UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Які проблеми можна діагностувати за допомогою УЗД легень?

Які проблеми можна діагностувати за допомогою УЗД легень?

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Ультразвукове дослідження – максимально інформативний метод діагностики, що в режимі реального часу і, найголовніше, у динаміці показує стан органів та тканин. З його допомогою можна виявити на ранніх стадіях різні захворювання і патології:

  • Втрата обсягу легенів через пошкодження тканин (ателектаз).
  • Наявність у плевральній порожнині повітря, що відбувається внаслідок пошкодження легені або стінки грудної клітки (пневмоторакс).
  • Наявність надлишкової рідини у плевральній області та інших областях грудної клітки, причому навіть якщо її кількість не велика. При виявленні рідини ультразвук дозволяє оцінити її характер: ексудат спостерігається при запальних, інфекційних або злоякісних станах, транссудат – при порушеннях крово- та лімфообігу. Скупчення крові в плевральній ділянці (гемоторакс) може виникнути через травму грудної клітки, але це також може бути симптомом інфаркту легені або злоякісної пухлини. Наявність гною супроводжує багато складно протікаючих захворювань: абсцес легень, гнійний плеврит та ін.
  • Паразитарну інвазію у легенях. У легенях можуть оселитися різні паразити (глисти), личинки яких викликають утворення кіст, запалення тканин і навіть їх некроз.
  • Доброякісні та злоякісні новоутворення, включаючи метастази у легенях.

Окремо варто відзначити, що ультразвук дозволяє визначити будь-які захворювання легень, включаючи пневмонію. У період епідемії COVID за допомогою УЗД можна оперативно діагностувати COVID-асоційовану пневмонію. А оскільки метод не несе променевого навантаження, УЗД легень можна проводити часто для оцінки динаміки перебігу захворювання. Це дозволить лікарю вчасно вносити коригування до протоколу лікування.

Лікарі які проводять УЗД органів грудної клітки:

УЗД легень
500 грн.
При ультразвуковому дослідженні легень не використовується потенційно небезпечні типи випромінювання, УЗД легень можна проводити дітям, вагітним і жінкам, що годують, а також усім пацієнтам, які мають протипоказання для рентгенографії та КТ.
акушер гінеколог, лікар УЗД діагностики