Парацентез барабанної перетинки є важливою процедурою, яка проводиться для полегшення стану пацієнтів із різними захворюваннями вуха. У клініці Астрамедика в Києві ми надаємо висококваліфіковані послуги з парацентезу барабанної перетинки, забезпечуючи оптимальні результати та комфорт для наших пацієнтів.
Парацентез – це хірургічна процедура, яка перекладається з грецької (paracentesis) як прокол. Прокол (надріз) барабанної перетинки роблять для видалення патологічного секрету із середнього вуха, щоб уникнути ускладнень, які може спричинити ексудат. Процедура призначається та проводиться лікарем отоларингологом.
Показанням до парацентезу барабанної перетинки є захворювання середнього вуха (отити). Вони пов'язані із запаленням області за барабанною перетинкою і можуть супроводжуватися скупченням рідини (випотом) або гною в середньому вусі. Скупчення ексудату робить пацієнта сприйнятливим до нових вушних інфекцій, оскільки він є живильним середовищем для патогенної мікрофлори.
Запалення середнього вуха, що часто повторюються, можуть викликати ряд серйозних ускладнень:
Коли в середньому вусі накопичується ексудат, під його тиском відбувається спонтанна перфорація барабанної перетинки, внаслідок чого може бути сильно пошкоджена. Такий розрив не тільки довго гоїться, але є ризик утворення рубців, що часто призводить до зниження гостроти слуху. Якщо барабанна перетинка не розривається вчасно, інфекція, що поширюється, може викликати перераховані вище ускладнення. Саме тому призначається парацентез барабанної перетинки.
Рішення щодо необхідності такої процедури приймає отоларинголог на огляді. Однак самим пацієнтам важливо вчасно звертатися до лікаря, щоб запобігти ускладненням або спонтанному розриву барабанної перетинки.
Коли потрібно терміново записатися на прийом до отоларинголога
Невідкладно звернутися за медичною допомогою потрібно при виникненні будь-якого з цих симптомів:
Варто пам'ятати, що у дітей утворення ексудату відбувається швидше, але оскільки барабанна перетинка у них щільніша. Це означає, що патологічний вміст накопичуватиметься у великих кількостях і може призвести до швидких ускладнень. У цьому діти, особливо маленькі, не завжди можуть адекватно передати словами неприємні симптоми. Тому батькам необхідно реагувати на будь-які скарги дитини про хворобливі та просто неприємні відчуття в області вух. У немовлят біль у вусі супроводжується частим плачем, який часто переходить у крик. Діти можуть часто прикладати руку до вуха або щось до нього прикладати, ніби намагаючись зігріти. Крім цього, у дітей часто спостерігається млявість, відмова від їжі або нудота. Висока температура (38-39 С), що не збивається, також є приводом терміново звернутися до лікаря.
Прокол барабанної перетинки може бути призначений лише після об'єктивної діагностики отоларингологом у таких випадках:
Хірургічний розтин барабанної перетинки не проводиться:
У цих випадках лікар підбере інші методи терапії захворювань середнього вуха.
За 24 години до процедури пацієнт не повинен використовувати вушні краплі чи спреї.
Перед процедурою лікар обробляє слуховий прохід знезаражуючим розчином, а потім вводить невеликий ватний тампон, просочений місцевим анестетиком. Рідше використовується провідниковий метод знеболювання за допомогою ін'єкції, що блокує нерв. Після спрацьовування анестетика розпочинається процедура.
Щоб уникнути випадкових рухів, медсестра фіксує голову пацієнта руками. Лікар вводить у слуховий прохід вушну лійку і під освітленням налобного ліхтаря вводиться спеціальна парацентальна голка. Нею виконують прокол у задньому відділі барабанної перетинки. Якщо проколу недостатньо для виходу ексудату, голкою проводиться невеликий вертикальний розріз.
З отвору починає виділятися ексудат. У вушний прохід вводиться стерильний тампон, який кілька разів замінюється. При сильному запаленні лікар може ввести антибіотик у середнє вухо.
Зазвичай відразу після процедури пацієнт відчуває значне полегшення стану: слабшає тиск та болючі відчуття, покращується слух. Оскільки надріз невеликий, барабанна перетинка гоїться самостійно через 7-10 днів без утворення рубців, але в цей період важливо дотримуватися певного режиму та процедур.
Після процедури у вушному проході залишається тампон, який потрібно змінювати кожні 2-3 години або з іншою періодичністю, призначеною лікарем.
Поки місце проколу не затягнеться, потрібно берегти вухо від вологи та пилу. Заборонено відвідувати басейн або сауну, а також використовувати навушники.
Строго дотримуватись призначеної схеми лікування: прийом медикаментів, фізіотерапевтичні процедури та ін.
Для контролю стану в жодному разі не можна пропускати повторний прийом у лікаря, навіть якщо пацієнт не відчуває неприємних симптомів. Процес лікування має відбуватися суворо під контролем спеціаліста.
Щоб уникнути ускладнень через захворювання середнього вуха, важливо вчасно їх виявити та лікуватись у кваліфікованого лор-лікаря. Записатися до отоларинголога в клініці Астрамедика можна прямо зараз, зателефонувавши за вказаними телефонами.
Ціна на парацентез барабанної перетинки в клініці Астрамедiка формується з урахуванням різних факторів, включаючи складність процедури, необхідність додаткових обстежень та використання спеціалізованого обладнання. Ми пропонуємо конкурентоспроможні тарифи для забезпечення доступності наших послуг для всіх наших пацієнтів.
При виборі клініки для парацентезу барабанної перетинки важливо враховувати як ціну, а й якість медичного обслуговування. У клініці Астрамедика ви можете бути впевнені у високому професіоналізмі нашої команди фахівців, сучасному обладнанні та індивідуальному підході до кожного пацієнта.
Чи не відкладайте своє здоров'я на потім. Запишіться на прийом до клініки Астрамедiка та отримайте професійний парацентез барабанної перетинки за доступною ціною. Ми гарантуємо вам якісне лікування та турботу про ваше благополуччя
Лікарі які проводять парацентез барабанної перетинки: