UA
RU
+38 (068) 371-12-29
ПН.-ПТ.: с 8:00 до 20:00
Субота: с 9:00 до 15:00
UA
RU
Видалення гігроми

Видалення гігроми в Києві

Натисніть на ''Запис онлайн'' і ми зв`яжемося з Вами протягом 20 хв.

Ви шукаєте клініку для видалення гігроми в Києві? Клініка Астрамедіка пропонує передові методи, включно з операцією з видалення гігроми, щоб забезпечити вам комфорт і безпеку. Наші фахівці мають досвід роботи з різними типами гігром, включно з гігромою на руці, на зап'ясті та променезап'ястного суглоба. Дізнайтеся більше про процедуру, ціни та реабілітацію після видалення гігроми.

Гігрома – це доброякісне утворення, яке укрите оболонкою із сполучної тканини, а порожнина під нею заповнена серозною рідиною. Найчастіше гігроми утворюються в області суглобів: зап’ястя, пальці кистей, стопи.

Новоутворення може мати жорстку або м’яку структуру, а у діаметрі досягати від 5 мм до 6 см. Гігрома не є небезпечною, однак вона може збільшуватися в розмірах, доставляти больові відчуття, призводити до скутості суглобів та психологічного дискомфорту. Єдиним ефективним способом лікування гігроми є її видалення хірургічним шляхом.

Лікарі рекомендують не затягувати з операцією, оскільки з часом новоутворення може призвести до зрушення судин та м’язів, а також зміщення зв’язок та нервів. Тим не менш, до вибору клініки та лікаря слід поставитися уважно та відповідально. Перевагу краще віддати медичним центрам, що мають сучасне діагностичне та хірургічне обладнання, кваліфікований та досвідчений персонал. Серед приватних клінік Києва таким запитам відповідає медичний центр Астрамедика.

Чому з’являються гігроми

Єдиної думки щодо причин появи гігроми у медичних фахівців немає. Тим не менш, відповідно до досліджень, встановлено, що у жінок така патологія діагностується в 3 рази частіше ніж у чоловіків. Зазвичай це жінки віком від 20 до 30 років. Формування гігром можливе й у дітей. Як правило, в дитячому віці новоутворення формується на тильній стороні кисті і долонній поверхні зап’ястя, під коліном або на підошві.

Основною причиною утворення гігроми вважається тривалий тиск на кінцівку. У групі ризику – музиканти, ремісники, секретарі, швачки. Також новоутворення виникають у разі тривалої ходьби у тісному взутті. Чверть випадків утворення гігром стають наслідком травм (вивихів, розтягнень, забоїв). Як правило, це область колінного або гомілкового суглобів. Також гігрома може виникнути в результаті спадкової схильності.

Вкрай рідко, але зустрічаються випадки, коли гігрому виявляють в паховій западнині, на колінному суглобі та лікті.

Діагностування гігроми

Провести кваліфіковане діагностування гігроми може лише лікар-хірург. Окрім огляду місця локалізації новоутворення, фахівець може призначити:

  • лабораторні дослідження;
  • аналізи на інфекції (ВІЛ та інші);
  • біохімію крові.

Також хірургу можуть знадобитися результати рентгену або УЗД, у більш складних випадках – біопсія і МРТ. Щоб заощадити власні сили та час, пацієнти Астрамедика мають можливість пройти додаткове обстеження на місці, безпосередньо в нашому медичному центрі.

Альтернативні методи лікування гігроми

Лікування гігроми в Києві. Клініка Астрамедіка.

У різних джерелах описано немало способів позбавлення від пухлини. Найчастіше вказуються:

  • Фізіолікування. Цей метод базується на застосуванні електрофорезу, ультразвуку, прогрівання, грязьових аплікацій. Процедури допомагають вгамувати біль та зняти причину захворювання.
  • Медикаментозне лікування. Такий вид терапії застосовується у разі запалення вмісту гігроми та навколишніх тканин.
  • Розчавлювання гігроми. До такого методу вдаються у разі гігром невеличкого розміру. Однак спосіб дуже болісний та у більшості випадків призводить до ускладнень та рецидивів.
  • Пункція. У цьому випадку рідкий вміст новоутворення виводиться назовні за допомогою шприца. Ймовірність рецидиву у разі застосування такого методу майже 100%.

