UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Туалет слухового ходу

Туалет слухового ходу

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Пропонуємо послугу туалету слухового проходу у клініці Астрамедiка у Києві. Наша клініка спеціалізується на очищенні слухового проходу, забезпечуючи високу якість та професіоналізм. Дізнайтеся про процедуру та доступну ціну.

Туалет слухового проходу – це маніпуляція очищення зовнішнього слухового проходу в умовах медичного закладу або власними силами.

Зовнішній слуховий прохід – це канал, що з’єднує зовнішній та середній відділи вуха. Його довжина - 26 мм. Зазвичай саме у цьому каналі накопичується пил та дрібні частинки. Поєднуючись з сірою, вони виходять назовні, очищуючи вушний прохід. Звичайний туалет слухового проходу здійснюють за допомогою тонкого зонду з ватною кулькою на кінці. Однак бувають випадки, коли вушний прохід закупорюється сірчаною пробкою. Саме за таких обставин рекомендується туалет слухового проходу (промивання вуха) в медичному закладі.

Туалет слухового проходу має проводити тільки лікар-отоларинголог. Він не лише проконсультує та обстежить вухо, а й, за необхідності, видалить сірчану пробку чи інші сторонні предмети. Послуги кваліфікованого ЛОРа пропонує київський медичний центр Астрамедика. Наші отоларингологи впораються з найскладнішою проблемою та знов повернуть пацієнта до повноцінного життя.

Природа вушної сірки

Слід зазначити, що сіру у вухах виробляють сальні залози. Вона потрібна для змазки чи захисту слухового проходу від води, бруду, дрібних часточок, комах, хвороботворних бактерій. Цей воскоподібний жовтуватий субстрат є слабокислим середовищем з бактерицидними властивостями. Якщо сірка в органах слуху не виробляється, вушний канал пересихає, людину турбує свербіж та появляється небезпека інфікування вуха.

У разі виробітку надмірної кількості сірки або неможливості її очищення природнім шляхом, формується пробка. Вона перекриває слуховий прохід та призводить до проблем із здоров’ям.

Слід зазначити, що природа подбала про людину і передбачила функцію самоочищення вуха. Надлишок сірки виходить в зовнішнє вухо під час руху щелеп. Наприклад, коли людина розмовляє чи їсть. Щоб видалить сірку із зовнішнього вуха достатньо його ретельно помити. Якщо ж утворилася сірчана пробка, обійтися миттям не вдасться.

Чому утворюються сірчані пробки у вухах

Туалет слухового проходу в Києві. Клініка Астрамедіка. Ціна

До утворення сірчаних пробок зазвичай схильні люди з інфекціями вуха, особи похилого віку, а також пацієнти з рясним волосяним покривом вушної раковини. Окрім того, сірчану пробку можуть спровокувати:

  • плавання та тривалі тренування в воді;
  • робота у запилених приміщеннях;
  • генетична схильність;
  • особливості будови вушного каналу;
  • механічні засоби, що перешкоджають природньому виходу сірки: навушники, слухові апарати, беруші;
  • самостійне неохайне очищення вушного проходу ватними паличками чи іншими предметами.

У випадку утворення сірчаної пробки, пацієнт відчуває біль та закладеність у вухах. Якщо не провести туалет зовнішнього слухового проходу, до вищеназваних симптомів може приєднатися шум у вухах, втрата рівноваги, головокружіння, порушення слуху.

Коли проводять туалет слухового проходу в Астрамедика

Туалет органу слуху призначається не лише у випадку скупчення у ньому сірки. Така процедура є складовою лікувальних заходів у разі:

  • зовнішнього та середнього отитів – інфекційного-запалювального процесу у слуховому проході, причиною яких є патогенні бактерії;
  • євстахіїту – запалення євстахієвої труби;
  • отомікозі – грибкової інфекції зовнішнього слухового проходу;
  • аероотиту – запалення слизових покривів чи елементів середнього вуха, які були спровоковані механічними пошкодженнями стінок органів, які містять повітря;
  • фурункулах зовнішнього слухового проходу – гнійному запаленні волосяного фолікула у хрящовому відділі вуха;
  • перфорації (прободінні) барабанної перетинки;
  • екземі зовнішнього вуха – хронічній рецидивній патології алергічної етіології;
  • перихондриту вушної раковини – інфекційного враження тканин, що покривають хрящ зовнішньої частини вуха;
  • виявлення у вусі стороннього предмету;
  • нагноєння атероми мочки вуха (кісти).

Всі ці патології зазвичай супроводжуються накопиченням у вушному каналі сірчаних мас, корок, відмерлих епітеліальних клітин, продуктів життєдіяльності хвороботворних бактерій. Відповідно, ці накопичення заважають проникненню до місця запалення лікарських препаратів, знижують ефективність лікування та уповільнюють процес загоєння.

До чого може призвести несвоєчасне очищення вух

Несвоєчасне очищення вух від сірчаної пробки може призвести до запального процесу. Це потягне за собою низку наслідків, серед яких:

  • серйозне порушення слуху;
  • хронічний риніт;
  • пролежні вушного проходу;
  • запалення, спричинене активною діяльністю мікроорганізмів, що містяться в сірі.

Діагностика та методи видалення сірчаної пробки

Виявлення сірчаної пробки відбувається під час отоскопії або мікроскопії. Спеціаліст збирає анамнез пацієнта, в т.ч. враховує болючисть органу та зниження слуху, а потім візуалізує повне або часткове заповнення слухового проходу патологічною масою.

Процедура очищення слухового проходу здійснюється двома методами: сухим та вологим.

