Шукаєте клініку для первинної хірургічної обробки ран у Києві? Астрамедіка пропонує вам широкий спектр послуг, включно з різними методами обробки, застосуванням антисептиків і післяопераційним доглядом. Наші фахівці мають необхідний досвід і знання, щоб забезпечити вам високоякісний догляд і підтримку на кожному етапі лікування.
Первинна хірургічна обробка рани (ПХО) – це хірургічна операція, яка виконується з метою надання першої медичної допомоги у разі отримання пошкодження. Маніпуляція проводиться не пізніше перших 72 годин після отримання травми. Мета такої процедури забезпечення швидкого загоєння рани шляхом формування рівного шва та попередження ускладнень. Чим скоріше проведено хірургічну обробку, тим швидше та ефективніше відбуватиметься відновлювальний процес.
Тож, у разі поранення, постраждалому слід якнайшвидше звернутись до лікаря. Як показує практика, більш оперативно таку процедуру зазвичай проводять в приватних клініках. В Києві, наприклад, можна звернутись до медичного центру Астрамедика. Наші лікарі виконають первинну хірургічну обробку рани швидко та професійно.
Рани – це пошкодження, які людина отримує найчастіше. Отримати їх можна як на роботі, так і в побуті. Рани бувають множинні та різного ступеню тяжкості. Розділяють пошкодження наступного типу:
Практично усі рани потребують первинної хірургічної обробки, окрім хіба що подряпин, саден та незначних порізів з рівними краями у разі, якщо відстань між ними не більше сантиметра. Такі пошкодження зазвичай загоюються самостійно і не потребують хірургічного втручання. Якщо ж рана більш серйозна, то вона потребує обов’язкової хірургічної допомоги, адже строк ПХО – це надзвичайно важливий фактор, який безпосередньо впливає на швидкість загоєння та відновлення пацієнта. Одним із головних факторів, що порушує регенерацію тканин є інфікування рани, яке може призвести до гнійно-септичних ускладнень.
Чим раніше пацієнт потрапляє до лікаря, тим нижче ризик таких ускладнень. Однак допомога не завжди надається в перші години після поранення. Залежно від строків, у які відбувається ПХО, розрізняють:
Первинна хірургічна обробка ран має проводитися кваліфікованим лікарем-хірургом у відповідних умовах (операційна або перев’язочна). Медична клініка має забезпечити дотримання правил асептики та антисептики, наявність спеціального інструментарію. ПХО неможливе без якісного обезболювання. Для цього зазвичай використовується лідокаїн, новокаїн та інші препарати. Що стосується інструментів, то для первинної хірургічної обробки ран використовується наступний набір інструментів:
Окрім хірургічних інструментів під час ПХО використовуються знезаражуючі препарати (перекис водню, йод, етанол), а також спирт та інші засоби для обробки інструментів.
Що стосується безпосередньо проведення самої маніпуляції, то вона складається з декількох етапів:
На цьому етапі хірург за допомогою скальпелю виконує акуратні розрізи, які дозволяють побачити повну картину пошкодження, оцінити характер рани, її вміст, наявність додаткових карманів та порожнин. Якщо рана складна і в ній виявлені чужорідні тіла (скалки, щепки, залишки одягу, згустки крові, відмерлі тканини тощо), то проводиться їх видалення із використанням антисептичних розчинів.
Після того, як лікар виконає ревізію рани, він проводить резекцію країв, стінок та дна, видалення відумерлих ділянок та інфікованих тканин, чужерідних тіл. У більшості випадків під час резекції країв видаляється від 0,5 до 2 см тканини. Масштаби процесу залежать від розміщення рани, її глибини та типу. Найбільш широким видалення навколишньої тканини буде у разі інфікованих, забруднених ран, наявності некрозу чи дроблення.
В області ніг резекція виконується повноцінно, а от у разі ПХО ран що локалізуються на обличчі, лікарі зазвичай обмежуються делікатним усуненням ділянок з некрозом. Таким чином намагаються мінімізувати глибину ушкоджень, адже в результаті загоєння людина матиме шрам. Чим делікатніше хірург виконає свою роботу, тим він буде меншим. Мінімальна резекція застосовується і у випадку ран, які зачіпають внутрішні органи.
Після очищення рани, видалення відмерлих та заражених тканин, слідує етап гемостазу та відновлювальних маніпуляцій. Хірург відновлює цілісність зв'язок, сухожиль, нервів, кісток та судин. На останньому етапі відбувається закриття порізу та накладення швів.
Слід пам'ятати, що правильно проведена первинна обробка рани сприяє тому, що пошкодження загоюється у термін від 10 до 12 днів. Фахівці наполегливо радять обов'язково звертатися до лікаря, а не займатись самолікуванням, адже це може призвести до серйозних ускладнень.
Накладення швів та правильно вибрана техніка їх накладення мають велике значення для пацієнта. Від цього етапу залежить результат регенерації та косметичний ефект. Незашита рана заживає набагато довше. Якщо говорити більш конкретно про результативність накладення швів, то це:
Шви, які накладаються під час первинної обробки рани, розрізняють відповідно до строку їх накладення. Це можуть бути:
Первинні шви накладають до того моменту, коли в рані починає формуватися грануляційна тканина, а саме пошкодження загоїться первинним натяжінням. Даний шов накладається відразу після ПХО за умови мінімальної можливості нагноєння. Після того, як сформується рубець, а рана покриється епітелієм шов видаляється. Не рекомендується вдаватися до первинних швів у випадку пізньої обробки рани, в умовах війни, та у випадку вогнепальних поранень.
Первинні відстрочені шви, як і попередній вид допомоги, також застосовують до того, як в рані з'являється грануляційна тканина. Однак, лише у випадку, коли існує загроза її інфікування. Спочатку хірург залишає рану відкритою, слідкує за запаленням, а у разі його зменшення в перші 5 днів накладає шви. До первинних відстрочених швів відноситься провізорний шов. Під час його виконання хірург зшиває краї рани не зав'язуючи вузлів. Рана залишається частково відкритою, що дає можливість спостерігати за пошкодженням та контролювати запальний процес. При цьому шов утримує краї рани і дозволяє їм розходитися. Зав'язати нитки можна в найближчі 5 діб.
Вторинні шви використовують у тому випадку, коли в рані почався процес утворення грануляційної тканини, але без некроза та нагноєння. Вторинні шви дають можливість значно зменшити об'єм раневої порожнини. У такому випадку також зменшується розмір грануляційної тканини, а відповідно, меншим стає і період загоєння. Окрім того, лікар та пацієнт отримують більш задовільний косметичний результат, зменшується можливість інфікування. Вторинний шов може бути раннім і пізднім. Ранній накладають протягом трьох тижнів від момента травмування, піздній – через 21 і більше діб.
Первинна хірургічна обробка рани – це складна хірургічна маніпуляція, яку треба провести в найкоротші після пошкодження терміни. Таку можливість не завжди можуть надати державні медичні заклади, тому досить часто пацієнти звертаються до приватних клінік. Однією з них є Астрамедіка, що в Києві. У нас пацієнти, що поранився отримає допомогу:
Щоб зробити первинну хірургічну обробку рани в Астрамедіка, треба зателефонувати в клініку за номером телефону, що вказаний на офіційному сайті. Адміністратор медичної установи зробить усе можливе, щоб постраждалий попав до лікаря в найкоротші терміни та отримав кваліфіковану допомогу.
Ціна первинної хірургічної обробки ран в Астрамедіці визначається виходячи з декількох чинників, включно зі складністю рани, обраним методом обробки і необхідністю використання спеціалізованих антисептиків. Ми усвідомлюємо, що вартість є важливим фактором під час вибору медичного закладу, тому активно працюємо над тим, щоб зробити наші послуги максимально доступними для всіх жителів Києва.
У нашій клініці пропонуються різні методи і техніки первинної хірургічної обробки, включно з ПХО гнійних ран і ран обличчя, що дає нам змогу підходити до кожного випадку індивідуально і забезпечувати ефективний догляд. Крім того, ми забезпечуємо якісний післяопераційний догляд за ранами, що також впливає на загальну вартість послуг.
Астрамедiка прагне бути прозорою в питаннях ціноутворення. Ми надаємо повну інформацію про структуру цін і можливі додаткові витрати, щоб наші пацієнти могли прийняти обґрунтоване рішення. Якщо у вас виникнуть питання щодо вартості послуг або ви хочете уточнити деталі, наша команда завжди готова надати необхідну консультацію та підтримку.
Лікарі, які проводять первинну хірургічну обробку рани: