Методи ультразвукової діагностики передміхурової залози
UA
RU

Методи ультразвукової діагностики передміхурової залози

Існує два методи ультразвукового дослідження простати:

  • Трансабдомінальне УЗД простати проводиться через передню черевну стінку. При даному методі діагност проводить датчиком по животу та вивчає стан передміхурової залози в поздовжній та поперечній площинах.

Цей метод діагностики є менш інформативним, оскільки не дозволяє настільки добре побачити досліджувану зону, як при наступному методі. Це пов'язано з тим, що відстань від зовнішнього шару черевної стінки до простати становить 10 см при нормальній статурі, а за наявності жирових відкладень на животі ця відстань може бути значно більшою.

  • Трансректальне УЗД простати (ТРУЗД). При цьому спеціальний вузький ультразвуковий датчик високої роздільної здатності вводиться в задній прохід, і простата розглядається через стінку прямої кишки.

Саме тому багато чоловіків намагаються уникнути дослідження, але такі побоювання мають суто психологічний характер. При цьому важливо розуміти, що при ТРУЗД простати ректальний датчик знаходиться в безпосередній близькості до залози, що дозволяє добре розглянути її саму, насіннєві бульбашки, уретру, сечовий міхур та навколишні тканини. Завдяки цьому лікар може отримати максимально точну картину і виявити патологічні зміни на ранній стадії розвитку. Тож не варто відмовлятися від такого дослідження.

Трансабдомінальне дослідження показано за наявності медичних протипоказань щодо трансректального УЗД. Абсолютним протипоказанням до проведення процедури є видалення прямої кишки. До відносних протипоказань відносяться: нещодавно перенесена операція на прямій кишці, геморой у гострій стадії, наявність важких анальних тріщин, нетримання сечі. Але навіть при перерахованих випадках лікарем може бути призначено ТРУЗД простати, якщо є підозри на серйозні патології, які перевершують можливі ризики від проведення процедури.