UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Пункція гайморової пазухи

Пункція гайморової пазухи

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Пункція гайморової пазухи – це ефективна процедура, яка застосовується на лікування та діагностики захворювань пазух носа. Клініка Астрамедiка у Києві надає високоякісні послуги з пункції гайморової пазухи з використанням передових методів та сучасного обладнання. Наша команда досвідчених фахівців має глибокі знання та професійні навички, щоб забезпечити вам безпечну та ефективну процедуру пункції гайморової пазухи. Ми розуміємо, що кожен пацієнт унікальний, тому наші фахівці розробляють індивідуальний підхід з огляду на особливості вашого стану та потреби.

Пункція гайморової пазухи – це проколювання стінки пазухи носа порожнинною голкою з метою вивільнення від накопиченого патологічного вмісту, взяття матеріалу для гістологічного дослідження, вивчення порожнини органу.

До пункції гайморової пазухи вдаються у разі захворювання на гайморит чи синусит. Найчастіше ці патології виникають після перенесених інфекційних захворювань або у разі запущеного риніту. Гайморові пазухи або верхньощелепні синуси – зігрівають та очищають повітря, яке вдихає людина, допомагають розпізнавати запахи та беруть участь у формуванні голосу. Під час запалення гайморових пазух в них накопичуються гнійні виділення. Якщо не вдається досягти виходу носового секретеру за допомогою адекватного дренажу, роблять прокол гайморових пазух.

У разі відсутності лікування, запалення гайморових пазух може призвести до серйозних наслідків. Тому, якщо лікар призначає процедуру проколу гайморових пазух, слід перебороти власний страх та звернутись до кваліфікованих та досвідчених лікарів. Наприклад, фахівців медичного центру Астрамедика, що в Києві. Наші спеціалісти докладуть максимальних зусиль у процесі діагностування та лікування гаймориту. Якщо пацієнту буде призначено пункцію гайморових пазух, то лікар зробить усе можливе, щоб пацієнт почувався максимально комфортно. ЛОР обов’язково застосує місцеве знеболення або загальний наркоз, виконає якісну санацію та обробку проколу.

Коли рекомендується проводити прокол гайморової пазухи

Пункція гайморової пазухи в клініці Астрамедіка. Київ.

Прокол носової пазухи призначає та виконує лікар-отоларинголог. Рішення про таку операцію приймається у тих випадках, коли інші методи лікування не допомагають. До пункції гайморової пазухи вдаються у разі, коли спостерігаються наступні ознаки:

  • сильний головний біль, що віддає в око, відчувається тиск в носових пазухах;
  • під час обстеження у придатковій повітряній пазусі виявлено скупчення гною, крові та слизу;
  • блокування виділеннями вивідного співустя;
  • відсутність позитивних змін при застосуванні консервативного лікування через два тижні від його початку;
  • тривале підвищення температури тіла понад 38С;
  • наявність у пацієнта деяких супутніх хронічних патологій, що можуть призвести до ускладнень (цукровий діабет, гіпертонія);
  • високий ризик ускладнень.

Також пункція гайморових пазух може бути призначена з метою забору гною на бактеріальний посів. До позитивних наслідків маніпуляції можна віднести: швидке поліпшення самопочуття пацієнта, зниження ризику хронізації захворювання, можливість зменшення доз антибіотиків та тривалості курсу терапії, виявлення специфічних патологічних процесів в пазухах носу.

Однак, процедура має певні обмеження. Кваліфікований спеціаліст ніколи не призначить пункцію у наступних випадках:

  • інфекційний гайморит у гострій стадії;
  • вроджені аномалії кісткових пазух;
  • пацієнт має психічні розлади;
  • порушення процесу згортання крові;
  • синусит, що протікає на тлі загострення хронічного захворювання.

Прокол носа також не проводиться дітям до 3 років та людям похилого віку. Протипоказана операція людям, що мають гіперчутливість до анестетиків.

