Чому для діагностики захворювань суглобів призначають УЗД?
UA
RU

Чому для діагностики захворювань суглобів призначають УЗД?

Ультразвукове обстеження має багато переваг у порівнянні з іншими методами дослідження суглобів. Перш за все, за допомогою ультразвуку можна отримати зображення в режимі реального часу, тому УЗД може виявити аномалії, які видно тільки під час руху. Динамічна візуалізація дозволяє оцінити, як саме рух впливає на проблемну область, а такі дані неможливо отримати за допомогою рентгена або МРТ.

Одночасно з суглобами під час УЗД перевіряється стан хрящів, сухожиль і м'язів в будь-якій частині тіла пацієнта. Крім цього, для порівняльного аналізу лікар може паралельно провести діагностику двох суглобів на різних кінцівках, що дозволяє поставити більш точний діагноз.

Використання доплерівського УЗД дозволяє також оцінити синовіальну оболонку суглобів і сухожиль, що дозволяє визначити на ранній стадії таке серйозне захворювання як синовит. Інші методи діагностики цього зробити не можуть.

Ультразвукове дослідження не використовує патологічно небезпечне іонізуюче випромінювання, тому не має вікових або медичних протипоказань. Якщо необхідно оцінити стан суглобів дітей або вагітних жінок, саме цьому методу надається перевага.

При цьому УЗД суглобів часто не є єдиним методом діагностики. Часто його застосовують в комплексі з рентгенологічним дослідженням. Рентген показує форму суглоба і стан кісткової тканини, а ультразвукове дослідження доповнює картину, оскільки з його допомогою можна також оцінити стан оточуючих суглоб м'яких тканин: м'язів, сухожиль, зв'язок, хрящів.

В особливо складних випадках для підтвердження або уточнення діагнозу після УЗД лікар може призначити додаткові і більш інформативні дослідження - МРТ або СКТ.