У цьому методі діагностики використовується датчик, що випромінює безпечні для організму звукові хвилі. Вони поширюються в організмі з різною швидкістю залежно від того, з якою тканиною зустрічаються. Найповільніша швидкість спостерігається при проходженні хвиль через повітря, найшвидша – через кісткову тканину. Відбиваючись від внутрішніх органів та структур як луна, звукові хвилі повертаються до датчика, а спеціальний перетворювач оцінює кілька параметрів: з якою швидкістю звукові хвилі повертаються до датчика і яка частина звукової хвилі повертається. Отримані дані перетворюються датчиком різні типи тканин. Таким чином, лікар може оцінити структуру всіх органів і тканин, що знаходяться в грудній клітці, і, порівнюючи отримані дані з нормою, виявляє будь-які патології на ранній стадії.
При дослідженні грудної клітини за допомогою ультразвуку вивчаються органи, що знаходяться в ній:
Для оцінки роботи кровоносних судин в органах грудної клітки проводиться інший тип дослідження – ультразвукова доплерографія (УЗДГ).
Оскільки при ультразвуковому дослідженні не використовується потенційно небезпечні типи випромінювання, УЗД легень можна проводити дітям, вагітним і жінкам, що годують, а також усім пацієнтам, які мають протипоказання для рентгенографії та КТ.