Як показує практика, позбутися пухлини за допомогою вищеперерахованих способів, практично неможливо. Таке лікування допоможе лише вгамувати біль та зупинити запалення. Повністю позбавитися новоутворення можна лише хірургічним шляхом.

Ефективність хірургічного метода видалення гігром

Найефективнішим методом лікування гігром на сьогодні вважається хірургічне втручання. Під час операції хірург відсікає капсулу з синовіальною рідиною та усуває причину виникнення шишки. Дуже важливо під час втручання повністю видалити аномальну сполучну тканину, щоб уникнути можливості рецедиву.

Основними показаннями для оперативного втручання є:

  • активний ріст новоутворення;
  • інфікування та нагноєння;
  • сильний біль під час руху та в спокійному стані через здавлювання нервово-судинних вузлів;
  • неестетичний вигляд пухлини, що психологічно тисне на пацієнта;
  • високий ризик розриву капсули;
  • великий розмір пухлини – більше 10-15 мм;
  • чарункова структура ганглія (кілька об’єднаних капсул).

Видалення гігроми хірургічним шляхом

Зазвичай операцію з видалення гігроми роблять зранку. Пацієнт має прибути в клініку натщесерце. Тип анестезії вибирається фахівцем в залежності від ступеня хвороби. Якщо випадок нескладний, як правило, використовують місцеву анестезію. У більш складних ситуаціях застосовують регіонарне знеболення або загальний наркоз. Далі операція відбувається в наступній послідовності:

  • шкіру над гігромою надрізають, проколюють оболонку та відкачують рідину;
  • хірург ретельно відокремлює новоутворення від здорових тканин до того місця, де гігрома з’єднується з суглобом;
  • кісту січуть та вшивають синовіальну сумку;
  • накладають шви та фіксують тугою пов’язкою.

За дві години після операції пацієнт може їхати додому. Він потребує щоденних перев’язок, а у випадку загрози запального процесу, йому призначають антибіотики. Шви, як правило, знімають через 7-10 днів. Фіксуючу пов’язку носять 14 днів.

Реабілітація після хірургічного втручання

Якщо гігрома розташовувалась на променево-зап’ястковому суглобі, після її видалення накладається ортез. У разі розташування новоутворення на стопі, після операції пацієнту доведеться певний час використовувати милиці, щоб зафіксувати сухожилля в нерухомому стані.

Окрім того, на період реабілітації лікар може призначити пацієнту фізіотерапевтичне лікування. Це може бути електрофорез, прогрівання, магнітна терапія або ультразвукова, гімнастика для суглобів. Це сприятиме швидкому загоєнню та знизить ризик ускладнень. Шрами, що утворюються після хірургічного втручання, лікують гелями типу Контрактубекс, які згладжують шкіру та перешкоджають утворенню рубців. Такий засіб слід застосовувати якомога раніше, щоб добитися бажаного ефекту.

Чи бувають ускладнення після хірургічного видалення гігром

До післяопераційних ускладнень відносяться:

  • інфікування рани;
  • утворення рубця на сполучній тканині суглоба;
  • рецидив пухлини.

Що стосується рецидиву, то у випадку грамотно проведеної операції та дотримання усіх рекомендацій лікаря, повторна пухлина виникає вкрай рідко. За даними статистики - у 5% випадків.

Лазерне видалення гігроми

Сьогодні багато клінік пропонують лазерне видалення гігром. Цей спосіб лікування багато в чому збігається зі звичайним хірургічним способом. Відрізняється він лише тим, що при видаленні пухлини лазером, використовується тільки промінь, який не контактує зі шкірою. Лазерна операція має меншу ймовірність виникнення кровотечі та рідше призводить до інфекційного зараження крові.

