UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Забір біологічного матеріалу для лабораторних досліджень

Забір біологічного матеріалу для лабораторних досліджень

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Клініка Астрамедiка пропонує високоякісні послуги із забору біологічного матеріалу. Наша команда фахівців забезпечує професійний та безпечний процес збору зразків для лабораторних досліджень. Ми дотримуємось суворих правил та алгоритмів, гарантуючи точність та надійність результатів. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням, що дозволяє нам проводити забір біологічного матеріалу ефективно та комфортно для пацієнтів. Ми розуміємо важливість своєчасного та акуратного проведення процедури, тому терміни та вартість забору біологічного матеріалу у нас оптимальні. Довірте нам турботу про ваше здоров'я та отримайте якісні результати з мінімальними витратами часу та коштів.

Показання до бактеріологічного дослідження

Забір біологічного матеріалу для лабораторного обстеження. Київ. Виноградар.

Бактеріологічне дослідження може проводитись з будь-яким біологічним матеріалом:

  • кров'ю;
  • сечею;
  • калом;
  • харкотинням;
  • слиною;
  • виділеннями з носа та зіва;
  • ексудатом із ран;
  • виділеннями з піхви або уретри;
  • спермою;
  • грудним молоком;
  • спинно-мозковою рідиною;
  • жовчю;
  • ділянками тканини та ін.

Це означає, що показанням до проведення бактеріологічного посіву може бути будь-яке захворювання, збудником якого можуть бути бактерії або грибки. Найчастіше бакпосів призначається:

  • при інфекційних захворюваннях органів дихальної системи;
  • інфекціях та запальних процесах статевих органів та сечовивідних шляхів;
  • грибкових та бактеріальних захворюваннях шкіри;
  • ранах, що довго не гояться;
  • гнійних процесах;
  • запалення слизових оболонок;
  • кишкових інфекціях;
  • дисбактеріоз;
  • сепсисі та ін.

Для чого призначається антибіотикограма

Винахід антибіотиків дозволив лікувати хвороби, які раніше вважалися невиліковними та навіть смертельними. Однак мікроби розвивають механізми стійкості до антибіотиків, використовуючи різні захисні стратегії:

  • зміцнення мембран;
  • вироблення ферментів, що призводять до деградації антибактеріальних препаратів;
  • зміна на рівні ДНК білків, які є мішенями для антибіотиків.

Крім цього, стійкість мікробів до антибіотиків посилюється через надмірне або неправильне використання препаратів цієї групи. Часто пацієнти самі призначають собі антибіотики за порадою знайомих або прочитавши інформацію про той чи інший препарат в Інтернеті, що робити категорично не можна.

Сьогодні ефективність антибіотикотерапії різко знижується в усьому світі, причому темпи зниження на думку багатьох учених катастрофічні. Згідно з багатьма проведеними дослідженнями, до 2050 року багато захворювань неможливо вилікувати звичними сьогодні препаратами. А оскільки на розробку нового антибіотика потрібно 10-15 років, у лікарів просто не буде потрібного препарату.

Саме тому сучасні лікарі призначають антибіотикотерапію дуже вибірково та намагаються підібрати той препарат, який буде найефективнішим до конкретного збудника. Для цього проводиться таке дослідження, як антибіотиграма.

Як проводиться бакпосів та антибіотиграма

Забір біологічного матеріалу для бактеріологічного дослідження. Виноградар.

Традиційно для проведення бактеріологічного посіву біологічний матеріал містився у спеціальне живильне середовище, де він розвивався протягом 3-10 днів. Однак сьогодні є досконаліший метод – системи індикаторні паперові (СІБ), за допомогою якого чиста бактеріальна культура може бути виділена за 6-10 годин. За допомогою бактеріологічного дослідження можна не тільки виявити наявність тих чи інших мікроорганізмів, а й їхню концентрацію.

