Як підготуватися до УЗД органів зачеревного простору?
UA

Як підготуватися до УЗД органів зачеревного простору?

Підготовку до ультразвукового дослідження потрібно почати за 3 дні. Цей час необхідний для того, щоб мінімізувати підвищене утворення газів в шлунково-кишковому тракті, оскільки гази не дозволяють добитися бажаної візуалізації стану органів зачеревного простору. Для підготовки необхідно скорегувати раціон харчування, виключивши будь-які продукти, що викликають здуття живота і метеоризм. До них відносяться:

  • свіжі фрукти і овочі;
  • капуста в будь-якому вигляді;
  • бобові;
  • свіжий хліб і дріжджові борошняні вироби;
  • молоко;
  • газовані напої. 

Також рекомендується виключити копченості, смажені, жирні та гострі страви. Раціон повинен складатися з легких супів, нежирного м'яса, птиці та риби, зернових круп, кисломолочних продуктів. 

Якщо пацієнт страждає від метеоризму, перед УЗД лікарем можуть бути призначені вітрогінні препарати або енетеросорбенти (активоване вугілля, Еспумізан, Мезим і ін.). В окремих випадках лікар може призначити проносні препарати або очисну клізму. 

Для отримання достовірних результатів, дослідження потрібно проходити натщесерце, тому останній прийом їжі повинен бути не пізніше, ніж за 8 годин до УЗД.

За необхідності проведення УЗД з доплером, за добу до процедури необхідно відмовитися від кави, чаю і спиртних напоїв. Для отримання адекватних даних про стан судин потрібно відмовитися від куріння не менше ніж за 4 години до обстеження.

За 1,5 години до УЗД потрібно випити 0,5-0,7 літра негазованої води і не спорожняти сечовий міхур до дослідження. 

Якщо ви приймаєте на регулярній основі якісь медикаменти, повідомте про це лікаря до обстеження. Також ви можете взяти з собою на УЗД результати минулих досліджень нирок, наднирників і зачеревного простору. Це дозволить порівняти їх з новими результатами і провести аналіз динаміки стану внутрішніх органів і систем.