У світі, де біль у спині став постійним супутником багатьох людей, паравертебральна блокада відкриває нові горизонти в галузі лікування та усунення дискомфорту. В Астрамедика на вас чекає команда досвідчених фахівців, готових запропонувати індивідуальний підхід та максимально ефективне лікування. Дізнайтеся більше про переваги паравертебральної блокади для шийного, поперекового та попереково-крижового відділів хребта.
Біль у спині значно знижує якість життя. Людина обмежена в рухах, їй хочеться лежати і нікуди не виходити. Найчастіше біль в спині є наслідком дегенеративних змін міжхребцевих дисків. Щоб позбавитися проблеми, досить часто в хід ідуть різні знеболювальні препарати та інші методи, однак, існує один дієвий та перевірений спосіб відновлення – паравертебральна блокада.
Цей ефективний спосіб позбавлення гострого болю та запалення на хребті виконують у медичному центрі Астрамедика. Висококваліфіковані лікарі з великим досвідом проведуть грамотну етіологічну та патогенетичну терапію, поставлять пацієнта на ноги швидко та професійно.
Паравертебральна блокада (ПВБ) – це лікувальна ін’єкційна маніпуляція, яка застосовується з метою повного усунення або зниження больового синдрому. Лікарські обезболюючі препарати вводяться безпосередньо в область локалізації больового синдрому, що має одночасно обезболюючий та лікувальний ефект. Після уколу значно зменшується больовий синдром, поліпшується живлення ураженого нерва та знімається м’язовий спазм. При цьому препарат діє місцево, не впливаючи на шлунково-кишковий тракт, печінку, нирки та інші органи.
Паравертебральну блокаду проводять лікарі-неврологи та нейрохірурги. Досить рідко малоінвазивну терапію також застосовують вертебрологи та травматологи-ортопеди.
Використовувати метод паравертебрального зняття болю почали ще в на початку 20 століття, але з часом його популярність впала. Сучасна медицина дійшла висновку, що паравертебральна блокада є одним із найдієвіших та безпечних методів відновлення функцій хребта, тож лікарі повернулись до використання цього типу маніпуляцій.
Паравертебральна блокада визнана найефективнішим та безпечним методом знеболювання за декількох причин:
Зазвичай паравертебральну блокаду призначають у 95% випадків, які пов’зані із захворюваннями хребта. Основними показами, як правило, є:
Попри ефективність цієї маніпуляції, існують випадки, коли її проводити не можна. Серед них:
У будь-якому випадку приймати рішення про можливість чи неможливість даної процедури має лікар-невролог.
Паравентебральну блокаду проводять різними методами. Серед основних типів блокади наступні:
Паравентебральну блокаду також класифікують по локалізації болю відповідно до конкретного відділу хребта. Процедуру проводять в шийному, грудному, поперековому та крижовому відділах хребта. Місце введення та тип блокади визначають в індивідуальному порядку, зважаючи на анамнез та діагноз. Окрім того, уколи роблять в нерви – сідничний, потиличний та надлопатковий.
ПВБ проводиться в стерильному приміщенні. Техніку виконання маніпуляції підбирає лікар, зважаючи на характер захворювання та локалізацію болю. Зазвичай, обираючи місце проколу, фахівець орієнтується на середню лінію, яка проходить по остистих відростках. Паравертебральну лінію знаходять відхилившись на 25 мм в сторону.
Процедура складається з трьох етапів: підготовки, анестезії та уколу. На першому етапі ділянку проколу обробляють антисептичними розчинами. Для цього застосовують етиловий спирт або йод. Потім лікар вводить анестетик та знеболює обрану ділянку. Далі ставиться блокада шприцом з товстою голкою. Лікар працює всліпу або за допомогою апарату УЗД. Аппарат ультразвукової діагностики задіюють у разі, якщо місце введення медикаментів важкодоступне.
