У клініці Астрамедiка в Києві ми здійснюємо якісне та безпечне видалення стороннього тіла з горлянки (горла). Сторонні тіла, що потрапляють у горлянку, можуть викликати неприємні відчуття, ускладнювати ковтання і навіть спричинити серйозні ускладнення. Наші досвідчені фахівці мають високу кваліфікацію та використовують сучасні методи для ефективного видалення сторонніх тіл.
Ми розуміємо важливість оперативного втручання при виявленні стороннього тіла в горлі, тому пропонуємо екстрене видалення, щоб запобігти можливим ускладненням і забезпечити ваше благополуччя. У клініці Астрамедiка ми створили комфортні умови та обладнали спеціалізовані кабінети, щоб забезпечити нашим пацієнтам найвищий рівень безпеки та комфорту.
Сторонніми тілами, що потрапляють в глотку, є чужорідні частки, залишки непережованої їжі, мікроорганізми, які випадково потрапляють у воронкоподібний канал та приносять людині неприємні болючі відчуття. Окрім того, сторонні тіла в горлі можуть призвести до саден, проколів або більш глибоких уражень глотки, стати причиною закриття просвіту до верхніх дихальних шляхів, призвести до кисневого голодування.
Стороннє тіло в глотці вдається діагностувати за допомогою рентгену, фарингоскопії та анамнестичної інформації. Після встановлення точного діагнозу сторонній предмет слід обов’язково видалити. Діагностику та терапію має проводити досвідчений отоларинголог. Його послуги можна отримати в медичному центрі Астрамедика, в Києві.
Пацієнти клініки можуть отримати кваліфіковану допомогу з діагностування та видалення сторонніх тіл, що локалізуються у горлі та інших ЛОР-органах. При цьому застосовуються спеціальні медичні інструменти та препарати, які мають антисептичні властивості, сприяють прискоренню загоєння та відновленню пошкоджених тканин.
За анатомічною будовою глотка поділяється на три частини: верхня-носоглотка, середня – ротоглотка, нижня – гортаноглотка. Класифікація сторонніх тіл у горлі відбувається в залежності від того, де вони знаходяться. Найчастіше чужорідні предмети виявляють у ротоглотці та гортаноглотці. В носоглотку сторонні тіла попадають дуже зрідка, як правило, у випадках паралічу м’якого піднебіння.
Глотка є своєрідним бар’єром на шляху сторонніх предметів. Вона перешкоджає їх проникненню у трахею, горло або шлунково-кишковий тракт. У разі попадання предмета у лійкоподібний канал, відбувається рефлекторне скорочення м’язів і вони не пропускають той далі. Значну роль при цьому відіграє слизова оболонка, яка миттєво реагує на сторонні тіла.
Локалізація чужорідних тіл у горлі найчастіше відбувається у:
Найчастіше в ротоглотці локалізуються гострі предмети. Вони застряють в дужках і лакунах піднебінних мигдаликів або мигдалику кореня язика. Тупі сторонні тіла часто проходять у гортаноглотку і розміщуються над входом у гортань або стравохід. Якщо сторонні тіла великі, вони можуть перекрити просвіт гортані та призвести до порушень дихання.
За характером сторонні тіла поділяються на побутові, харчові, ятрогенні та живі. Сторонні – це частини їжі, такі як кісточки м’яса, риби, непережовані шматки. До побутових відносяться – цвяхи, шурупи, швейні голки, ґудзики, шпильки, монети, шматочки скла або дерева, дрібні іграшки та їх деталі. Ятрогенними сторонніми предметами є ватяні тампони, зубні свердла, уламки медичних голок чи інструментів, які використовують в хірургії, стоматології, отоларингології. Якщо говорити про живі чужорідні тіла, то це аскариди, що проникають з кишківника, різні комахи, п’явки.
Сторонні тіла також поділяються за походженням – на екзогенні та ендогенні. Екзогенні проникають у горло зовні через ніс або рот, ендогенні утворюються безпосередньо в гортані або потрапляють до неї висхідним шляхом.
Клінічна картина наявності стороннього тіла в гортані залежить від розміру предмета, його виду, форми, місця розташування та часу, який минув з моменту потрапляння в горло. Серед загальних симптомів можна виділити наступні:
Особливу увагу треба приділяти дітям. У випадку попадання чужорідного тіла в глотку дитині, вона може промовчати і не розповісти дорослим про проблему. Тому потрібно помічати відсутність апетиту, порушене слиновиділення, незвичні гримаси під час ковтання, пасивність.
Слід зазначити, що навіть незначне травмування слизової оболонки горла стороннім тілом призводить до розвитку запального процесу, посилення больового синдрому, може стати причиною глибоких та значних ушкоджень тканин глотки, кровотечі із травмованих судин.
Сторонні предмети часто стають джерелом занесення інфекції в результаті якої можуть сформуватися бічний абсцес глотки, паратонзилярний або заглоточний абсцес, розвинутись флегмони шиї.
Діагностування сторонніх тіл у гортані – справа отоларингологів. Так, діагностування чужорідних предметів у лійкоподібному каналі відбувається досить швидко, а от визначити дрібні предмети у складках слизової та гортаноглотці набагато складніше. Локалізацію та параметри предмета встановлюють за допомогою фарингоскопії та рентгену. Ренгенографія дозволяє визначити вогнище патології.