Що стосується безпосереднього процесу, то в ході операції лікар робить лазером невелике розсічення тканин в області гігроми і ретельно відділяє грижу. Маніпуляція потребує точності та акуратності, щоб рідина, яка міститься в пухлині, не просочилася в навколишні тканини.

Після операції пацієнту накладають шви, перебинтовують кінцівку та міняють пов’язки щодня. Через 1-1,5 тижні шви знімають.

Інший метод лазерної операції базується на тому, що пацієнту проколюють пухлину двома голками. Через одну вводиться лазерний світловод і капсула гігроми ніби то випалюється з середини. Через другу голку відсмоктується рідина. Після процедури пацієнту накладається давлюча пов’язка.

Переваги лазерного видалення гігром

Діагностика гігром. Лікування гигроми у Києві. Виноградарь.

Лазерне видалення гігроми – це інноваційний метод, який вимагає від лікаря високого професіоналізму та знань. До його переваг також можна віднести:

  • меншу тривалість операції;
  • безболісність процедури;
  • відсутність крові, оскільки лазер відразу коагулює дрібні судини;
  • менший та непомітніший післяопераційний шов;
  • додому можна йти вже за годину після втручання;
  • підходить для оперування дітей від 7 років.

Тим не менш, існує один значний, але важливий недолік лазерної операції. Це більша кількість рецидивів у порівнянні з хірургічним втручанням. Цей факт пояснюється тим, що у разі лазерного висічення гігроми ушивання її воріт – місця з’єднання з суглобом не проводиться.

Чи існують методи профілактики гігром

Як не дивно, на відміну від багатьох новоутворень, появі гігроми можна запобігти. Для цього потрібно:

  • уважно ставитися до травм та займатися посттравматичною реабілітацією під наглядом фахівців;
  • правильно розподіляти навантаження на суглоби під час роботи чи іншої діяльності;
  • фіксувати зчленування під час занять спортом, приймати вітаміни для суглобів як органічні, так і фармацевтичні.

Ці ж правила слід використовувати після оперування гігром, аби уникнути рецидивів.

Чому видалення гігром краще проводити в Астрамедиці

Стикнувшись із новоутворенням типу гігроми, для їх діагностики та лікування пацієнти усе частіше обирають приватні медичні заклади. Одним з них є медичний центр Астрамедика, що в Києві. Причин у такого рішення чимало, зокрема:

  • європейський рівень обслуговування;
  • кваліфіковані, досвідчені хірурги;
  • точна діагностика та швидке прийняття рішень;
  • гранична увага з боку медперсоналу;
  • індивідуальний підхід до кожного випадку під час призначення схеми лікування;
  • застосування сучасних та ефективних анестетиків, антисептиків та інших медикаментів;
  • справедливі ціни на послуги.

Щоб потрапити на прийом до лікаря-хірурга пацієнтам не доводиться оббивати пороги та стояти у чергах. Записатись до фахівця Астрамедики можна за телефоном, вказаним на сайті клініки. Адміністратор надасть докладні відповіді на запитання, які цікавить пацієнта, допоможе обрати найбільш зручний час прийому, пояснить умови та ознайомить з цінами на послуги.

Ціна на видалення гігроми

У клініці Астрамедіка ми цінуємо прозорість і прагнемо робити наші медичні послуги максимально доступними. Розуміємо, що ціна відіграє важливу роль при виборі клініки, тому ми пропонуємо різноманітні опції лікування для задоволення потреб кожного пацієнта.

Ціна на видалення гігроми варіюється залежно від кількох факторів. До них належать обраний метод видалення, розмір гігроми, її місце розташування та індивідуальні особливості пацієнта. В Астрамедику ми використовуємо різні методи видалення гігроми, включно з хірургічним втручанням, що дає нам змогу запропонувати індивідуалізований підхід і оптимізувати витрати.


Лікарі, які проводять видалення гігроми:
Видалення гігроми
2000 грн.