Механізм дії ін'єкції ПВБ досить простий. Препарат, який вводиться, впливає на задні (чутливі) спинномозкові корінці та з'єднувальні гілки. Діяти укол починає дуже швидко, оскільки нерв на виході з хребетного каналу не покривається епіневральною та периневральною оболонкою. Окрім того, ефект підсилюється за рахунок того, що медикаменти проникають в простір навколо реберних головок, перидуральну порожнину, нервові вузли та сплетення.
Після проведення блокади в клініці Астрамедика біль зникає або суттєво зменшується. Медикаменти ще деякий час будуть всмоктуватися та розслабляти м'язи, покращуючи стан та самопочуття хворого. Що стосується уколів ПВБ, то зазвичай їх призначають у випадку загострення хвороби аби купірувати больовий синдром та запалення. Як правило, пацієнту вистачає 2-4 сеансів, а значне полегшення відчувається практично відразу.
Разом із маніпуляціями паравентебральної блокади досить часто призначають інші лікувальні процедури: масаж, фізіотерапію, корекцію хребта тощо. Пацієнту рекомендується ведення здорового способу життя та підтримка оптимальної маси тіла. За рахунок комплексних дій досягається позитивний результат у лікуванні хвороби. Якщо ж біль посилюватиметься та виникатиме знову через короткий проміжок часу, лікар запропонує пацієнту переглянути концепцію лікування, а то й запропонує хірургічне втручання.
При проведенні паравентеральної блокади зазвичай використовується анестетик. Як правило, це розчин новокоїну або лідокаїну. Анестетик є основним інструментом цього методу лікування, адже він має властивість пригнічувати збудливість рецепторів на деякий час та блокувати проведення імпульсів, що призводить до зниження больових відчуттів.
Вибір та концентрація анестетика визначається відповідно до кожного випадку окремо і залежить від місця ін'єкції та ступеню больового порогу.
Для підвищення ефективності та підвищення лікувального ефекту до анестетиків додають спеціальні препарати – кортикостероїди. Вони мають протизапальну та протинабрякову дію. Також в лікувальні суміші включають вітаміни групи В, антигістамінні та судинорозширювальні препарати.
Науково доведено той факт, що біль терпіти не можна. Його потрібно позбавлятися в найкоротші терміни інакше можлива хронізація болю, проблема з часом ускладниться, матиме негативний вплив на мозок та психо-емоційний стан людини. Найкращим варіантом для проведення паравентебральної блокади є приватні клініки. Одна з них - Астрамедика в Києві. В медичному центрі Астрамедика працюють кваліфіковані лікарі, надаються якісні послуги, їх вартість доступна для пацієнтів.
Що стосується процедури проведення паравентебральної блокади, то в медичному центрі Астрамедика пацієнт отримає:
Записатися на прийому до лікаря можна за телефоном, що вказаний на сайті клініки. У разі необхідності процедури ПВБ, фахівець ознайомить пацієнта з умовами такої процедура, правилами її проведення, з’ясує чи є протипоказання до блокади.
Тягнути з візитом до лікаря та медичного центру Астрамедика не слід. Ваша спина потребує уважного ставлення та своєчасного лікування.
В Астрамедіка ми прагнемо зробити лікування доступним для кожного, пропонуючи якісні послуги за адекватними цінами. Вартість паравертебральної блокади формується з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта та складності проведення процедури. Ми пропонуємо як окремі послуги з блокад шийного, поперекового та попереково-крижового відділів хребта, так і комплексні програми лікування.
Відвідуючи наш медичний центр, ви можете бути впевнені в тому, що отримаєте якісне лікування за конкурентоспроможними цінами, ґрунтуючись на останніх досягненнях медицини та найкращих традиціях турботи про здоров'я пацієнтів.
Детальну інформацію про вартість послуги паравертебральної блокади ви знайдете на нашому сайті або звернувшись до адміністратора клініки.
Лікарі які проводять паравертебральну блокаду: