Якщо ви зіткнулися з проблемою наявності стороннього тіла в носі, необхідно звернутися до професіоналів, які допоможуть вам позбутися його надійно та безпечно. Клініка Астрамедіка пропонує послуги видалення стороннього тіла з носа з використанням сучасних методик та обладнання. Наша команда досвідчених фахівців зробить все можливе, щоб відновити ваш комфортний стан та забезпечити безпеку вашого здоров'я.
Сторонні тіла – це предмети чужорідного характеру. Видалення стороннього тіла – це медичні заходи, що спрямовані на усунення сторонніх предметів та відновлення нормального дихання та позбавлення пацієнта дискомфорту.
Найчастіше сторонні тіла опиняються в дитячих носиках, хоча й у дорослих такі проблеми також трапляються. Сторонні тіла можуть потрапити до носа через носові ходи, рот, бронхи, потрапляння в носоглотку шлункового вмісту. У дітей такі випадки трапляються в результаті цікавості чи дитячих витівок, у дорослих – це може бути наслідком виробничої травми, поранення або іншої ситуації. До гайморових пазух чужорідні тіла часто потрапляють у вигляді пломбувального матеріалу під час лікування зубів.
Якщо стороннє тіло з носа не витягнути, воно може призвести до серйозних ускладнень. Сторонні тіла, які лікарям доводиться виявляти в носах пацієнтів, можна поділити на:
Окрім того, чужорідні тіла класифікують в залежності від їх візуалізації під час рентгенологічного дослідження. Відповідно до нього розрізняють неконтрастні та рентгеноконтрастні чужорідні тіла. До останньої категорії відносяться деталі іграшок, металеві предмети, ґудзики, скло.
Існує два типи шляхів, якими сторонні предмети потрапляють до носа. Це ятрогенний та природній. Природній означає потрапляння будь-яких предметів до носа через носові проходи чи глотку. Відповідно до статистики, через носові проходи здебільшого потрапляють сторонні предмети у дітей (від року до 5) під час ігор. У разі вдихання повітря чи купання у відкритих водоймах у носі можуть опинитися живі організми.
Ятрогенні чужорідні тіла – це предмети, що потрапляють у результаті медичної недбалості (ватні тампони чи скалка від медичного інструменту). Такі випадки стаються під час висічення носової раковини, видалення пухлин, атрезії хоан, різних пластичних операцій.
У деяких випадках потрапляння іншорідних тіл до носа є результатом захлинання або блювання. Така ситуація також може бути спровокована травмою носа чи іншої частини обличчя, що розташована поряд з носом. В результаті травм до носа потрапляють шматки дерева, пластику, скалки скла, кісток, кулі та гострі предмети.
Якщо дорослий досить швидко розуміє, що у його носі знаходиться сторонній предмет, у дітей виявити перебування чужорідного предмета складніше. Запідозрити наявність чогось у носі можна за наступної клінічної картини:
Досить часто біль, спричинений наявністю сторонніх предметів у носі, може віддавати в глотку, лоб, щоку. Також пацієнт може скаржитися на запаморочення та біль у всій голові. Дискомфорт та больовий синдром суттєво позначаються на якості життя людини. Вона стає дратівливою, погано спить, у дітей спостерігається плаксивість, примхливість і занепокоєння.
Взагалі ж, стороннє тіло в носі погіршує вентиляцію носової порожнини, що призводить до розвитку запального процесу, який може поширитися і на носові пазухи. Якщо патологічний процес перебування іншорідного предмету в носі не призупинити, це може призвести до пошкоджень слизової носа, некрозу тканин носової раковини, появи поліпозних розростань, дисфункції сльзовивідних шляхів, гнійних процесів у сльозовому мішку. Окрім того, зростає ризик приєднання вторинної інфекції у результаті якої можливе розвинення гнійного риносинуситу чи гаймориту. Досить тяжким ускладненням вважається перфорація стороннього предмета в стінку носа.
Діагностика чужорідного тіла в носі досить складна. Нею займається лікар-отоларинголог. Він встановлює діагноз на підставі анамнезу, риноскопії, зондування та рентгенографії.
Попередня, середня та задня риноскопія проводиться методом огляду порожнини носа в дзеркалах. Така процедура абсолютно безболісна та відбувається в спеціалізованих ЛОР кабінетах. Якщо у результаті риноскопічного огляду, отоларингологу не вдалось встановити локалізацію стороннього тіла, пацієнта направляють на рентгенографію. Інколи виявити стороннє тіло не допомагає навіть рентген, тоді людину скеровують на МРТ. Додатково може проводитися фарингоскопія та бактеріологічний посів зі слизової оболонки носа.
В результаті всіх проведених обстежень вдається точно встановити вид, розмір, місце локалізації стороннього предмету, його густоту та щільність. В подальшому це допоможе скласти план дій.
Для видалення чужорідного тіла з пазухи носу та носових ходів використовують декілька методів:
Якщо стороннє тіло є невеликим, важким або гострим, воно потрапило до носа нещодавно, його можна позбутися шляхом звичайного видування та промивання носа. Для цього слід вдихнути побільше повітря, придавити здорово ніздрю, а з другої сильно видихнути. У більшості випадків згустки крові, дрібні предмети (папір чи шматки їжі) видуваються без зайвих проблем. Однак, і у цьому випадку після процедури варто відвідати лікаря, оскільки чужорідне тіло може видалитись не в повному обсязі, або на його місці залишиться травма, яку потрібно пролікувати.
Якщо ж предмет громіздкий або знаходиться глибоко в носовій порожнині, самостійно видаляти його з носа забороняється. Це може призвести до:
Видалення стороннього тіла з носа проводиться лише в умовах ЛОР кабінету. Лікар застосовує спеціальний металевий гачок з тупим наконечником або носовий корнцанг. Усе залежить від розміру стороннього тіла, його розміщення та типу. Під місцевою анестезією інструмент заводять за чужорідне тіло та плавними рухами виводять з носової порожнини. Інколи може знадобитися дроблення чужорідного тіла на більш дрібні частини. Після такого втручання пацієнт не потребує спостереження у стаціонарі, але через 24 години йому буде рекомендовано контрольний огляд.
У разі неефективності вищеописаних методів проводять хірургічне втручання. Оскільки операція відбувається на обличчі та може спричинити у пацієнта паніку, йому вводять загальний наркоз. У такому випадку завданням лікаря є не лише видалення стороннього тіла з носа, а й як найменший слід від операції на обличчі.
Наслідками видалення стороннього тіла з носу є комфортне дихання пацієнта, відсутність гнійних та інших виділень, больових відчуттів.
Ціна на видалення стороннього тіла з носа є одним із ключових питань, які цікавлять пацієнтів при виборі клініки для проведення цієї процедури. У клініці Астрамедiка ми пропонуємо доступну ціну на видалення сторонніх тіл з носа, що поєднується з високою якістю медичного обслуговування.
Кінцева вартість процедури може змінюватись в залежності від конкретних обставин та індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Тому, щоб дізнатися точну ціну видалення стороннього тіла з носа, рекомендується записатися на консультацію в клініку Астрамедiка. Наші фахівці проведуть огляд, оцінять складність випадку та нададуть детальну інформацію про ціну, а також дадуть відповіді на всі ваші запитання.
Ми гарантуємо, що ціна на видалення стороннього тіла з носа в клініці Астрамедiка буде справедливою та відповідатиме якості послуг, що надаються. Наша мета – забезпечити кожному пацієнту доступність та ефективність лікування, незалежно від фінансових можливостей.
Лікарі, які проводять процедуру видалення стороннього тіла з носа: