В Астрамедіці ми пропонуємо високоякісні послуги з лікування контрактури Дюпюітрена в Києві. Наша команда професіоналів використовує сучасні методи, включаючи операції, для досягнення найкращих результатів. Дізнайтеся більше про наші послуги, ціни та прочитайте відгуки пацієнтів, щоб зробити обґрунтований вибір!
Контрактура Дюпюїтрена або долонний фіброматоз – це безболісне рубцеве переродження та укорочення долонних сухожиль, яке призводить до згинальної деформації та втрати функції кисті. Патологію назвали іменем французького хірурга Гійома Дюпюїтрена, який описав її розвиток та запропонував оперативний спосіб лікування (апоневротомію).
Контрактура Дюпюїтрена проявляється вузлуватими ущільненнями на шкірі долонь та порушенням здатності розгинати пальці. Якщо захворювання не лікувати, то хвороба почне прогресувати та призведе до незворотних змін апоневроза долоні. Підшкірний жировий шар поступово змінюється, перетворюючись в сполучну тканину, спочатку хвороба вражає одну руку, а потім переходить на іншу.
Запідозривши контрактуру Дюпюїтрена, людина має як найскоріше звернутись до лікаря-ортопеда або травматолога. Послуги в лікуванні цієї хвороби сьогодні пропонує чимало клінік, однак варто звертатись лише до перевірених медичних закладів. Медичний центр Астрамедика надає весь комплекс медичних послуг – від обстеження до лікування. У нас працюють висококваліфіковані лікарі та використовується сучасне обладнання.
Достеменно причини розвитку патології ще не встановленні. Відомо, що захворювання не пов’язане з порушенням білкового, вуглеводного та жирового обмінів. До причин появи контрактури Дюпюїтрена відносять:
Також контрактура Дюпюїтрена може розвинутися при алкоголізмі, цукровому діабеті та епілепсії.
На початковій стадії симптоми Контрактури Дюпюїтрена слабовиражені. Як відзначають пацієнти, у цей період погіршується чутливість пальців, шкіра на долонях ущільнюється та стає більш пласкою. Насторожити також мають невеликі вузлики, які зазвичай не болять, але при натисканні на них, у людини можуть виникати неприємні відчуття. Поступово зменшується діапазон руху пальців.
Контрактура Дюпюїтрена може розвиватися повільно, протягом декількох років або швидко та блискавично. Вузли перетворюються на щільні рубцеві тяжі, які не дозволяють пальцям розгинатися. З часом, через порушення кровообігу, пальці втрачають чутливість, сполучна тканина затискає нервові закінчення, виникають больові відчуття.
Контрактура Дюпюїтрена проходить чотири ступеня розвитку:
На запущених стадіях відбувається знерухомлення кисті.
Захворювання діагностується без застосування будь-яких спеціальних методів. Зазвичай лікарю достатньо інформації про анамнез хвороби, зовнішнього огляду кисті та вивчення руху пальців. Як правило, проводиться простий тест, під час якого пацієнта просять покласти хвору долоню на стіл. Якщо вона опускається повністю, патології немає. У разі, коли між рукою та столом утворюється просвіт в який проходить кулькова ручка, слід негайно почати лікування. Також лікар може призначити рентгенографію хворої кисті.
Що стосується пацієнта, то перед тим, як опинитися у лікаря, він має сформулювати відповіді на наступні питання:
Метод терапії вибирається відповідно до ступеню ураження та індивідуальних особливостей пацієнта. На початкових стадіях захворювання лікування проводиться консервативними методами. Щоб відновити рухові функції пальців, лікар-ортопед призначає фізіотерапію, лікувальну фізкультуру, масаж, застовуються фіксуючі лангетні пов’язки. Якщо потрібно, лікар може призначити знеболюючі ін’єкції. Також на ранніх стадіях розвитку хвороби може застосовуватися променева терапія.