У разі загрози переміщення стороннього предмету у стравохід, горло або ніс ЛОР-лікар призначає риноскопію, езофагоскопію, рентген стравоходу з контрастною речовиною та ларингоскопія.
Самостійно витягати кістку або інший сторонній предмет не варто. У результаті такої самотерапії людина може травмувати ковтку та її слизову оболонку. Інколи симптоми, що вказують на сторонній предмет в горлі, можуть виявитися ознаками злоякісних чи доброякісних пухлин в області глотки, а також свідчити про запалення або порушення нервової системи.
Будь-який предмет, що потрапив у глотку треба видаляти, адже він заважає вести нормальний спосіб життя. Якщо чужорідне тіло добре візуалізується, а лікар має до нього прямий доступ, то хірург або отоларинголог виймає його за допомогою спеціальних інструментів, як то щипці Брюнінгса, пінцет чи корнцанг для носа.
Існує декілька способів вилучення стороннього предмета з носоглотки. У першому випадку його обережно вивертають із ложа за допомогою вигнутого зонду, носоглоткового ватотримача або пальця. Другий спосіб заключається у проштовхуванні стороннього тіла з боку нижнього носового проходу. В окремих випадках лікар піднімає м’яке небо та щипцями витягає предмет із носоглотки через рот.
Після вилучення чужорідного предмета пошкоджене місце обробляється антисептичними препаратами чи розчином Люголя. Протягом 5-7 днів після процедури пацієнту рекомендується вживати лише м’яку їжу.
Проблематичним є видалення предметів, які потрапили до гортані. Щоб їх вийняти ЛОР вводить атропін, зменшуючи слиновиділення. Сама операція проводиться під місцевою анестезією, спеціаліст використовує дзеркало для гортані та щипці.
У випадку, коли в гортані застряє важкодоступне тіло, для його видалення застосовують процедуру ларингоскопії. Локалізовані в м’яких тканинах предмети, видалити звичайним шляхом практично неможливо, як і у випадку набряклості чи запального процесу, що виникають через чужорідні предмети. У такій ситуації від стороннього предмета позбавляються через хірургічне втручання. Хірург робить в глотці надріз та виймає предмет.
Якщо стороннє тіло стає причиною асфіксії і в людини ускладняється дихання, вона потребує першої медичної допомоги. У такому випадку існує загроза здоров’ю пацієнта, тому зволікати з операцією не можна.
Навіть невелике травмування слизової оболонки воронкоподібного каналу може призвести до запального процесу, сильного болю, набряклості та гіперемії. Чужорідні предмети, що попадають в горло, шкодять слизовій та внутрішнім тканинам.
Самостійне видалення стороннього тіла або непрофесійно надана допомога досить часто викликають інфекційні процеси. В подальшому вони стають причиною бічного, паратонзилярного та заглоточного абсцесів глотки.
Після вилучення іншородного тіла в медичній установі досвідченим отолорингологом обов’язково треба дотримуватись наданих рекомендацій. Як правило, ЛОР радить обробляти уражену ділянку спеціальними лікарськими засобами, дотримуватись дієти та запобігати додаткового травмування порожнини глотки.
Загоювання глотки та слизової оболонки почнеться протягом 5-7 днів. Зазвичай через тиждень після процедури лікар призначає повторний огляд, щоб упевнитись в успішності маніпуляції.
Маніпуляцію з видалення стороннього тіла з глотки проводять в багатьох приватних клініках Києва. В медичному центрі Астрамедика велику увагу приділяють якості послуг, зручності та комфорту клієнтів. Щодо вартості послуг, то ціни в нашому медичному центрі доступні та відповідають рівню обслуговування.
В клініці Астрамедіка пацієнти отримують:
Окрім того, в Астрамедіка потурбувалися про комфортні умови перебування пацієнтів. Їм не доведеться стояти в чергах. Записатися на прийом можна по телефону, адміністратор допоможе підібрати зручний день та час для візиту, зорієнтує по цінам та додатковим послугам.
Ціна на видалення стороннього тіла з глотки (горла) в клініці Астрамедiка доступна і прозора. Ми прагнемо надати високоякісні медичні послуги за доступною ціною, щоб кожен пацієнт міг отримати необхідну допомогу без надмірного фінансового навантаження.
Наші ціни на видалення стороннього тіла з горлянки формуються виходячи зі складності процедури, використовуваних матеріалів та обладнання, а також кваліфікації наших фахівців. Ми прагнемо запропонувати прозорі тарифи та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.
Для отримання детальної інформації про ціни на видалення стороннього тіла з горла в клініці Астрамедика, рекомендуємо звернутися до наших консультантів. Ми із задоволенням проконсультуємо вас з усіх питань, пов'язаних із ціною та процедурою видалення стороннього тіла, а також надамо детальну інформацію про наші послуги.
Ми цінуємо довіру, яку пацієнти надають нам, та готові надати якісну медичну допомогу за розумними цінами. Звернувшись до клініки Астрамедiка, ви можете бути впевнені, що отримаєте професійне лікування, ефективне видалення стороннього тіла та дбайливе ставлення до вашого здоров'я.
Лікар отоларинголог який проводить видалення стороннього тіла з гортаноглотки: