Чому важливо робити УЗД на ранніх термінах вагітності?
UA
RU

Чому важливо робити УЗД на ранніх термінах вагітності?

Варто розуміти, що УЗД при вагітності - це, в першу чергу, перевірка стану плода та жіночих репродуктивних органів, а не перша фотосесія дитини. Звичайно, дуже хвилююче почути вперше серцебиття свого малюка, а може навіть побачити його перші акробатичні трюки. Але головна мета дослідження - щоб лікар отримав необхідну медичну інформацію.

Багато жінок відмовляються від УЗД на першому триместрі вагітності через побоювання, що воно може завдати шкоди майбутній дитині. Такі переживання зовсім марні. Дослідження за допомогою ультразвуку абсолютно безпечне для здоров'я мами і малюка, оскільки в ньому не використовуються шкідливі або потенційно небезпечні види випромінювання. Перші дослідження вагітних з допомогою ультразвуку були проведені в 70-х роках минулого століття, і з тих пір лікарі не зафіксували жодного відхилення, яке б могло бути викликано впливом ультразвукових хвиль на плід.

Ультразвукове сканування, як і інші скринінгові тести в першому триместрі вагітності, - це ключ до виявлення будь-яких проблем в розвитку дитини, в тому числі тих, які можна вирішити, поки малюк знаходиться в утробі матері. Незважаючи на те, що УЗД на першому триместрі вагітності в більшості випадків носить рекомендаційний характер, від нього не варто відмовлятися. Варто пам'ятати, що першочергове завдання кожної майбутньої мами - турбота про своє власне здоров'я і здоров'я майбутньої дитини.