Підготовка до пункції гайморових пазух

Для проколу носової пазухи спеціальної підготовки не треба. Маніпуляція відноситься до малотравматичних операцій. Її виконує лікар-отоларинголог після проведення рентгену та тесту на медикаментозну алергію. Пацієнтам із цукровим діабетом другого типу слід обов’язково повідомити лікаря про наявність захворювання.

Перед проведенням маніпуляції за 1-2 години хворим радять відмовитися від вживання їжі. Оскільки під час промивання гній та слиз виходять через носову та ротову порожнину, нею також переміщується лікарський розчин, у людини може спрацювати блювотний рефлекс.

Зазвичай пацієнти дуже бояться болю. Тим не менш, процедура хоча і неприємна, однак не викликає сильних больових відчуттів. Про її особливості та значущість пацієнту обов’язково повідомить лікар під час огляду та консультації. Щоб запобігти паніки, вразливим людям радять за 30 хвилин до операції випити настойку валеріани або інший заспокійливий препарат.

Проведення пункції гайморової пазухи

Пункція носа виконується в амбулаторних умовах. Маніпуляція займає 10-15 хвилин. У випадку гострої форми захворювання операцію повторюють 1-3 рази. Операція включає знеболювання, прокол пазухи та промивання. Під час проведення маніпуляції пацієнта садять в крісло. Щоб зменшити набряклість проводять туалет носових проходів шляхом введення турунди з розчином судинозвужувальних препаратів.

  • Знеболення. Якщо пацієнтом є доросла людина, пункція проводиться під місцевою анестезією, у складних випадках – під загальним наркозом. Дітям, як правило, роблять загальний наркоз. Під час операції хворий має зберігати повну нерухомість. Людині глибоко в ніс за допомогою шпателя вводять тампон просочений ліками. Анестетиками, якими зазвичай користуються лікарі, є лідокаїн та препарати з тетракаїном. Затребувані комбінації адреналіну та знеболюючих засобів. Перед початком операції лікар має обов’язково перевірити ефективність анестезії.
  • Прокол гайморової пазухи. Прокол пазух носа проводиться за допомогою голки Розенблата або Куликовського. Це пристосування у вигляді довгої тонкої трубки із товстими стінками. На її кінці є спеціальний вигин та канюля для з’єднання зі шприцем. За допомогою голки лікар знаходить найтоншу ділянку носової кістки гайморової пазухи та проколює його. У цей час лікар відчуває провал інструменту, а пацієнт – неприємний хрускіт.
  • Промивання. Після того, як лікар переконається, що інструмент знаходиться у носовому синусі, він приступає до промивання. За допомогою шприца та голки Куликовського в порожнину носа подається антисептичний розчин. Під його дією із гайморової пазухи виходить патологічний секрет. Коли у змивах буде відсутня кров та гній промивання завершують.

Після вилучення голки в носові ходи вводяться турунди, пацієнту рекомендується полежати на боці протягом 30-60 хвилин.

Результат проведення пункції гайморової пазухи

Підготовка до пункції гайморових пазух та проведення пункції гайморової пазухи

Якщо операція проведена вчасно та правильно, полегшення настає у 97% випадків. Однак, дуже багато пацієнтів бояться цієї процедури, усіляко затягують з її проведенням і навіть намагаються відмовитися. У такому разі хворий ризикує, адже у нього можуть розвинутися ускладнення, як то:

  • отит;
  • запалення очного яблука;
  • менінгіт;
  • енцефаліт;
  • міокардит;
  • пневмонія;
  • цистит та інші.

Однак, слід взяти до уваги той факт, що прокол – це оперативне втручання, під час проведення якого порушується цілісність кісткової тканини та слизової оболонки. Досить часто наслідками такої маніпуляції стають головний біль, набряки щоки та носу, утруднюється дихання. Це нормальна реакція організму і вона є короткочасною.

Якщо під час операції відбулося порушення техніки маніпуляції або поведінка хворого вийшла поза межі передбачуваності, то у пацієнта можуть спостерігатися:

  • носові кровотечі;
  • гематоми на обличчі;
  • ушкодження очної орбіти;
  • попадання гною в кровоносні судини;
  • зниження гостроти зору.

У разі коли протягом доби після маніпуляції у пацієнта спостерігається підвищена температура, то переживати не варто. Це є нормальною реакцією організму на антибіотик. Якщо температурні показники не приходять до норми більш як через добу, призначається додаткове обстеження.

Реабілітація після пункції гайморової пазухи

Відновлення кісткової тканини у місці проколу відбувається дуже швидко. Щоб запобігти повторному запаленню гайморових пазух, хворому зазвичай призначають курс антибіотиків. Визначити збудника захворювання та правильно призначити ліки допомагає зібраний під час пункції біоматеріал. Реабілітація триває приблизно 4 тижні за умови чіткого дотримання усіх призначень лікаря. У цей період також важливо дотримуватись наступних правил:

  • не переохолоджуватися;
  • не перевтомлюватися;
  • дотримуватися дієти;
  • зміцнювати імунітет.

Якщо у людини виникає повторне запалювання гайморових пазух, то здебільшого це є наслідком: захворювання зубу, кісти, поліпів, алергій.

Особливості проведення пункції гайморової пазухи в Астрамедіка

Лікування гаймориту та пункція гайморової пазухи потребують своєчасних та кваліфікованих дій. Державні клініки не завжди дають змогу потрапити на консультацію до лікаря-отоларинголога вчасно. У цьому випадку альтернативою є приватні медичні центри, особливо ті, які мають хорошу репутацію та позитивні відгуки пролікованих пацієнтів. Одна з них – київська Астрамедика.

До послуг пацієнтів медичного центру:

  • кваліфіковані та досвідчені лікарі-отоларингологи, які постійно підвищують свою кваліфікацію та застосовують в роботі нові методики;
  • сучасне діагностичне та лікувальне обладнання, яке допоможе встановити точний діагноз та провести оперативне втручання максимально ефективно;
  • доступні ціни – в Астрамедіка намагаються не лише підвищити якість обслуговування, а й роблять усе можливе, щоб воно було доступним для усіх категорій населення;
  • високий рівень емпатії – персонал медичного центру зробить усе можливе, щоб допомогти пацієнту як фізично, так і психологічно.

Потрапити на прийом до лікаря-отоларинголога пацієнт може у зручний для себе час. Адміністратор допоможе визначитись із датою відвідування клініки, проінформує щодо цін та підготовки до огляду. Записатись на прийом та отримати необхідну інформацію можна за номером телефону, що вказаний на сайті медичного закладу.

Ціна на пункцію гайморової пазухи: доступні тарифи та висока якість

Клініка Астрамедiка пропонує доступні тарифи на пункцію гайморової пазухи без компромісу з якістю послуг. Ми розуміємо, що ціна є важливим фактором при виборі медичних процедур, тому ми прагнемо запропонувати нашим пацієнтам найкраще співвідношення ціни та якості.

Ми гарантуємо, що ціна на пункцію гайморової пазухи у клініці Астрамедiка у Києві відповідає високій якості послуг. Наша мета - надати ефективне та безпечне лікування пацієнтам, які потребують пункції гайморової пазухи. Ми прагнемо зробити цю процедуру доступною для всіх, щоб кожен пацієнт міг отримати необхідну медичну допомогу.

Якщо ви шукаєте професійну пункцію гайморової пазухи за доступною ціною, зверніться до клініки Астрамедiка у Києві. Наші висококваліфіковані фахівці готові запропонувати вам якісне лікування та індивідуальний підхід до вашої нагоди. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти вам подолати проблеми гайморових пазух і повернути вам здоров'я та комфорт.

Лікарі які проводять пункцію гайморової пазухи:

Пункція верхньощелепної пазухи
650 грн.
Oтoлapингoлог (ЛOP), детский отоларинголог