  • Сухий метод – це використання вушного зонду, що має спеціальну нарізку на яку накручується вата. На неї, після огляду слухового проходу, збирають вміст євстахієвої труби. Процедуру повторюють до повного очищення вушного проходу.
  • Вологий метод передбачає застосування шприца Жане (пластиковий іригаційний пристрій) або електронного перфузора (пристрій, який дає можливість максимально точно ввести рідину). За допомогою цих інструментів вушний канал промивається потоком води під тиском.

Іноді в отоларингології застосовують ще метод кюретажа. До такої маніпуляції вдаються у випадках, коли інші методи не дали результату або недоречні. Вилучання сірчаної пробки під час цієї процедури відбувається із застосуванням хірургічних інструментів.

Як проводиться очищення вуха від сірчаної пробки

Туалет слухового прохода в Киеве. Цена

Найчастіше очищення вуха проводять методом вимивання. Процедура безболісна та не потребує анестезії. Перед її початком лікар-отоларинголог за допомогою отоскопії проводить огляд вуха, встановлює цілісність барабанної перетинки та визначає відсутність або наявність гнійних виділень. Після огляду ЛОР приступає безпосередньо до процедури з ходом якої обов’язково ознайомлює пацієнта.

Для вимивання сірчаної пробки потрібні:

  • тепла вода з температурою 37С;
  • тривідсотковий розчин перекису водню;
  • фурацилін.

Вода використовується лише тепла, адже холодна може спровокувати неприємні наслідки (нудоту чи блювоту).

Під час процедури промивання вуха пацієнт займає сидяче положення. В руках у нього розташовують металевий лоток, в який збирається рідина та сірка, що витікають з вуха.

Маніпуляцію розпочинаються з легкого відтягування вушної раковини. Це дозволяє розпрямити вушний прохід. Далі шприц з теплою водою переносять у вушний прохід не глибину не більш як 1 см та під напором вводять воду. Для того, щоб вона витекла назад пацієнту буде потрібно злегка нахилити голову на сторону.

Коли пробка виходить, зовнішній прохід просушують за допомогою ватного тампону. Потім лікар знов проводить отоскопію, щоб переконатись у тому, що пробка вийшла, а маніпуляція пройшла без шкоди для барабанної перетинки.

Профілактика виникнення сірчаної пробки

У більшості випадків формуванню сірчаної пробки можна запобігти. Для цього потрібно дотримуватись наступних правил:

  • Правильно чистити вуха. Видаляти секрецію з вуха потрібно тільки з поверхні раковини та навколо внутрішнього отвору. Якщо вводити гігієнічні палички у більш віддалені порожнини вуха, можна спровокувати ущільнення сірчаної маси та порушити природній процес очищення вуха. Це може призвести до формування пробки.
  • Дотримуватись здорового харчування. Складовою сірки є холестерин. У людини, яка не дотримується здорового способу харчування, холестерин перевищує допустиму норму. Відповідно, вушні залози виробляють більше сірки, що сприяє утворенню твердих елементів.
  • Людям, що носять слухові апарати, рекомендується використовувати спеціальні профілактичні препарати, що призупиняють накопичення сірки. Плавцям варто пам’ятати, що після плавання шкіру вушної раковини треба ретельно витирати, а воду зі слухового проходу витрушувати.
  • Своєчасне лікування. У випадку захворювань на отит, дерматит, отомікоз, їх потрібно вчасно лікувати. Приводом звернення до лікаря мають послужити зниження слуху, запаморочення, нудота, біль у вухах. До самостійного видалення сірчаної пробки вдаватися протипоказано.

Чому потрібно звертатися до Астрамедика

Заложеность ушей, причины, лечение. Клиника Астрамедика.

Маніпуляцію очищення слухового проходу проводять у багатьох приватних клініках. Медичний центр Астрамедика в Києві – це заклад, для якого важливими є не лише якість послуг, а й доступність їх для пацієнтів. Ми пропонуємо:

  • Послуги кваліфікованих лікарів-отоларингологів, що мають високий клас професіоналізму та достатній практичний досвід. Лікарі Астрамедика позбавлять від сірчаної пробки, стороннього тіла чи інших скупчень за 1-2 прийоми.
  • Інноваційне діагностичне та маніпуляційне обладнання, завдяки якому буде встановлено точний діагноз, а процедури відбудуться максимально безболісно та ефективно.
  • Комфорт та емпатія. В нашій клініці пацієнти почуватимуться зручно та комфортно.

Записатися до лікаря можна за телефоном. Під час запису адміністратор допоможе правильно обрати потрібного фахівця та час прийому, надасть консультації щодо вартості процедур та підготовки до них.

Варто пам’ятати, головним чинником ефективного лікування – є вчасне виявлення проблеми та візит до лікаря, а здорові вуха є запорукою гарного самопочуття.

Ціна процедури туалету слухового проходу

Одним із важливих аспектів, який цікавить наших пацієнтів, є ціна на процедуру очищення туалету слухового проходу. Ми розуміємо, що доступність та прозорість цін відіграють важливу роль при ухваленні рішення про вибір медичних послуг.

У клініці Астрамедiка ми пропонуємо конкурентні та розумні ціни на процедуру очищення туалету слухового проходу. Ми прагнемо забезпечити високу якість послуги за доступною ціною, щоб кожен пацієнт міг отримати необхідне лікування без фінансовix труднощів.

Наші ціни формуються, виходячи зі складності процедури, тривалості сеансу та індивідуальних особливостей пацієнта. Ми пропонуємо гнучку систему тарифів, яка враховує потреби кожного клієнта.

Запишіться на прийом до клініки Астрамедiка вже сьогодні та подбайте про здоров'я своїх вух з нами!

Лікарі які проводять туалет слухового проходу:

Туалет слухового ходу
350 грн.
Oтoлapингoлог (ЛOP), детский отоларинголог