UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Аплікаційна анестезія

Аплікаційна анестезія

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Ми пропонуємо широкий спектр послуг з аплікаційної анестезії для процедур у галузі ЛОР, включаючи риноскопію, ларингоскопію. Наші висококваліфіковані фахівці використовують сучасні препарати, забезпечуючи максимальну ефективність та комфорт для пацієнтів. Ми гарантуємо безпеку та якість процедури аплікаційної анестезії у Києві. Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися ціну на аплікаційну анестезію та отримати кваліфіковану консультацію.

Аплікаційна анестезія, Київ

Аплікаційна (поверхнева) анестезія – процедура знеболювання без використання ін’єкцій. Дозоляє повністю зняти больові відчуття лор-органів чи інших ділянок і якісно проводити маніпуляції. Метод може бути застосований при різних видах втручань, як окрема анестезія, так і в комплексі з іншими варіантами.

Частіше всього аплікаційна анестезія використовується в отоларингології та стоматології. Не рідкість і її застосування в косметології, хірургії та проведенні діагностичних маніпуляцій. Анестетиками такого типу зручно користуватися, вони не є токсичними. За рахунок того, що не застосовуються ін’єкції, активно застосовується для лікування дітей. Також може бути частиною комбінованого типу знеболювання, коли після використання аплікації вводять ін’єкції, щоб рівень дискомфорту для пацієнта був мінімальним.

Аплікаційна анестезія: методика застосування

Аплікаційна анестезія. Ціна. Клініка Астрамедіка. Виноградар

Щоб провести знеболення поверхневого типу (аплікаційне), слід використовувати виключно ті анестетики, яку передбачені для швидкого проникнення через слизові оболонки та епітелій шкіри. Саме в епітеліальному шарі концентруватиметься основна частина препарату після введення. Після того, як проникає в слизову оболонку, глибина знеболювання досягає 1-3 мм. Анестетики здатні швидко проникати в кровоносне русло та в деяких випадках сприяти токсичним проявам (особливо при застосуванні у дітей).

Для поверхневого знеболювання можуть застосовувати розчин декаїну (2-4%), аерозолі лідокаїну або його розчин (2-10%), піромекаїновий розчин (1-2%), анестезин в гліцерині (3-10%). В ряді сучасних препаратів цього сегменту практикують комбінацію основного препарату для знеболювання з антибактеріальним препаратом (так зменшується ризик мікробного забруднення на ділянці). Іноді виникає потреба збільшити ділянку знеболювання (глибини) – для цього додатково використовують препарати гіалуронідази.

Частіше всього аплікаційний анестетик розподіляють по слизовій оболонці ватним тампоном. В разі використання аерозолю – проводять розпилення засобу по ділянці. Перший варіант застосування вважається безпечнішим, оскільки контролюється ділянка застосування та мінімізується ризик проникнення препарату в дихальні шляхи.

Аплікаційна анестезія частіше всього в лор-практиці застосовується для знеболення ділянки, куди робитимуть ін’єкцію, при значних пошкодженнях слизової оболонки, які супроводжуються болісними відчуттями. В якості допоміжного компоненту можуть використовувати під час повного видалення пульпи чи зніманні значних зубних відкладень в стоматології.

Анестезія глотки

Для нанесення аплікаційного анестетика використовується спеціальний пульверизатор, який допоможе рівномірно розподілити засіб по слизовій оболонці. Використання такого типу анестезії призначається для видалення поліпів чи стороннього тіла з носоглотки, проведення грануляції слизової поверхні.

Також можливе її застосування для проведення профілактичних та діагностичних маніпуляцій. Частіше всього, коли є підозрілі тканини, які варто відправити на біопсію чи для діагностики змін новоутворень.

Анестезія гортані

Також проводиться з застосуванням пульверизатора. При проведенні процедури може здійснюватися знеболювання валекул, надгортанної частини, гортанних шлуночків. Щоб мінімізувати больові відчуття анестетиком, обробляють і верхню частину стравоходу. Якщо необхідно провести втручання на голосових зв’язках, проводиться їх змазування. Для якісного нанесення пацієнт широко відкриває рот та проносить довгий звук – зміна положення зв'язок дозволить обробити їх швидко та якісно.

Знеболювання вуха

Щоб провести необхідні маніпуляції для знеболювання лікар повинен влити в вухо 3-4 каплі потрібного препарату. Щоб відбувся кращий його розподіл по всій ділянці, слід декілька раз натиснути на верхню частину вуха (особливо, якщо в вушній порожнині є грануляції та поліпи). Якщо оперативні маніпуляції проводитимуться на зовнішній частині вуха, обробляють шкіру в потрібній ділянці.

Знеболювання носової порожнини

Для знеболювання цієї частини найкраще підходять анестетики місцевого типу. Для цього спеціальні ватні кульки змочують в засобі та вводять до носової порожнини. Використовуючи носовий зонд, їх переміщають аж до задньої стінки глотки та залишають там на кілька хвилин.

Показання та протипоказання

Цей тип анестезії показаний для застосування при профілактичних та діагностичних маніпуляціях лор-органів, а також при незначних хірургічних втручаннях (з врахуванням того, що дія поверхневої анестезії не глибока).

