaгностики