Новини
UA
Назад

Алергія чи ГРВІ ?

Алергія або ГРВІ: як не заплутатися в симптомах

Гострі респіраторні вірусні інфекції є найпоширенішим захворюванням серед людей. Їх частка складає 90% від усіх вірусних інфекцій. Також не менш поширена алергія, відсоток якої з кожним роком стрімко зростає.

Згідно з даними Європейської організації алергологів та клінічних імунологів вже до 2025 року більше половини європейців будуть страждати від цієї хвороби. Дуже часто обидва захворювання проявляються однаковими симптомами. Але якщо людина не знає, що є аллергиком, вона буде їх лікувати їх, як симптоми застуди, а неправильне лікування може погіршити хворобу. Тому кожному важливо знати, як відрізнити симптоми ГРВІ від алергії, щоб вчасно прийняти необхідний курс терапії.

Як відрізнити симптоми алергії від ГРВІ

Незважаючи на те, що симптоматика цих двох захворювань дуже схожа, зрозуміти різницю можна самостійно за деякими характерними ознаками:

Тривалість і інтенсивність симптомів

Будь-яке простудне захворювання зазвичай проходить за 1-2 тижні, а алергія може тривати значно довше. Якщо алерген присутній поруч з людиною постійно, симптоми будуть виникати регулярно і можуть тривати місяцями.

Оскільки алергія пов'язана з надчутливістю імунної системи на вплив певного алергену, симптоми часто з'являються раптово, відразу проявляються сильно і можуть так само різко зникати, коли припинено контакт з алергеном. У випадку з застудою симптоми проявляються поступово і розвиваються по висхідній.

Особливості прояву симптомів

При застуді, і при алергії спостерігається закладеність носа, погіршення нюху і нежить. Однак при алергічному риніті виділення з носа зазвичай рідкі і прозорі, а при застуді - більш в'язкі, з жовтим або зеленуватим відтінком. Також нежить при алергії часто супроводжується чханням, що відсутнє при ГРВІ. Крім цього, алергічний риніт супроводжується свербінням в носі, рясною сльозотечею, набряканням очей. Для застуди ці симптоми не властиві.

Респіраторні захворювання часто супроводжуються підвищеною температурою, якої немає при алергії. Виняток, якщо алергія супроводжується запальними процесами. Але якщо температуру при застуді можна збити жарознижувальними медикаментами, то при алергії вони не допоможуть.

При застуді часто спостерігається слабкість, головний біль, ломота в тілі. Ці симптоми відсутні при алергії. При цьому біль в горлі і кашель може спостерігатися в обох випадках. Алергічний ларингіт супроводжується запаленням гортані і голосових зв'язок, першінням в горлі, сухим задушливим кашлем. Але відрізнити характер простудного і алергічного кашлю може тільки лікар.

Сезонність захворювань

Кількість пацієнтів з алергічними ознаками збільшується навесні і влітку, в той час як ГРВІ частішають в осінньо-зимовий період. При цьому варто врахувати, що у багатьох людей алергія може проявлятися круглий рік. Тому, якщо ви підозрюєте у себе алергію, не варто затягувати з візитом до лікаря.

Чи можна вилікувати алергію

Традиційно для лікування алергії застосовують антигістамінні і місцеві протизапальні препарати, а у важких випадках - гормональні медикаменти. Однак всі ці засоби лише знімають симптоми і полегшують стан хворого. Тому багато алергіків вважають, що захворювання не лікується, і буде супроводжувати їх все життя. Однак з ним не потрібно миритися, оскільки тривала взаємодія з алергенами навіть на тлі симптоматичного лікування може призвести до розвитку бронхіальної астми.

Гарна новина полягає в тому, що ефективне лікування деяких видів алергії існує. Цей метод лікування називається АСИТ, що розшифровується як антиген специфічна імунна терапія.

Як працює АСІТ-терапія

При цьому методі лікування в організм вводяться мікродози алергенів, на які реагує людина, з метою виробити у організму несприйнятливість до цих подразників. При проведенні лікування імунна система починає виробляти специфічні імуноглобуліни, які блокують потрапляє в організм алерген. В результаті терапії симптоми алергії поступово зменшуються аж до повного зникнення.

Кому підходить АСІТ-терапія

Дана терапія може застосовуватися:

  • при алергічному риніті;
  • рінокон'юктівіті;
  • легких і середніх ступенях бронхіальної астми.

Лікування можна починати з 5-річного віку.

Що потрібно зробити, щоб почати АСІТ-терапію

Для початку необхідно звернутися до лікаря-алерголога, який призначить ряд специфічних обстежень і визначить, наскільки ефективним для вас буде цей метод лікування. Отримати консультацію фахівця алерголога можна в клініці Астрамедіка.

 

5 1)