Як підготуватися до УЗД органів черевної порожнини?
UA

Як підготуватися до УЗД органів черевної порожнини?

Підготовку до ультразвукового дослідження необхідно почати за 2-3 дні до обстеження. У цей час рекомендується виключити з раціону будь-які продукти, які можуть викликати підвищене газоутворення. До них відносяться: свіжий хліб, картопля, капуста, бобові, молоко, а також алкоголь. Для зменшення метеоризму лікар може додатково призначити адсорбенти або травні ферментні препарати (ензими), а в разі схильності до запорів - проносні засоби або мікроклізми.

УЗД органів черевної порожнини проводиться натщесерце, тому за 6-8 годин до нього потрібно повністю виключити прийом їжі. Якщо дослідження призначене на післяобідній час, вранці допускається легкий сніданок, після чого не можна приймати навіть воду. Якщо дослідження буде проводитися вранці, ввечері дозволений легку вечерю, а в день дослідження не можна приймати їжу і пити. Також в день обстеження не рекомендується курити і приймати лікарські препарати. Якщо медикаменти повинні прийматися регулярно, попередньо обговоріть цей момент з лікарем, який дає напрямок.

Є випадки, коли пацієнти не можуть не їсти перед УЗД протягом 6-8 годин, тому в рекомендаціях існує ряд винятків:

  • Хворі на цукровий діабет можуть зробити легкий перекус за кілька годин до процедури. Також вам необхідно взяти на процедуру солодкий чай і кілька білих сухариків, які можна буде з'їсти після обстеження щоб уникнути різкого погіршення самопочуття.
  • Вагітні повинні виключити прийом їжі за 2 години до процедури.
  • Немовлят можна погодувати за 3 години до дослідження, а діти до 15-ти можуть злегка перекусити за 4 години до дослідження.

Також необхідно заздалегідь попередити лікаря, якщо ви недавно проходили ендоскопію шлунка або прямої кишки. У цьому випадку він може дати додаткові рекомендації з підготовки до УЗД.

Для запису на УЗД органів черевної порожнини зателефонуйте за вказаними на сайті телефонами або замовте зворотний дзвінок. Фахівці клініки Астрамедика дадуть відповідь на всі запитання щодо підготовки до УЗД органів черевної порожнини, а при необхідності запишуть вас на попередню консультацію до відповідного фахівця.