На ранніх стадіях консервативна терапія допомагає призупинити прогресування захворювання. Як правило, таке лікування проводять два рази на рік, однак позбутися захворювання повністю навряд чи вдасться. Найбільш ефективним методом лікування патології залишається хірургічне втручання.
Операцію рекомендують проводити на другому етапі захворювання. В ході оперативного втручання видаляються рубцеві тканини, в результаті чого відновлюється рух пальців. Після цього виконують шкірну пластику рани, що є одним із способів профілактики можливого рецидиву захворювання. Операція проходить під наркозом і триває близько години.
Одним із нових методів лікування контрактури Дюпюїтрена є голкова апоневротомія. Цей відносно новий малоінвазивний метод проводять амбулаторно. Він полягає в тому, що спочатку руку обезболюють місцевим анестетиком, а потім через уражену тканину пропускають підшкірну голку. Рухаючи голку вперед-назад через обмежувальні канатики послаблюють та розбивають уражену тканину. Метод апоневротомії подібний до хірургічного. Під час такого лікування так само пошкоджуються нерви та кровоносні судини, присутні біль та скутість. Чи трапляються за такого лікування рецидиви поки що невідомо.
У Європі та Америці контрактуру Дюпюїтрена лікують ін’єкціями коллагеназа. Це інноваційний безопераційний метод, який полягає в поступовому введенні в рубцеве ущільнення фасції спеціального препарату. Процедура займає пів години, після неї пацієнт їде додому, сполучна тканина поступово м’якшає. В подальшому під місцевою анестезією випрямляють зігнуті пальці. Даний метод лікування достатньо дороговартісний.
Як правило, після операції пацієнт відправляється додому в той же день. Швидкість відновлення залежить від складності операції та ступеня захворювання. В середньому на відновлення функцій кисті та повернення її працездатності треба 1,5-2 місяці. Для більш швидкого відновлення пацієнту можуть призначити:
За статистикою у 3 пацієнтів із 10 може статися рецидив контрактури Дюпюїтрена. Зазвичай між операцією та рецидивом проходить не менше 4 років.
Оскільки причинно-наслідковий зв’язок розвитку захворювання не встановлений, то і спеціальних методів профілактики контрактури Дюпюїтрена не існує. Однак, лікарі радять дотримуватись загальних профілактичних заходів:
Кожна людина, особливо хвора, заслуговує на уважне та доброзичливе ставлення. Саме таке відношення отримують пацієнти медичного центру Астрамедiка. Що стосується хворих на контрактуру Дюпюїтрена, то їм варто звернутись до нашого медичного закладу з декількох причин:
Дізнатися більше про послуги, ціни та умови прийому пацієнти можуть зателефонувавши до нашої клініки. Актуальні телефонні номери вказані на офіційному сайті Астрамедика.
Визначаючи вартість лікування контрактури Дюпюітрена в клініці Астрамедіка, ми враховуємо безліч чинників, щоб забезпечити вам найкращий догляд і результати. Ціна може залежати від стадії захворювання, методу лікування, необхідності оперативного втручання та індивідуальних особливостей організму пацієнта.
Ми пропонуємо широкий спектр методів лікування, включаючи консервативні та хірургічні варіанти, щоб підійти до кожного випадку індивідуально. Контрактура Дюпюітрена може проявлятися в різних формах, впливаючи на кисті, долоні та пальці рук, і наша мета - запропонувати оптимальне лікування для кожного пацієнта.
Конкурентоспроможні ціни в Астрамедиці роблять лікування доступним для всіх жителів Києва. Ми прагнемо надати вам точну і прозору вартість послуг, щоб ви могли прийняти обґрунтоване рішення про лікування.
Для отримання більш точної інформації про ціни та методи лікування контрактури Дюпюітрена, будь ласка, зв'яжіться з нами. Наша команда готова відповісти на всі ваші запитання і обговорити найбільш підходящі варіанти лікування для вашого випадку.
Лікарі які проводять лікування контрактури Дюпюїтрена: