Імпедансометрія вуха – це інструментальний метод обстеження, який дає можливість виявити локалізацію та характер порушення слуху. Цей спосіб діагностики ще називають акустичною імпедансометрією, адже під час її проведення використовується певний комплекс процедур та здійснюється вплив на середнє вухо перепадами тиску, а також заміряють рівень акустичного опору (імпедансу). Таким чином лікарі отримують можливість для визначення стану слухової труби, середнього вуха, слухових і лицьових нервів, оцінки акустичних рефлексів пацієнта.
Імпедансометрія є одним з основних інструментів в арсеналі сучасних отоларингологів. Він дозволяє призначити оперативну та ефективну терапію пацієнтам, що звертаються зі скаргами на патології органів слуху.
Пройти імпедансометрію вуха в Києві можна звернувшись до приватного медичного центру Астрамедіка. Наші лікарі-отоларингологи використовують в роботі сучасну апаратуру, яка дозволяє отримати максимально точні результати.
Акустичну імпедансометрію призначають у разі наступних скарг:
Тестування слуху методом акустичної імпедансометрії дозволяє виявити наступні захворювання:
Коли у людини розвивається туговухість за допомогою імпедансометрії визначають причину патології та її тип. Також з її допомогою підбирають слуховий апарат та спостерігають за динамікою хвороб вуха. Зокрема, імпедансометрія дозволяє зафіксувати процес відновлення слуху.
Імпедансометрія вуха для дітей використовується під час встановлення запальних процесів. Вони у маленьких пацієнтів виникають частіше ніж у дорослих, оскільки слухові шляхи у дітей тонкіше. Також цей метод застосовують у разі підозр на аденоїди. Він має досить високу інформативність.
Процедура імпедансометрії має позитивні відгуки отоларингологів та пацієнтів. Вони відзначають доступність, простоту та швидкість проведення діагностики. Також до переваг процедури відносять оперативність отримання результатів.
Протипоказань у цієї процедури практично немає, так само немає й ускладнень. Імпедансометрія – це обстеження, яке можна проводити дітям та хворим з сильними порушеннями слуху.
Серед недоліків такого метода діагностики – можливість похибки, однак, 100% гарантії не дає жодне обстеження.
Під час виконання процедури імпедансометрії на структури середнього вуха впливають перепадами тиску. Одночасно з цим вимірюють рівень акустичного спротиву та провідності.
Обстеження проводиться із застосуванням спеціального приладу – імпедансометра (аналізатора середнього вуха). Цей універсальний пристрій здатен виявити проблему на ранній стадії, його часто застосовують для виявлення рецидивів.
У кожне вухо вводиться невелика трубочка, а з динаміка передається звук на барабанну перетинку. Звукові коливання, що відбиваються від барабанної перетинки, вловлюються спеціальним чутливим мікрофоном.
Варто зазначити, що імпедансометрія складається з трьох основних тестів. Одним з них є тимпанометрія. Два інших - дослідження функцій євстахієвої труби та акустична рефлексометрія.
Тимпанометрія – це спосіб дослідження вуха, під час якого до уваги беруть слуховий тиск, який створюють в слуховому проході. На цьому етапі визначають стан середнього вуха та рухомість барабанної перетинки, а також перевіряють ступінь прохідності слухових кісток. Тимпанометрія ефективна у випадку діагностування отитів, змін слизової євстахієвої труби та барабанної перетинки, поліпозу, кіст та інших новоутворень у вусі. Обстеження триває до 10 хвилин.
Тестування функцій слухової труби – проводиться з метою виявлення причин дисфункції цієї ділянки слухового органу. Слухова або євстахієва труба – це частина середнього вуха, яка об’єднує порожнину середнього вуха з глоткою, а через неї з повітрям. Цей канал виконує дренажну, захисну та вентиляційну функції. До його дисфункції можуть привести викривлення перетинки носу, гіперплазія лімфоїдної тканини, наявність в ній вірусів та бактерій, анатомічні зміни носових структур, анатомічні особливості слухової труби. Обстеження слухової труби проводять три рази. Перший раз процедуру здійснюють за нормального тиску в носоглотці та визначають початкові показники. Другий раз тиск в носоглотці підвищують, вдихаючи з закритим носом та ротом. На третій раз тиск знижують, роблячи ковток з закритим носом та ротом.
Акустична рефлексометрія – це фіксація реакції стременного м’язу на звукову стимуляцію. Межею цього рефлексу вважається мінімальний показник звуку, який впливає на скорочення стременного м’язу. В нормі він має перебувати на рівні 65-90 дБ. Рефлексометрія дає можливість в найкоротші терміни діагностувати патології середнього та внутрішнього вуха, а також встановити граничні пороги за яких у людини виникає дискомфорт. Це потрібно для підбору та налаштування слухових апаратів. Акустична рефлексометрія займає в середньому 15 хвилин.
Перед тим, як виконати імпедансометрію, лікар-отоларинголог Астрамедіка проводить огляд зовнішнього слухового проходу пацієнта. Щоб процедура пройшла максимально комфортно, людині розповідають як відбуватиметься процедура, а також розповідають про правила поведінки під час діагностики. Під час процедури не рекомендується жувати, ковтати, говорити, рухатися, адже це може спотворити результат імпедансометрії. Безпосереднє проведення діагностики відбувається наступним чином:
Після проведення обстеження пацієнту видається медичний висновок.
Обираючи клініку для проведення імпедансометрії, чимало пацієнтів зупиняють свій вибір на сучасному медичному центрі Астрамедіка, що в Києві. До нас звертаються дорослі та приводять дітей. В першу чергу, наші пацієнти довіряють високому професіоналізму отоларингологів Астрамедіка, які використовують в роботі сучасні аналізатори середнього вуха. Завдяки такому обладнанню інформація про стан слухового органу є максимально точною та розгорнутою. Досвідчені лікарі знають норми імпедансометрії вуха та дадуть розшифровку результатів.
Обстеження в Астрамедіка проходить в комфортних та зручних умовах. Обрати найзручніший час для проведення діагностики допоможуть адміністратори клініки. Вони ж зорієнтують пацієнта щодо цін на імпедансометрію в Києві. До речі, вартість обстеження відповідає якості та не перевищує ціни на дану послугу в інших київських клініках.