При цьому спеціалісти не рекомендують застосовувати її при значних порушеннях серцевого ритму чи інших виражених захворюваннях серцево-судинної системи. Заборона стосується пацієнтів з цукровим діабетом та попередніми алергічними проявами на препарат, який планують використовувати. Протипоказанням буде і інфаркт та інсульт, перенесені пацієнтом перед цим.

Переваги та недоліки використання

Аплікаційна анестезія. Київ

Серед головних переваг використання поверхневого знеболювання спеціалісти виділяють:

  • Безболісність.
  • Відсутність речовин, які б мали токсичний вплив на організм.
  • Ризик передозування практично відсутній (особливо актуально для процесу лікування малих дітей).
  • Нескладність та доступність проведення знеболення (не потребує присутності під час процедури анестезіолога).

Серед недоліків, які можна вважати специфікою лікування, варто звертають увагу на те, що період знеболювання короткочасний і не підходе для проведення тривалих втручань. Крім того, глибина проникнення анестетика незначна. Можливий судинорозширювальний ефект та потрапляння незначної кількості препарату в кров.

Побічні дії

Ускладнення чи побічні дії після застосування методики виникає рідко. Частіше такі прояви можливі у випадку індивідуального несприйняття організмом окремого компоненту чи неправильно підібраного дозування. В таких випадках спостерігаються алергічні реакції (свербіж, набряклість), анафілактичний шок (зустрічається дуже рідко), подразнення лор-органів, токсичне отруєння організму.

Більшість анестетиків поверхневого застосування доступні – їх можна отримати і без направлення від лікаря. Але варто враховувати, що довільне використання препаратів цього сегменту може бути небезпечним. Підбір препарату та особливостей його використання здійснюється спеціалістом.

Препарати, які можуть застосовувати для поверхневої анестезії

Для виготовлення препаратів місцевого поверхневого знеболювання в основному використовують ті ж діючі компоненти, що і для анестезії ін’єкційного типу. Різниця між препаратами в концентрації діючої речовини. Кількість анестетиків, до яких при виготовленні можуть додавати ароматизатори, антисептичні компоненти чи ті, що пригнічують запальний процес, невелика.

В залежності від симптомів, з якими звернувся пацієнт, для знеболювання може бути застосована одна з форм препарату: крем, аерозоль, мазь, гель, спрей. Кожна з запропонованих форм має свої переваги, недоліки та особливості застосування.

В залежності від особливостей впливу поверхневого анестетика на організм виділяють наступну класифікацію препаратів:

  • Препарати для припікання. Щоб звести до мінімуму чутливість ділянки використовують рідкий азот або нітрат срібла. Для нанесення використовують ватні палички. Далеко не всі спеціалісти застосовують таку методику, оскільки існує великий ризик отримати опіки слизової оболонки.
  • Дегідратаційні засоби. Ватний тампон обробляють гідрокарбонатом магнію, натрію або калію. Це дозволяє значно зменшити рівень вологи на слизовій оболонці. Для знеболювання твердих тканин метод не застосовують.
  • Фізіологічне знеболювання. Виконується з використанням таких діючих речовин, як стронцій, сульфіди (форма препаратів – гелі або пасти). Завдяки високій консистенції необхідних компонентів метод є дуже ефективним.
  • Повноцінна місцева анестезія. Використовують такі препарати, як лідокаїн, ультракаїн, бензокаїн. Важливо правильно визначити аплікаційний метод та розрахувати дозування.

Аплікаційна анестезія – метод знеболювання, який активно використовують отоларингологи. Для багатьох головною її перевагою є відсутність необхідності вводити ін’єкції. При нетривалих маніпуляціях дієвість способу висока, а рівень травматизму - мінімальний. Це і зумовлює велику популярність методики.

Ціна на аплікаційну анестезію в Києві

Ціна на аплікаційну анестезію важлива при виборі клініки для процедур у галузі ЛОР. У клініці Астрамедiка у Києві доступні тарифи на анестезію, забезпечуючи високу якість та безпеку процедури. Запишіться зараз та отримайте максимальну ефективність та комфорт!

Ми розуміємо, що вартість відіграє важливу роль для наших пацієнтів, тому ми прагнемо надати доступні ціни без шкоди для якості та безпеки процедури.

Ми пропонуємо прозору систему ціноутворення, щоб наші пацієнти могли бути впевнені у прозорості та справедливості послуг.

Зв'яжіться з нами зараз, щоб дізнатися точну ціну на аплікаційну анестезію для вашої процедури. Наша команда експертів відповість на всі ваші запитання та допоможе вам прийняти поінформоване рішення. У клініці Астрамедiика ми цінуємо ваше здоров'я та прагнемо надати вам високоякісну аплікаційну анестезію за розумною ціною.

Лікарі, які проводять аплікаційну анестезію в клініці Астрамедіка:

Анастезія аплікаційна
200 грн.
Аплікаційна анестезія
200 грн.
Oтoлapингoлог (ЛOP), детский отоларинголог
акушер гінеколог, лікар УЗД діагностики
Aкушep Гiнекoлoг, Лікap УЗД дiaгностики