Найбільш поширеним способом визначити чутливість та стійкість мікробів до певних препаратів є диско-дифузний метод. У ньому поверх засієних у живильне середовище біоматеріалів накладаються просочені різними антибіотиками диски, і матеріал залишається в термостаті на 16-18 годин. Після закінчення необхідного часу буде отримано результат. Також дослідження можна проводити за допомогою спеціального високотехнологічного обладнання – автоматичного мікробіологічного аналізатора.
Мікроби можуть по-різному реагувати на різні антибіотики:

  • Чутливі мікроорганізми можуть бути пригнічені прийнятою рекомендованою дозою певного антибіотика.
  • Умовно-стійкі мікроби можна придушити збільшеною дозою конкретного антибактеріального засобу.
  • Стійкі до певного антибіотика мікроби не можна буде придушити навіть збільшеною дозою.

Результати антибіотикограми подаються у вигляді таблиці, де показані можливі варіанти антибактеріальних препаратів і те, наскільки мікроорганізм є чутливим або стійким до кожного з них. Залежно від методу, лікар отримає результат через 2-3 дні після надходження біоматеріалу в лабораторію, після чого зможе призначити оптимальний лікарський препарат.

Для чого призначають антибіотикограму після призначення медикаментозної терапії

Антибіотики – це потужні препарати, які пригнічують як патогенні, а й корисні мікроорганізми. Тому в ході терапії лікар може призначати повторне дослідження з метою визначити ефективність лікування (чи не виникло у мікробів звикання вже в процесі лікування) та те, як реагує на препарат корисна мікрофлора. Також повторне дослідження лікар може призначити в тому випадку, якщо під час медикаментозної терапії виявилася алергія на препарат, і його необхідно замінити.

Зверніть увагу, що антибіотиграма дійсна лише під час перебігу захворювання. Якщо через деякий час хвороба знову проявляється, таке дослідження може бути призначене повторно.

Як підготуватися до бактеріологічного дослідження

Оскільки для бактеріологічних досліджень беруться різні біоматеріали, у кожному даному випадку підготовка відрізняється. Про неї вам розповість ваш лікар, що дає направлення на дослідження.

Вартість забору біологічного матеріалу: доступна ціна, швидкий результат

Важливим аспектом при виборі клініки для забору біологічного матеріалу є вартість процедури. Ми в клініці Астрамедiка розуміємо, що доступність ціни є одним із важливих факторів для наших пацієнтів. Тому ми пропонуємо конкурентоспроможні тарифи, щоб зробити наші послуги максимально доступними.

Наша клініка прагне забезпечити оптимальне співвідношення ціни та якості. Ми пропонуємо доступну ціну на забір біологічного матеріалу. При цьому ми гарантуємо швидкий та ефективний процес збирання зразків.

Наша команда досвідчених фахівців має всі необхідні навички та знання, щоб провести забір біологічного матеріалу максимально швидко і безболісно, дотримуючись сучасних стандартів і методів. Ми розуміємо, що ваш час є цінним, тому намагаємося мінімізувати час очікування і надати вам результати якнайшвидше.

Довірте забір біологічного матеріалу нам, і ви отримаєте доступну ціну, безпечність процедури, якісні та швидкі результати. У клініці Астрамедика ми робимо все можливе, щоб забезпечити ваше задоволення та комфорт при проведенні забору біологічного матеріалу.

Лікарі які проводять забір біологічного матеріалу для дослідження:

Взяття біологічного матеріалу для досліджень
100 грн.
Оскільки різні захворювання з однаковою симптоматикою можуть бути викликані різними збудниками, їх виявлення проводяться забір біологічного матеріалу та бактеріологічні дослідження. У ході бактеріологічного посіву (бакпосіву) визначається тип і концентрація мікробів, які провокують захворювання, а за допомогою антибіотикограми визначається чутливість мікробів до того чи іншого антибіотика. У комплексі методи, що використовуються, дозволяють більш точно діагностувати причину захворювання і підібрати максимально ефективний антибактеріальний або протигрибковий препарат.
Oтoлapингoлог (ЛOP), детский отоларинголог